Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretném kikérni néhány hozzáértő véleményét az alábbi eszközökről:
    Freecom Hard Drive 500 Gb USB 2.0 3,5'' külső merevlemez 34992Ft
    Freecom Hard Drive Pro 250 Gb FireWire/USB 2.0 3,5'' külső merevlemez 46752Ft
    FREECOM - Classic SL 320GB külső USB2.0 7200rpm 34727
    ill.
    Western Digital My Book Premium USB2.0/Firewire 320 GB 33500Ft
    Ezek közül melyik lenne jobb az alábbi felhasználásra: elsősorban letöltés, filmek, sorozatok, DVD-k, zene... tárolása napi 24h-t menne egy pc-hez vagy laptophoz kötve.

    Az a kérdés megéri-e a Firewire-ért többet adni vagy azért az árért jobb egy nagyobb vinyó?

    Köszi

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Köszönöm a választ!!

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!

    Végül mégis egy WD 320GB Premium mellett döntöttem.

    USB2-n csatlakoztattam a géphez és kapásból felismerte voltak rajta telepítő cuccok (felteszi saját driver-eit).
    A problémám, hogy néhány giga után a gép kiírta tele van. Lentebb olvastam már ilyenről. de ott azért 100 Gb felett, itt még a négy gigát sem érte el az adat.
    Mi p@cs baja van? Firewire ugyanaz a jelenség.


    Egyébként ajánlott ill. kell-e partícionálni vagy nyugodtan lehet egyben használni.

    Köszi az esetleges válaszokat!!!!


    Közben kiderült eredetileg FAT32-ben van formázva most újraformázom NTFS-re, ez megoldhatja.








    [Szerkesztve]

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz VVoid #460 üzenetére

    Szia!
    Természetesen meg fogom nézni a hőmérsékletet, csak még nincs nálam a cucc.(hétvégén jön meg) Az Öcsém teszteli Pesten. Az USB-n nagyon lassú volt (nem tudom miért, de komolyan 2-3000 kbytes/s), most Firewire-val is csak 20000 kbytes/s. Mondjuk egy ASUS A7N8X Deluxe alaplappal, plussz kártyás firewire.

    Én igazából azt furcsáltam, hogy gyárilag FAT32-re formáznak egy 320 Gb-os vinyót. Eleinte eszembe se jutott, hogy ilyen jellegű a gond. Gondoltam én USB vezérlőre meg minden másra. Megformázta az Öcsém NTFS-re és azóta vígan megy, a partícionálós kérdésemre nem írtak úgyhogy egyben használom.

    Majd jelentkezem a tapasztalatokkal.

    Üdv

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Üdv!

    Sajnos a hőmérsékletről még nem tudok nyilatkozni, mivel az otthoni gépem meghalt és a hétvégén a másolást máshol végeztem firewire tyúkbélen így nem tudtam a hőmérsékletet megnézni. (több órás másolás után azért már a lyukas rácsos rész elég forró volt)

    A sebességekről:
    - jelentősen változó míg a saját gépen a sebesség a firewire-el is alig haladta meg a 20000 kbytes/s-t addig a havárnál volt hogy 36000 kbytes/s-el másoltam szóval a két tartomány között van attól függ miről másoltam
    - az USB-n inkább 13000 és 18000 kbytes/s körül mozgott (így még nem sokat használtam)

    Ha lesz újabb info írok.

    WD My Book Premium 320 Gb

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

Új hozzászólás Aktív témák