Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz sasa134 #12893 üzenetére

    Befektetesi jelleggel, KP-ra en biztosan nem vennek ingatlant. Persze ha mindenaron be akarsz fektetni es a bp-i lakas tunik szamodra az erre legalkalmasabb eszkoznek, akkor miert ne?

    Amiert en nem tennek egy ingatlanra 70-100 ezer eurot, azok a kovetkezo okok:

    - nem mobilis a penzem, tehat ha szukseg lesz valamilyen okbol a lakasban allo penz egy reszere, akkor nem tudsz hozzajutni gyorsan;
    - a mai arak mellett nem egy kimagaslo a hozama, ha kifogsz egy rossz alberlot, a nagyjabol eves 4-6% kozotti hozamod minden egyes honap nem fizetes es uresen allas utan csak csokken;
    - rokonsag elvegzi a lakas manageleset, jo alberlovel nem gond, ha nagy a fluktuacio, akkor azzal is foglalkozni kell es penzbe kerul;
    - arra szamitani, hogy mindig csak noni fognak az ingatlan arak, az nem jo beallitottsag. 2004-2006-ban is azt gondolta mindenki, hogy nem lesz baj, es lett. Most is mindenki azt hiszi, hogy nem lesz korrektura a gazdasagban, pedig lesz. Mikor? Nem tudom, de akkor is tartanod kell a lakast es mi van ha pont akkor kell a penz, amikor nem vesz senki mert nincs penz?

    Nekem ma ha lenne ennyi penzem, akkor:

    - allamkincstarnal szamlanyitas es a penz egy reszet PEMAP-ba raknam,
    - fennmarado egy reszet, ha folyamatos bevetelt akarok, akkor vagy jo par osztalekfizeto reszvenybe tennem vagy osztalekfizeto ETF-be
    - tovabbi reszeket MSCI Wolrd ETF-be
    - ha nagyon ingatlant akarok, akkor vannak 6-8% kozotti kamatot fizeto crowdfundig oldalak (exporo, bergfürst, stb.) ahova 10 ezer euroig projektenkent lehet penzt betenni.

    De ez csak egy a sok velemeny kozul :)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • mrhero

    tag

    válasz sasa134 #12893 üzenetére

    Egy szóval nem mondtam, hogy jelenleg buborék van az ingatlanpiacom Magyarországon.
    Egy pszichológiai jelenségre próbáltam rávilágítani, aminek semmi köze ahhoz, hogy gazdasági szakember vagy vagy sem.
    Lehet ez tulipán hagyma vagy bitcoin. Attól, hogy mindenki veszi, termeli, bányássza, nem biztos, hogy fényes jövő előtt áll.

Új hozzászólás Aktív témák