Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz viharhozo #6559 üzenetére

    Hát, lehet, hogy a THM nagyobb, majd pontosan utána kell járnom, már nem emlékszem, akkor tudtam mindent, de már régen volt.

    Nézegettem az 5 évre fix ajánlatokat, de egyik sem jobb, max egy nagyon kicsivel a mostaninál, szóval biztos nem éri meg a tortúrát a kiváltással.

    Ugyan igazad van, hogy a második öt évemet nem védem le, de sokkal több időm marad felkészülni és meghozni bármi döntést, ha látom, hogy "elszabadul a pokol" és pl a jegybanki alapkamat megindul felfelé, stb. Pl. abban az esetben meg tudnánk oldani a fennmaradó öt év előtörlesztését (nem akartunk nagy összeget felvenni, és azt is "csak" 10 évre). Ha egy vagy három évest választok, akkor erre nincs vagy csak nagyon kevés időm marad, valamint előtörleszteni is jóval nagyobb összeget kellene. Ha gond lett volna, akkor az öt év lejárta előtt az utolsó pillanatban törlesztettünk volna, mielőtt változna a kamat. De szerencsére erre nem került sor.

    Mint mondtam, nem azt néztem, hogyan tudok nyereségre szert tenni, hanem azt, hogy ami van és lesz öt évig, az nekem elfogadható-e vagy sem. Mivel az öt év alatt a havi befizetés nem jelent gondot, ezért ez nekem már rendben van, nem kell parázni, hogy mi lesz, ha pl. a MNB kamatcsökkentős politikájának az ellenkezője történik. Öt évnél hosszabb rögzített kamatperiódust akkor nem kínált senki (és ma is kevesen, szinte elérhetetlen feltételekkel a részemre).

    Aki nem kockáztat, valószínűleg soha nem lesz gazdag, de aki a biztosabbra megy, átgondoltan és felkészülten, az ritkábban bukik akkorát, mint azok, akik minden forintért váltanak, kockáztatnak, stb.

    Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit lépnek majd a következő 5 évre, gyakorlatilag lehetetlen, hogy ne legyen alacsonyabb a kamat, hiszen a jegybankihoz igazították felvételkor is. De ha nem változna, akkor azt is tudom fizetni és továbbra is annyi, amivel kalkuláltunk felvételkor. Feljebb meg egyszerűen semmilyen tényező nem viheti.

    Pont az árfolyamkockázat miatt nem vettünk fel előtte devizában (CHF, EUR) kölcsönt, valamint a katasztrofális forint kölcsönöket sem, inkább kivártunk, és utólag nagyon is bebizonyosodott, hogy megérte óvatosnak lenni, de még mennyire.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák