Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz bajnokpityu #30791 üzenetére

    Az emberek legtöbbször általánosságban beszélnek - tudod az autós topikból, hogy autókkal kapcsolatban is, szerelők is ("az olasz autók szarok, a japók nyomatékszegények, a TSI-k kokszosodnak", stb).
    Az ember ilyen, az általánosítás a beszélgetés velejárója.

    Szerintem kb hasonló mértékben veszélyes a nyers kaja mint az ételmaradék - mind a rágást, nyelést, mind a bevitt tápanyagok egyensúlyát, illetve ennek elrontásának esélyét tekintve.

    Tény, hogy nem hagyom magukra a kutyákat evés közben, hátha ki kell szedni valamit a szájukból - de pár éve az akkori beagle kutyusunk a száraz tápba is majdnem belefulladt egyszer, mert ő ennyire tökfej volt.

    De tényleg abbahagyom, ismétlem magam hogy mindenki úgy etet ahogy jónak látja.

    Tök off: igen, én is éreztem már lelkiismeretfurdalást amikor a piacon az utolsó farhátat hoztam el és bevillant hogy hátha valakinek aki 10 perc múlva jön és más húsra nem telik neki, pont az kéne a levesbe, de túlléptem rajta, mert megveheti más is előle ha én nem.
    Lelkiismereti okokból meg tök jó lenne pl vegánnak lenni, de tökre nem vagyok róla meggyőződve hogy az egészségem szempontjából oké lenne - amellett hogy másnak az a jó.
    Mondjuk aki a kutyát csak növényekkel eteti (van "a vegetariánus kutya" FB csoport is), annál úgy gondolom (legalább részben) elmentek otthonról.

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák