Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz tomazin #46 üzenetére

    Ha neked fontos, hogy játékot is tudj játszani a KVM switch mellett, akkor valószínűleg nem a TeSmart lesz a KVM-ed. Ezt nem is tudnám tesztelni, mert egyrészt nincs ilyen jellegű billentyűm vagy gépem, másrészt nem szoktam játszani gépen. Nekem az alábbiak vannak rákötve: egy pfSense-t futtató miniPC, egy linux-ot futtató miniPC és 2 db win10-et futtató laptop. Amire nekem kellett a KVM switch arra egyelőre tökéletesnek túnik.

    1. Én is úgy olvastam, hogy csak szimpla egér / bill. jelet küld a switch, de mint írtam ezt nem tudom tesztelni, hogy valóban így van-e
    2. Nekem csak egyszerű billentyűzetem van, az megy rendesen
    3. Gondolom itt is a játékok felbontására gondoltál. Amennyiben érdekel, egy fullHD-s monitorom van és tegnap letöltöttem a Kodi-t és ráengedtem az 1080p-s 30 és 60Hz-es Big Buck Bunny tesz videót, teljesen rendben vitte mind a kettő-t. Ha gondolod és érdekel esetleg a kisebb felbontású tesztvideókkal egy próba azt is meg tudom nézni.
    4. Ezek nekem aki nem játszik gépen nem sokat mond :N . Viszont én is belefutottam a Level1 KVM-be (követem is a csatornát is) és el is gondolkodtam rajta, mert vlóban úgy tűnt, hogy az a KVM switch-ek szent grálja :) . Bár a TeSmart sem volt olyan hú de olcsó (230 eur amazon.de-rő), de végül azért is nem azt rendeltem meg mert: drágább kicsivel (a HDMI-s változatot néztem, mert nincs DP-om) így posta ktg-el, és áfa-val + az esetleges kezelési ktg-el is számolva (főleg DHL-el küldve) már nem érte volna meg nekem ; USA-ból jön és amikor néztem akkor indult be ott a járvány, lehet olvasni onnan induló és beragadt küldeményekről ; "csak" 4 gépet lehet rákötni, nekem meg mint már most látható tele van és még tervezek több gépet is hozzáadni (főleg miniPC-ket).

    Amikkel eddig meg vagyok elégedve:

    - távirányítás: a rack asztalomban van a VKM switch is és az eszközök is, jól jött az IR hosszabbító az asztalomhoz,
    - rack-be szerelhető
    - kaptam mellé 4 kábelt, így azokkal már nem kellet foglalkoznom
    - szépen felismerik a gépek a beledugott pendrive-okat, működik is minden (írás, olvasás)
    - USB hosszabbítóval is teszi a dolgát

    Amik egyelőre nem nyerték el a tetszésemet:

    - az RS232-es csatlakozóra még nem tudom hogyan tudnék felcsatlakozni
    - a LAN csatalkozót még a lustaságom miatt nem tudtam bekötni a hálózatomba
    - nincsenek külön AV csatlakozók a gépek bemenetei mellett, bár HDMI-n átjön a hang, de ha nincs hangkimenet a monitoron akkor még egy audio extractort be kell mellé szerezni
    - nem tudom, hogy a KVM switch hibája-e vagy sem, de nem működik a képernyő akkor ha VGA port-ra van kötve akár HDMI-VGA kábellel, akár átalakítóval. Most még várok egy aktív átalakítóra, hátha azzal működni fog, majd azt visszajelzem.

    Ha még kérdés lenne nyugodtan, most már hamarabb fogok tudni válaszolni. :B

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák