Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dozbik

    tag

    Sziasztok!

    Erről a lakásról kérhetek véleményt? [link]
    Ár/érték arányban szerintetek milyen? Tegnap voltunk megnézni és eléggé tetszett, a helyi árakhoz mérten picit az átlagár alatt van. Sajnos ennyi pénzem nincsen, ezért fel kellene vennem hitelt hozzá, kb. 10 millió forint értékben, ha a jelenlegi áron venném meg. De mivel látom, hogy többen írtátok itt, hogy érdemes várni még a vásárlással (meg első körben amúgy is befektetési szándékkal venném meg mondta is az ingatlanos, hogy van egy másik készpénzes nyugdíjas komoly érdeklődő, aki vszeg megveszi, meg nem csak ő, hanem mások is), ezért bizonytalan vagyok, hogy most ugorjak-e vagy inkább még ne, amúgy nem sürgős.
    Illetve egy olyan kérdésem lenne még, hogy kétszintes lakás kettéválasztása az vajon hozzávetőlegesen milyen költségekkel jár? Egyik szinten nem kellene nagyot változtatni, mert ott minden szükséges dolog megvan, a másikon nincsen külön konyha.

    [ Szerkesztve ]

  • Dozbik

    tag

    válasz A Zéé #23880 üzenetére

    Köszönöm a részletes visszajelzést, illetve @Segal neked is! Fuh, ez tényleg elég sok minden, látszik, hogy abszolút nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal, én úgy jöttem el, hogy ez egy jó kis lakás. :D Sajnos itt nagyjából ilyesmik vannak, egyrészt vannak a nevetségesen túlárazott újépítésűek (azok mennek ilyen ~900e/m2 körül, de valamelyik a milliót is átlépi), van panel meg van néhány ilyen régi téglaépítésű ház, ami elég basic, de azért nagyjából áll. Az újépítésűekből meg többnél is látom, hogy ilyen ~10 éves ház és oldalt kicsit hullámos/be van horpadva a fal, mert gondolom, valahogy benedvesedett stb. szóval van itt is bőven kóklermunka, emiatt is tartok kicsit az újaktól, na meg azért, mert egyszerűen csak nincsen rá pénzem. :D De akkor lehet, várok még én is, mert nem hajt a tatár. :)

    #23883 @axioma: Igen, az utóbbi években nagyon elszálltak itt is az ingatlanárak. Én világéletemben itt laktam, nem mondom, nem egy rossz hely (bár korábban itt lakott barátaim már nem költöznének vissza ide, de mondjuk aki Budán lakik, ahhoz képest Szigetszentmiklós nyilván egy shithole :DDD ), kicsit ilyen alvó város, nincs túl sok esemény, sokan ugye jönnek-mennek és kb. aludni járnak haza. Az utóbbi 10-20 évben ilyen 12 000-ről most legutóbbi infó, amit olvastam az volt, hogy már 42 000-re növekedett a város lakossága, úgyhogy most már eléggé bezsúfolnak ide is minden zsebkendőnyi területre még egy soklakásos házat. Pl. most épült 1-2 éve itt tőlünk nem messze egy új lakótelep, ahol viszont szabályosan szerintem már belvárosi árakat kérnek, ilyen ~900 ezer/m2. És persze nagyon szépen rendben van a lakótelep, de azért na, ez meg azért mégis csak Szigetszentmiklós. :DDD Ahogy Segal is említette, ha valakinek napi szinten be kell utaznia dolgozni, az bizony sok időt elvesz, mert a reggeli forgalom nagyon nagy tud lenni, hacsak nem indul el iszonyú korán az ember (feltéve, ha autóval megy). Tömegközlekedés az javult az évek során, BKK buszok járnak Csepelről meg Volán is, illetve jár a ráckevei HÉV is, ami nyilván elég lassú, de legalább van. Én speciel nem vezetek, úgyhogy én azzal szoktam járni vagy busszal, mikor hogy. Van már egy busz Kelenföldre is, az meg a 4-es metrónál tesz le. Én szerencsés vagyok és home office-ban dolgozom szinte 100%-ban, a beutazás a munkahelyemre kb. 1 óra 45 perc lenne... Úgyhogy ide még jár ki hév meg busz nap közben gyakran, de mondjuk éjszakai járat az már csak egy busz van, ami bejárja az egész várost, és az is Csepelről indul, úgyhogy az már macerás. :) De amúgy élhető környék szerintem, kulturális lehetőség az nem sok van, ezeket mind a fővárosban kell megoldani, de néha én is bemegyek koncertre, színházba, ha épp valami olyan van, annyira azért nincsen elérhetetlen messzeségben szerencsére. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dozbik

    tag

    válasz Vision #23908 üzenetére

    A barátoktól való elszakadást azt sajnos alá tudom írni. Nekem is szinte az összes barátom elköltözött már Szigetszentmiklósról. Múltkor pont bementem egy pénteken, tömegközlekedéssel meg kis gyaloglással másfél óra volt az út, aztán jó két és fél órával később már jönnöm is kellett el, mert el kellett érni az utolsó hévet. Mondjuk tény az is, hogy ők sem találkoznak sokkal gyakrabban egymással, pedig vannak, akik közelebb laknak egymáshoz, mint amikor itt lakott mindenki a városban. :D Mindenesetre azt már észrevettem, hogy amikor elkezdem kérdezgetni, hogy meddig maradnak az emberek este, akkor senki nem mond semmit "majd elindulunk egyszer", csak hát ugye nekem, akinek nagyon nem mindegy, mert egyetlen éjszakai járat van és a belvárosból az is busszal közelíthető meg Csepelen, azt senki nem érzi át. :D

  • Dozbik

    tag

    Nálunk 12,5% emelést adtak (bölcsész diploma, multi), azt sem mindenkinek, de előtte meg évekig ilyen ~3%-okkal szúrták ki a szemem. :)
    De hogy az ingatlan témához is hozzászóljak. Ez az új Bónusz Magyar Állampapír esetleg labdába rúghat a PMÁP/MÁP+/DKJ mellett? Úgy látom most, hogy ennél csak 3 évre kell elköteleződni, cserébe mennyivel rosszabbak a feltételek? Mert én is fontolgatom az ingatlanvásárlást befektetési szándékkal, de egyelőre ilyen 30-35 milliós kategóriában gondolkozom és ennek egy jelentős része (kb. 24 milla) meg is van önerőben, bár vannak kérdőjelek még, hogy ennek egy jelentős része USD-ben van Paypalon és azt nem tudom, hogy tudnám kiszedni onnan jelentős váltási árfolyambukás nélkül. Az én esetemben is érdemes inkább kivárni, ahogy fentebb írtátok, vmi állampapír/DJK párossal és addig is még egy kicsit félretenni stb.? Sajnos ahol lakom mostanában figyelem az ingatlanokat, de "szemmértékre" kb. stagnálnak az árak (konstans elég indokolatlanul magasak), viszont a kínálat elég retek. Kb. az otromba régi panel és a 900k-1m m2 ár körül mozgó újépítésű a két fő irányvonal.

  • Dozbik

    tag

    Szerintetek milyen? :) Az látszik, hogy pár dolog nem lett teljesen befejezve, de amúgy alapvetően korrektnek tűnik. Az épület nem mai darab, helyenként alul kicsit levert vakolat, egy-két kósza graffiti. Az utcán a járdán vannak hibák, lyukak stb. Szerintetek mennyi plusz költség ez még, mire kb. késznek lesz mondható? Konyha ~3 miskó? A parkot elvileg most szavazták meg, hogy hamarosan felújításra kerül, az vmennyivel növeli az értéket?

    [link]
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

  • Dozbik

    tag

    Sziasztok!

    Van egy lakáshirdetés, ami megtetszett így képek stb. alapján, viszont a végén odaírta az ingatlanos, hogy a tulajdonlapon irodaként van bejegyezve. Ebből milyen hátrányok származhatnak? Ez egy olyan épület, ahol alul a földszinten egy OTP bankfiók van, fölötte vannak irodahelyiségek, de úgy tűnt, hogy azt a részt nagyrészt átalakították lakóövezetté, gondolom az alacsony kihasználtság miatt, illetve van még egy kisebb nyelviskola is. Ez milyen következményeket von magával hitel ügyintézésben meg további eladásban?

  • Dozbik

    tag

    Sziasztok!

    A jelen piaci körülményeket figyelembe véve Bp elég távoli vonzáskörzetében (Tökölön) szerintetek mennyire lenne jó/rossz ötlet most kiadási szándékkal lakásvásárlásban gondolkozni? Találtam egy lakást, amit szvsz kiadás szempontjából tök ideális lenne egy sűrűn lakott területen, de ez egy pici ~10 ezres városka és nem tudom, hogy mekkora itt a potenciális lakásbérlők piaca, feltételezem, hogy nem túl nagy, és akkor potenciálisan elég szorult helyzetbe hoznám magam, vagy rosszul gondolkodom? A fenti cikk, amit @Drizzt küldött az elsősorban ingatlanvásárlásra vonatkozik, ha jól értem és nem az ingatlant bérbe vevők piacának növekedésére, vagy mindkettőre? Egyedülállóként és átlagos keresetűként eléggé megnehezítené egy esetleges hitel felvétele a helyzetemet, ez a lakás és leírás képek alapján kb. megfelel azoknak a paramétereknek, amit én megengedhetnék magamnak és képek alapján a vételáron kívül már nem kellene rengeteget rákölteni. Illetve a fenti cikk alapján feltételezem, hogy most a megadott kínálati árból alkuldni is kemény dió lesz, ha nagy a kereslet.

    Előre is köszönöm a tippeket!

    [ Szerkesztve ]

  • Dozbik

    tag

    válasz Qtya123 #29314 üzenetére

    Köszönöm szépen a logikus levezetést, ezek alapján tényleg lehet, hogy nem ez a legjobb befektetés. Én speciel Szigetszentmiklóson lakom, itt szoktam nézegetni, sajnos nem nagyon találok olyan lakást, amit meg tudnék vennim ezért néztem, hogy Tökölön arányaiban azért vannak olcsóbbak és korrektül felújítottak, de valóban, ahogy te is mondod, ennek megvan az ára a botrányos közlekedéssel, múltkor délután bicikliztem arrafelé és én pont szembe mentem az álló soros sáv mellett, de tényleg az nagyon hosszú volt és elég halál lehet onnan a közlekedés. Egyedül az jutott még eszembe, hogy folyamatban van két kb. 5,5 éve folyamatban lévő lakástakarékom az OTP-nél és nem tudom, hogy ott tudok-e és mennyi áthidaló kölcsönt tudnának felkínálni és milyen feltételekkel. Utánajárok, hogy ez mennyit segítene rajtam. :)

Új hozzászólás Aktív témák