Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz Kobe #15479 üzenetére

    Oké, alapvetően értem mire gondolsz. Bár a lakáshitel azért sokszor nem választás kérdése. De amit én pedzegettem, hogy ma ha ilyen jó feltételekkel adnak hitelt, hogy 3,5-4% fix kamat, akkor
    1) amennyi tényleg hiányzik a vásárláshoz, ott érdemes nagyon óvatosan előre gondolkodni, hogy biztosan vissza tudd fizetni bármilyen esetben, és
    2) ha ezen felül lehet még több hitelt felvenni, azt mindenképpen érdemes, hiszen a jelen állás szerint csak nyersz vele, ha meg másképp alakul a környezet, akkor visszatörleszted.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Kobe #15479 üzenetére

    Pontosan, hogy a hosszú időre rögzített kamat az, ami kiszámíthatóvá teszi a hitelt. Az itteni infók alapján meg a neten látható listák (money.hu, bankmonitor) kb 4-5% körüli kamattól vagy akár thmtől már elérhetőek a végig fix, 20 éves hitelek.
    Ez korrekt ajánlat szerintem. Az OTP-s 8,63% kamat az már magas, annyin én se adósodnék el 20 évre, de a 4-5%-ban nem látok hibát.
    A normálisabb bankok 3 év után már engedik az elő vagy végtörlesztést úgy, hogy a kezdeti -elengedett- költségeket már nem verik rád.
    Hitelközvetítőnél elérhető egyszeri ingyenes előtörlesztési lehetőség is 5 év után, mint egyedi kedvezmény. Tehát ha a 4-5%-os kamatszint vállalhatatlanul magas lesz 5 év múlva, akkor lesz lehetőség kiváltani vagy végtörleszteni.
    Tényleg nem értem a problémádat. Van egy fix kamatozású hiteled, havi fix törlesztővel, kiszámíthatóan mindig ugyanannyit kell törlesztened.
    Próbálj meg lakást venni hitel nélkül. Szerinted a mostani árak mellett ez lehetséges olyannak, aki nem vezérigazgatói fizetést kap?
    Az meg, hogy mennyi időre kell felvenni ilyenkor a hitelt, az határozza meg, hogy a fizetésből mekkora törlesztőt lehet megengedni. A 10-15 éves futamidő elég rövid, oda elég magas fizetés is kéne, ami nincs mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák