Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • etejedu

    őstag

    válasz attiati #5794 üzenetére

    Nem! Semmi cinizmus tényleg érdekes dogokról beszéltek. (Laikusként gondolkodom lehet rosszul)
    De a következő hozzászólásodban az hogy x lakást veszek hitelre nem megoldható hacsak nem olyan magas a kereseted amiből az x et tudod fizetni. A bank sem hülye a második lakáshiteled is máshogy fogja számolni és így tovább. (ergo a bank azért fogja hitelezni mert a jövedelmed alapján ki tudod és nem az alapján hogy bérbe fogod adni és abból tudnád fedezni) Nem hinném hogy ezzel egy igen magas keresetű szórakozna. Sztm nem érné meg akkor inkább vesz egy- több olyat ami alacsony áron van; felújítja majd addig kiadja amíg megfelelő árat nem fizetnek érte. Vételi ár +felújítási költség +amortizációs költség + eladás költségei + eladásból származó haszon. Persze lehet hogy nem jön be...
    Jelenleg aki befektetési céllal vesz lakást az azt veszi figyelembe hogy az elkövetkező kb 5 évben akkorát emelkednek/hetnek az ingatlanárak hogy bőven megéri megvenni. Meg kedvezőbb mint bankba fialtatni a pénzt ua. idő alatt. Plusz akármikor eladhatja ha hirtelen kell a pénz. (bár sztem ezt vágod)
    Ha annyi pénzem lenne hogy vegyek 10 lakást amiből tudom simán fedezni a havi kiadásaimat + félretenni akkor is körültekintően vásárolnék. Pl amit írtak is hol veszik ki, hol lesznek beruházások fejlesztések ahol valószínű sokan vennének illetve kivennének lakást. Állandó idegenforgalmi helyek környéke a belvárosban vagy egyetemek közelében. De a legjobb amit most olvastam hogy parkolókat építeni vagy bérleti jogot szerezni és tovább kiadni bár piszkosul drága sztem. Ahhoz már pacsizni kell és nem baj ha jóban vagy az alvilággal. (feltételezés :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák