Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz JHONNY 79 #4796 üzenetére

    En meg mindig csak matkus vagyok, nem penzugyi szakerto. Mi 2005-ben a szocpolos, szamlas, kieg.kt-os hitelt valasztottuk, es meg mindig jo esely van ra, hogy ha megtamogatjak a dev.hitelesek maradekat is, akkor mi jartunk rosszabbul (van olyan ismerosom, aki mar reg jobban jart mint mi, kb. ugyanakkor felvett kb. ugyanannyi dev. hitelre, csak ok hasznaltat vettek es ujitottak fel annyibol).
    Az biztos, hogy az en hitelem az a magyar viszonyoknak megfeleloen mozog (allampapir-hozamokhoz kotott), ami nekem azt gondoltam, hogy biztonsag a fizetesem elvi varhato emelkedesevel szemben. [Aztan a valsag miatt kb. netto csokkenesem van, forintalisan, nem vasarloeroben.]
    Mas kerdes, hogy most mar a masik hitel is forinthitel.

    En azt csinalnam, hogy megneznem, hogy mennyi hitelt tudnal kivaltani 5 ev mulva. Joooo hosszura kerni a hitelt, vagy toketorlesztes-halasztassal, es minden maradek filler (marmint a torlesztesre szanhatobol) ltp-be. Ha ebbol a hitelnek tobb mint fele kivalthato 3.9+1%-ra 5 ev mulva, akkor a tamogatottnal amradnek.

    ALLJ, miert 5 ev kamattamod van, ha egyszer ujepitesu? Vagy keverlek valakivel? Ujra meg mindig van 20 eves tamogatas is, nem??

Új hozzászólás Aktív témák