Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #4928 üzenetére

    Dokkolókkal eleve kevesebb itt a topikban a tapasztalat. Egylemezesről van az összefoglalóban teszt, plusz a topikban is megtalálhatók mások beszámolói és tapasztalatai. Példák: [link], [link], [link]. Ha olcsó kell és nem gond az X hetes szállítási idő, akkor elsősorban az eBay és társai online piacterek kínálatában érdemes nézelődni. De ha fontos szükség esetén a garancia helyi intézésének lehetősége, akkor belföldön célszerűbb megvásárolni az ilyeneket.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #4931 üzenetére

    Nemrég vett egy másik fórumtag 6629US3-C dokkolót, amiről ebben a topikban is volt szó. A 6228US3-C modellel viszont nincsen itt tapasztalat. Max. más ORICO dokkolókkal van, de azok egylemezesek. Példák: [link], [link].

    Az USB-kábel és a külső tápegység nyilván alapvető tartozékok. Ha pedig pontosabb és bővebb információk kellenek a termékről, akkor az XY webshopok helyett a gyártó weboldalát célszerű lecsekkolni... :)

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #4934 üzenetére

    Az ORICO esetében egy másik dokkolóval adódótt problémája egy fórumtagnak, ami az előző válaszban linkelve volt. Viszont az nem derült ki, hogy valójában mi volt az oka. Az 6228US3-C pedig eleve egy másik dokkoló, nem azzal volt gond, ami lehet akár jó is. Viszont mivel konkrét tapasztalat itt nincsen vele, ezért ezt sem biztosan megerősíteni, sem megcáfolni nem igazán lehet.

    Az IB-123CL-U3 dokkolóról szintén nemrég volt szó, egy másik fórumtag vett ilyet. Ahol utólag kiderült, hogy csak a dinamikus lemez kezelése volt a gond USB-n, ami nyilván nem a dokkoló hibája, az rendben volt. Az IB-124CL-U3 modell viszont valamivel komolyabb, illetve arról beszámoló is készült korábban. De azzal meg az a gond, hogy a hazai boltokban jelenleg nem elérhető. Erről az egyik társtopikban is volt szó, illetve ott linkelve volt egy ahhoz hasonló dokkoló.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz havri1 #4936 üzenetére

    Ha mindkét foglalatnál stabilan működik 1 db HDD-vel, akkor elvileg nem azok, illetve nem a dokkoló hibás és nem is az USB-kábel. Ez esetben lehet tényleg a tápegység gyenge 2 db 7200-as HDD-hez. Viszont akkor normál esetben mindkettő egyszerre történő aktív használatánál már korábban jelentkeznie kellene a problémának, nem pedig csak X óra eltelte után.

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #4940 üzenetére

    Az egy dolog, hogy ott hogyan értékelte egyvalaki és nála éppen miért volt állítólag adatvesztés. De ezt általánosítani arra a dokkolóra vonatkozóan nyilván nem lehet 1 ilyen értékelés alapján.

    Az előbbinél (Axagon) a korábbi válaszban, illetve az abban linkelt másikban már le volt írva, hogy nincsen vele konkrét tapasztalat. Tehát az ajánlottságát emiatt sem biztosan megerősíteni, sem cáfolni nem igazán lehet. Ránézésre egyébként jónak tűnik és elvileg opció lehet, de kb. ennyi.

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #4942 üzenetére

    "Felismeri mindkét winchestert."

    Amik a korábbi hozzászólásod alapján még az asztali PC-ben voltak particionálva, a 3 TB-os pedig bizonyára GPT séma szerint. Vagyis ha a dokkoló USB-n egyből kezelte őket és felismerte a SATA-n létrehozott köteteket, pláne a 3 TB-osnál, akkor működik oda-vissza a kezelés. Vagyis ez esetben nincsen olyan gond, amiről pl. ebben a hozzászólásban volt szó.

    "Már gyanús volt nekem TC-ben, hogy amikor a 3TB-oson megnyitok egy mappát, azt kéri , hogy rendszergazdaként. Oké, utána a fájlt viszont nem nyitja meg, mert hozzáférés megtagadva."

    Ha vélhetően NTFS fájlrendszerű a HDD, akkor ez csak szimpla jogosultsági problémának tűnik. Vagyis az adott fájlokra, mappákra, vagy akár a teljes meghajtóra vonatkozóan be kellene állítani a megfelelő felhasználói jogosultságokat, illetve saját tulajdonba venni. Egy másik topik alapján Windows 10-et (is) használsz, aminél pl. ezen leírás jól szemlélteti a lépéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #4945 üzenetére

    A gyártó weboldalán is írják az USB-kábel típusát, vagyis "USB 3.0 cable USB 3.0 Type A male / USB 3.0 Type B male 70 cm long is included". De nyilván ránézésre is meg lehet ezt mondani, amihez segítségként itt van pl. az alábbi kép. USB 3.0-nál a maximális javasolt kábelhossz amúgy 3 méter lehet, tehát a 2 méteres kábel még bőven jó. Egy 3,5"-os külső HDD-hez meg pláne, ugyanis annak a tápellátása nem függ az USB-porttól és egyben a kábel hosszától, mint a 2,5"-os típusoknál.

    Túl sokat nem tudtunk meg erről a dokkolóról, de ha használat közben mozgatva van, akkor ilyenkor előfordulhat USB-n a kábel csatlakozója és a gépen lévő aljzat között érintkezési probléma. Valamint intenzívebb mozgatás hatására akár a dokkolóban lévő HDD is kissé elmozdulhat és amiatt SATA-n szintén előfordulhat csatlakozási (érintkezési) probléma. Ezek miatt pedig USB-n megszakadhat az adatkapcsolat. Tehát aktív működés és használat közben lehetőleg nem kellene mozgatni a dokkolót!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomi5244 #4951 üzenetére

    Üdv!

    Maga a külső ház a HDD-t nyilván nem particionálja, nem formázza (újra) automatikusan. Azt a felhasználónak kell külön megtennie az operációs rendszerben, ha particionálatlan a HDD. Ha már particionálva van, akkor viszont normál esetben nyilván nem. Más esetben viszont igen, ha belefut abba a problémába, ami pl. ebben a hozzászólásban is részletezve van. Ráadásul a Swift Case Pro esetében vegyesek ilyen téren a tapasztalatok, amiről ugyancsak volt szó itt a topikban. Ha olyan külső ház kell, aminél biztosan nem okoz gondot a máshol SATA-n / USB-n particionált és pláne 2 TB feletti, GPT sémát használó HDD-k kezelése, nem kell emiatt újraparticionálni őket, akkor az utóbbi hozzászólásban arra is említve vannak példák.

    A Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 külső háznál fel van tüntetve a gyártó weboldalán lévő specifikációban, hogy támogatja az alvó módot, 30 perc teljes inaktivitás után vált készenléti (alvó) módba. Ez az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezetben (PC, Mac & desktop OS) nyilván megfelelően szokott működni, viszont ettől eltérőnél már nem feltétlen, avagy bizonyos esetekben akár totál lutri lehet. Vagyis azt már a Synology NAS topikban lenne célszerű megkérdezni, hogy ahhoz csatlakoztatva a Swift Case Pro, vagy akár másik külső házat megfelelően működne-e.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomi5244 #4954 üzenetére

    Elnézve a Sharkoon és a Chieftec árát a hazai boltokban, az utóbbi valóban drágább, de azért nem kerül 2x annyiba. Amúgy meg nem feltétlen kötelező azt választani, pláne ha találsz olcsóbbat, ami az említett kritériumnak megfelel. Viszont olyan téren itt a topikban eleve nincsen minden külső házzal tapasztalat, valamint korántsem mindenki úgy használja őket, hogy a PC-ben SATA-n particionált és adatokkal megpakolt HDD-t rakják bele, avagy fordítva. A normál eset az, amikor az adott külső házban USB-n történik a HDD (első) particionálása, majd a további használata és egyben az adatok rámásolása. Ott nyilván nem lesz gond emiatt a HDD, illetve a rajta lévő kötet kezelésével, valamint az adatokhoz történő hozzáféréssel.

    A Chieftec külső háznál a max. tárolókapacitás kezelésére vonatkozó információt a gyártó weboldalán sem találni. De egyrészt a 3 TB-os HDD biztosan OK az előbbi válaszban linkeltek alapján. Másrészt mivel USB 3.0-s típus, ezért valószínűleg annál nagyobbat is kezel. Arról pedig pont nemrég volt szó a külső merevlemezes téma fő topikjában, hogy a külső házaknál a gyártók által megadott limit sem feltétlen teljesen fix minden esetben.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomi5244 #4956 üzenetére

    Ha csak néha-néha kellene másik HDD-t beletenni, akkor egy külső ház is megfelelhet erre a célra. Viszont ha gyakrabban, akkor eleve inkább dokkolót, vagy IDE/SATA-USB adaptert lenne célszerűbb venni és használni. Az összefoglalóban az utóbbiakra is vannak példák, de jóval kevesebb mint külső házra, mivel a topik elsődlegesen a külső házakkal foglalkozik.

    A kétlemezes külső házaknál megint hasonló a helyzet, mivel ebben a topikban elsődlegesen az egylemezes típusokkal vannak tapasztalatok. Akad ugyan kétlemezes (példa), sőt akár négylemezes (példa) modellekkel is némi, de azokkal az előbbiek értelmében már jóval kevesebb. A többlemezes külső házak egyébként eleve drágábbak, mint az egylemezes típusok, valamint a többlemezeseknél a HDD-k kezelése (pl. JBOD, RAID) is megint más dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #4959 üzenetére

    Ebben a topikban már csak a témájából adódóan is inkább külső házakkal van több tapasztalat, míg dokkolókkal jóval kevesebb. Az összefoglalóban, illetve a topik hozzászólásai között van összességében néhány beszámoló és teszt dokkolókról is, de ez minden.

    A topik téma-összefoglalója a gyakran ismételt kérdések fejezeten belül az adatkapcsolat megszakadásának problémájára is kitér. Ott le vannak írva a lehetséges okok és az azokhoz tartozó megoldási javaslatok. Tehát ilyenkor nem feltétlen maga a külső ház, dokkoló stb. a hiba forrása, lehetnek egyéb okai is az adott hardver- és szoftverkörnyezeten belül. Ha esetedben eddig minden USB 3.0-s tárolóeszköz ilyen hibát produkált USB 3.0-s csatlakozásnál, az eleve abnormális és érdemes lenne a végére járni, kideríteni a probléma okát.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #4961 üzenetére

    Az nem derült ki, hogy az összefoglalóban ennél a problémánál említett dolgok mind le lettek-e csekkolva, a megoldási javaslatok ki voltak-e próbálva stb. Illetve hogy csak nálad produkálták azok a külső házak és dokkolók ezt a hibát, vagy másik gépeken, másik operációs rendszerekkel is. Ha csak az előbbi, akkor nyilván nem lehet azt mondani, hogy alapból így működtek azok az eszközök és egyáltalán nem voltak jók, sőt az esetleges gyengébb minőségre sem feltétlen lehet fogni. Ez esetben nyilván a te hardver- és szoftverkörnyezetedben nem stimmelt valami. Ha ez továbbra is fennáll, akkor az azért probléma, mert ez esetben nem nagyon lehet 100%-os bizonyossággal olyan másik külső házat / dokkolót ajánlani, aminél biztosan nem lesz abban a környezetben ilyen gond.

    Egyébként manapság is vannak ugyanúgy nagy és nevesebb gyártók, külső házakat készít a Delock, Enermax, Fantec, LC-Power, RaidSonic, Sharkoon, StarTech, Thermaltake stb., ahogyan dokkolókat szintén.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Zola007 #4963 üzenetére

    Azt alapvetően neked kellene eldönteni, hogy melyik fizikai méretű megoldás a számodra praktikusabb, megér-e némi felárat egy profi NAS és a többletfunkciói. Ha a 3,5"-os HDD-k már megvannak, akkor nyilván célszerűbb azokhoz egy külső házat venni, mint a 0-ról átállni 2,5"-os megoldásra. Ha NAS ház kell a meglévő HDD-khez, akkor pedig megint egyértelmű. Viszont az utóbbi témával a "Milyen NAS-t vegyek?" topik foglalkozik, az ügyben már ott kellene érdeklődni.

    Arról viszont nemrég volt szó, hogy itt a topikban a többlemezes külső házakkal csak kevés tapasztalat van. Az összefoglalóban és a topik hozzászólásai között megtalálható pár beszámoló + teszt, de kb. ennyi. A másik hozzászólásodban linkelt 2 modellel pont nincsen tapasztalat, de a RaidSonic (ICY BOX) külső házai általában jók szoktak lenni, azokkal annyira azért nem lehet mellélőni.

  • King Unique

    titán

    válasz havri1 #4969 üzenetére

    Az a videók alapján látszik, hogy bekapcsol a dokkoló, ég rajta az állapotjelző LED és a HDD-ket is felpörgetni, ki volt próbálva mindkét foglalat (slot). De mintha némelyik videón utána le is állna pl. a Toshiba, viszont a háttérzajok miatt nem lehet teljesen tisztán kivenni. Aztán az is látszik, hogy a Windowsnál csak a fájlkezelő lett lecsekkolva, holott az eleve másodlagos. Ott kizárólag csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg. Alap, hogy elsődlegesen az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene nézni, azok a lényegesebbek. Ha azoknál egyáltalán nem jelenik meg az eszköz (dokkoló), illetve a HDD, akkor van a gond. De még ez esetben is lehet akár csatlakozási probléma az oka. Vagyis szükség esetén másik USB-portban, másik USB-kábellel, az OS újraindítása után, sőt lehetőség szerint akár másik gépen is célszerű kipróbálni. A tápegység talán nem lehet rossz, mert akkor valószínűleg nem is működne. De ha van kéznél egy másik, ami megfelelő, akkor biztos ami biztos alapon akár azzal is ki lehetne próbálni. Ha a felsoroltak lecsekkolása és kipróbálása megtörtént, ellenben nem működik rendesen a dokkoló, akkor lehet azt mondani, hogy megadta magát.

    Legalábbis én az előbbiek szerint próbálnék biztosra menni, mielőtt pénzvisszafizetést / garanciális cserét kérnék, vagy egy másik dokkolót vennék helyette. Ha valaki nem akar ezzel foglalkozni, akkor persze nem feltétlen kötelező, vehet akár egyből másik dokkolót is, ő tudja. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz havri1 #4971 üzenetére

    Egy idő után leállíthatja a HDD-t némelyik típus akár akkor is, ha nincsen a géppel adatkapcsolat, sikertelen a felismerés. De ha korábban nem így működött és most egyáltalán nem ismeri fel semmilyen szinten a Windows úgy, hogy az előző válaszban említettek ki voltak próbálva, akkor az mindenképpen abnormális. Ez esetben esélyes, hogy tényleg a dokkoló ment tönkre.

    Az ilyen-olyan nemzetközi online webshopokból, piacterekről rendelve egyébként időnként előfordulhat, hogy gyári hibás, avagy bizonyos esetekben akár fake terméket fog ki a vásárló. De ilyenkor mindenképpen érdemes reklamálni, még ha akár időn túl is történik. Ami az új információk alapján most is megérte és végül eredményes volt. A másik opció esetleg maga a gyártó lehetett volna, azzal online felvenni a kapcsolatot és egy RMA ügyintézést megpróbálni.

  • King Unique

    titán

    válasz havri1 #4978 üzenetére

    Az 1. példány akkor bizonyára gyári hibás lehetett, ha a 2. most kifogástalanul működik ugyanabban a környezetben és nem produkálja azokat a tüneteket. Ez sajnos benne van a pakliban kb. minden gyártónál, de pont ezért van a garancia és a csere lehetősége.

    Viszont az a lényeg, hogy végül sikerült megoldani. :)

  • King Unique

    titán

    válasz havri1 #4980 üzenetére

    Most erre így konkrétumok nélkül megint nem nagyon lehet mit mondani, max. csak találgatni. Lehet akár USB-n csatlakozási probléma is az oka, illetve a dokkolónál abban a foglalatban érintkezési probléma. Vagy akár az esetlegesen gyenge tápegység miatt tápellátási probléma 2 db HDD egyidejű használatánál, de annak akkor már kb. az elején jelentkezni kellene. Aztán a mappák és a fájlok lassú tallózását, megnyitását töredezett fájlrendszer is okozhatja. De kifagyás lehet a HDD hibája, illetve a lemez felületén gyenge / hibás szektorok miatt is. Aztán még akár az operációs rendszernél is lehet átmeneti zavar, ezért érdemes pl. egy restart után újrapróbálni. Továbbá ott van még X perc inaktív állapot után az alvó mód, amiből visszatérve kell néhány másodperc a HDD-nek, amíg újra felpörög és újra használható lesz. De azért nyilván nem is 5 perc, az eleve abnormális. Ha az a cél, hogy ne álljon le a merevlemez, akkor USB-n a Windows energiagazdálkodási beállításánál biztosabb megoldás külső program használata, amiről korábban az egyik társtopikban volt szó.

    Itt alapvetően egy kétlemezes dokkolóról van szó, aminek normál esetben nyilván 2 db HDD-vel is megfelelően kellene működnie. Tehát az úgy nem igazán oké, ha csak 1-gyel, még ha számodra akár az is megfelelne.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz DeTomaso #4981 üzenetére

    Üdv!

    A hivatkozott kép valóban lemaradt, így nem derült ki, hogy pontosan milyen tápegységről, illetve milyen külső házról van szó. Viszont a topik összefoglalójának gyakran ismételt kérdések fejezetében le van írva, hogy ha szükség esetén másik tápegységet kell venni, akkor annál milyen jellemzőkre javasolt odafigyelni.

  • King Unique

    titán

    válasz Gabrielle654 #4986 üzenetére

    Üdv!

    Igen, nyilván, mivel 3,5"-os SATA HDD-khez való és a WD Purple is olyan. Ha már megvan az utóbbi (HDD), akkor ahhoz pedig értelemszerűen pl. egy külső házat kell venni, ha külső merevlemezként akarod használni. Aztán az már más dolog, hogy az 1 TB manapság kicsi tárolókapacitás és olyan külső merevlemezt inkább 2,5"-os fizikai méretben célszerűbb venni. De utólag már mindegy, ha már meg lett vásárolva az 1 TB-os WD Purple.

  • King Unique

    titán

    válasz Gabrielle654 #4989 üzenetére

    Az egyébként nem derült ki, hogy már particionálva van-e a HDD, az hol történt, vannak-e rajta fontos adatok stb. Ez a partíció, a rajta lévő adatokhoz való hozzáférés szempontjából lényeges, amiről ebben a hozzászólásban volt szó. Illetve egy másikban arról, hogy az USB 3.0-s Swift Case Pro külső háznál vegyesek ilyen téren a tapasztalatok. De ez a probléma általában a 2 TB feletti és a GPT partíciós séma szerinti lemezeket érinti. Vagyis egy 1 TB-osnál MBR alapon valószínűleg nem lesz emiatt gond. Ha pedig még particionálatlan a HDD és eleve majd a külső házba téve lesz inicializálva + particionálva, valamint tartósan külső merevlemezként használva, akkor viszont nem téma ez, ott nyilván oké lesz.

  • King Unique

    titán

    válasz Martel #4993 üzenetére

    Üdv!

    Egy 3,5"-os külső merevlemezhez, illetve külső házhoz rendszerint eleve kell a 12 V-os külső tápadapter, csak USB-ről táplálva nem fognak működni, pláne nem USB 2.0 és USB 3.0 alapon. AZ USB-nél esetleg az USB 3.1 Gen 2 és majd az USB 3.2 lehet kivétel bizonyos esetekben. A Seagate készített is már az előbbire épülő 3,5"-os külső HDD-t Innov8 néven, ami 1 db USB 3.1 Gen 2 Type-C portról működik külső tápegység nélkül. Viszont ez eleve egy speciális megoldás, ami aztán végül széles körben eddig nem terjedt el. Például a RaidSonic (ICY BOX) kínálatában is vannak jelenleg USB 3.1 Gen 2 Type-C külső házak (pl. IB-366-C31, IB-377-C31), mégis mindegyiknél eleve külső tápadapter kell a működéshez. Lehet esetleg valamelyik gyártónál van / lesz olyan is, amelyikhez nem, de egyelőre nem nagyon tolonganak az ilyen modellek. Ha mindenképpen USB-s tápellátású megoldás kell, akkor másik és egyben jelenleg reálisabb opcióként egy 2,5"-os kompakt külső HDD, vagy külső ház jöhet szóba.

    A készenléti állapot (alvó mód) támogatása viszont már nem akkora extra, mint az előbbi. Ezen kritériumnak megfelel pl. a Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 külső ház, ami itt a topikban is népszerű és egyben ajánlott modell.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomy86 #4995 üzenetére

    Üdv!

    Ilyenkor első körben mindig a fizikai csatlakozást célszerű ellenőrizni, ami a topik összefoglalójában a gyakran ismételt kérdések fejezetben is le van írva. Vagyis kipróbálni a külső házat másik USB-portban, másik USB-kábellel, valamint lehetőség szerint akár másik gépen és másik operációs rendszerrel is. illetve ellenőrizni akár a külső házon belül a SATA-s csatlakozást. Továbbá a HDD állapotát is érdemes, amihez Windowson ott van pl. a HDS program. Az oké, hogy másik külső házba téve állítólag jól működik, de azért érdemes ránézni. Valamint, ha van kéznél másik és egyben megfelelő külső tápadapter, akkor akár azzal is ki lehetne próbálni, hogy annak esetleg hibáját is ki lehessen zárni. Ha az előbbiek mind ki voltak próbálva és rendben vannak, de továbbra is fennáll a probléma, akkor lehet azt mondani, hogy valószínűleg a külső házzal nem stimmel valami. Pláne, ha ugyanabban a környezetben, ugyanazzal a merevlemezzel eddig megfelelően működött. Ez esetben viszont nem érdemes vesződni vele, hanem nyilván adja magát a garanciális csere, ha még aktuális, érvényes.

  • King Unique

    titán

    válasz tomy86 #4997 üzenetére

    Tehát ki lett próbálva másik USB-kábellel, de azt nem írtad, hogy azzal konkrétan mi a helyzet. De akkor ezek szerint valószínűleg azzal is fennáll a probléma és elvileg nem az a másik kábel hibás. Az pedig egy dolog, hogy ugyanabban az USB-portban a másik külső ház állítólag gond nélkül működik. Viszont nyilván nem teljesen ugyanaz a kettő, a bennük lévő USB-chip és firmware is eleve más. Vagyis itt az előlapi / hátlapi port mellett maga a hardver- és szoftverkörnyezet is számít, ott milyen, mennyire stabil egyik / másik kezelése. Ezért volt említve a másik gép, másik operációs rendszer. Ha a médialejátszóhoz csatlakoztatva is előjött a random leakadás, akkor az tovább erősíti, hogy valami nem stimmel. Viszont az ilyen és a hasonló (pl. tv) készülékeken tapasztaltak nem minden esetben feltétlen mérvadók, mivel az elsődlegesen támogatott környezet eleve a PC, Mac & desktop OS. Az utóbbinál kell megfelelően működnie egy ilyen eszköznek, míg az előbbinél tapasztaltak inkább csak másodlagosak.

    A garanciaidő általában 2 év szokott lenni ennél a modellnél, amit lehetőség szerint érdemes lenne kihasználni, ha valóban a külső ház ment tönkre. Viszont ha pont mostanában járt le, akkor az szívás. A Sharkoon ezen modellje egyébként itt a topikban is többeknél bevált és eleve a jobb külső házak közé tartozik. Az, hogy esetedben 2 év használat után az említett probléma jött elő, nem feltétlen általánosítható, itt a topikban sem volt ilyenre tömeges panasz. Sőt, ennyi erővel más külső házaknál, azok egyesek által használt példányainál is előfordulhat ilyen, vagy éppen más gond X év után. Amiről pedig pont nemrég volt szó és korábban magad is belefutottál, az eleve egy spéci dolog, ami más külső házak, sőt dokkolók esetében sem feltétlen mindig támogatott.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomy86 #4999 üzenetére

    Normál esetben azért nyilván nem kell az ilyen USB-s külső házakhoz spéci hardvert (gépet) és az OS-t választani, pláne nem az elsődlegesen támogatott környezetben. Ott elvileg eleve jól kell működniük. Viszont problémák olykor még ott is előfordulhatnak, illetve akár az előbbiek függvényében is. A hardver- és szoftverkörnyezetnél ezért kérdeztem már az elején, hogy korábban ugyanott megfelelően működött-e a külső ház. Ha igen és nem történt semmilyen változás a hardvernél, valamint a Windows verziója, driverek, telepített szoftverek stb. is maradtak ugyanazok, akkor az valóban abnormális, ha most meg az említett hibát produkálja. Ha az USB-kábel, tápadapter, HDD-k is jók, akkor meg pláne. Vagyis ez esetben tényleg eléggé esélyes a külső ház hibája.

    Viszont én egy ilyen problémánál azért lehet kipróbálnám a külső házat másik gépen, azon másik operációs rendszerrel és / vagy az aktuális gépen pl. egy pendrive-ról indított Live Linuxszal, hogy teljesen megbizonyosodjak az előbbiről. Persze másnak nem feltétlen kötelező, mindenki maga dönti el és úgy oldja meg, ahogyan akarja, ahogyan neki kényelmes.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Martel #5003 üzenetére

    A WD Red eleve 24/7-es üzemre lett tervezve, tehát annak elvileg bírnia kell az ilyen használatot. Illetve a HDD-knek is elvileg kedvezőbb a folyamatos üzem, mint a gyakori indulás és leállás. Aztán a külső ház is bírhatja, hacsak idővel pl. a tápegysége meg nem adja magát. Továbbá USB-s használatnál is fontos az, hogy közben lehetőleg végig stabil legyen a tápellátás, ne melegedjen túl a belső HDD a passzív hűtéses külső házban stb. Ha ideálisak a körülmények, akkor bírhatja a folyamatos üzemet egy ilyen eszköz akár hosszabb távon is. De azt, hogy pontosan meddig, előre nem igazán lehet megmondani.

    Ha tartósan nincsen aktívan használva a külső ház, akkor viszont felesleges "üresen" járatni és célszerűbb inkább kikapcsolni pl. a rajta lévő tápkapcsolóval. Vagy van amikor akár az is elég lehet, ha készenléti állapotba (alvó módba) vált és tartósan úgy marad.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mcload21 #5006 üzenetére

    Üdv!

    Korábban már volt erről szó itt a topikban, ráadásul pont ugyanilyen felállásnál. Vagyis, hogy egy vadiúj és feltételezhetően hibátlan állapotú HDD-nél normál esetben elég a gyorsformázás is, nem feltétlen muszáj teljes (lassú) formázással és az említett tesztekkel hosszú órákig, vagy akár napokig nyúzni. A másik fórumtagnál csak maga a lassú formázás még USB 3.0-n is eltartott 9,5 óráig (!) a 4 TB-os HDD esetében. Plusz a HDS-nél egy részletes önteszt, a teljes felület olvasása / írása / újrainicializálása szintén kb. hasonló időt vehet igénybe külön-külön is. Persze ha nagyon ráérsz és nagyon biztosra akarsz menni, kizárni a HDD esetleges lappangó hibáit, akkor végül is meg lehet próbálni az előbbieket. Viszont ilyen intenzív igénybevételnél egyrészt az is fontos, hogy közben lehetőleg végig stabil legyen a tápellátás, az adatkapcsolat és ne melegedjen túl a HDD! Másrészt nem feltétlen muszáj külön-külön mindegyik tesztet lefuttatni, elég akár egy lassú formázás is, vagy a HDS esetében egy részletes önteszt / felületteszt (írás).

    "Asztali gépben készíteném elő, és majd utána raknám át a külső házba"

    Ha az előbbieket vesszük alapul, akkor a tesztelésnél kedvezőbb lehet az asztali PC, pláne a HDD megfelelő hűtése szempontjából, mint egy passzív hűtéses USB-s külső ház. Viszont ha azt, amiről nemrég ebben a hozzászólásban volt szó, akkor már nem feltétlen. Illetve az addig oké, hogy maga a tesztelés SATA-n történne. Viszont utána a HDD-t már a külső házba téve, USB-n kellene újból inicializálni GPT séma szerint + particionálni, majd aztán csak utána elkezdeni hasznos adatokkal telemásolni. Tehát nem SATA-n telepakolni, majd utána tenni a külső házba, mert akkor megvan rá az esély, hogy belefuthatsz abba a problémába, ami az előbb linkelt hozzászólásban van részletezve!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz arcitec #5008 üzenetére

    A topik összefoglalójának gyakran ismételt kérdések fejezetében le van írva, hogy mi a teendő akkor, ha az OS nem ismeri fel a külső házat. Ha másik USB-porton (asztali PC-knél a hátlapon lévő), másik USB-kábellel, másik HDD-vel, esetleg másik tápegységgel, valamint lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel stb. ki volt próbálva, de a probléma továbbra is fennáll, akkor lehet azt mondani, hogy a külső ház hibája lehet. Illetve akkor, ha megtörtént annak kizárása, amiről pont nemrég volt szó egy másik válaszban. Ugyanis, ha a PC-be téve SATA-n lett inicializálva (GPT) és particionálva az a 6 TB-os HDD, majd utána áthelyezve az USB-s külső házba, akkor az is okozhat gondot. Aztán a Windowsnál egy dolog a tálca értesítési területén lévő kis ikon, de ilyenkor alap, hogy elsődlegesen az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene lecsekkolni.

    Ha magával a külső házzal van gond, sikerült kifogni egy gyári hibás példányt, akkor meg értelemszerűen adja magát a garanciális csere. Tehát nem feltétlen kell egyből másik külső házat venni, mivel az nyilván abnormális, ha nem működik a jelenlegi, pláne újan megvásárolva. Illetve ilyen Swift Case Pro USB 3.0 külső házat itt a topikban is többen vettek már és nem az volt az általánosan jellemző, hogy egyáltalán nem működött és nem ismerte fel az OS. Sőt, eleve inkább az ellenkezője és többeknél bevált.

  • King Unique

    titán

    válasz arcitec #5011 üzenetére

    Ha a szerviz szerint hibás a külső ház és még garanciális, akkor értelemszerűen cseréltetni kellene. Az új példány pedig remélhetőleg már megfelelően fog működni. De ha mindenképpen másik típusú külső házat akarsz venni helyette, akkor azt is lehet, a te dolgod. A CEB-7035S szintén jóféle, bár volt akinek gondja akadt vele asztali PC előlapi USB-portján használva. Viszont másnál egyrészt ott is működött, másrészt asztali PC-knél általánosan eleve inkább a hátlapon lévő USB-portok használata javasolt, azok rendszerint stabilabbak.

    A SATA-n / USB-n particionált 2 TB+ HDD-k oda-vissza történő kezelésénél pedig nem a szimpla formázás, hanem egyrészt eleve az inicializálás és a particionálás a lényeg. Másrészt maga a külső ház, hogy az megfelelően támogassa ezt. A Chieftec ilyen szempontból előnyösebb lehet, mivel annál ez működik. Ellenben a Sharkoon esetében vegyesek a tapasztalatok, akad pró és kontra egyaránt. De amikor nem kezeli, akkor sem arról van szó, hogy egyáltalán nem használható USB-n a SATA-n particionált HDD. Hanem csak arról, hogy a SATA-n létrehozott kötet(ek)hez nem lehet USB-n hozzáférni. De azt USB-n egy teljes újraparticionálás megoldja (példa). Viszont ha fontos adatok vannak a lemezen, akkor azokat ilyenkor előtte nyilván le kell menteni SATA-n csatlakoztatva. Egyébként meg, ha eleve a külső házban, azaz USB-n van (először) inicializálva és particionálva a HDD, majd tartósan ott használva, akkor nyilván nem téma ez.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tobias40 #5015 üzenetére

    A hivatkozás itt lemaradt, hogy milyen dokkolóról van szó. De a másik topikban egyébként már le volt írva a lényeg a kérdésedre adott válaszokban.

    "másik gépen,kábellel,táppal még nem néztem."

    Pedig többek között nyilván pont ezeket és a másik topikban említett egyéb dolgokat kellene először lecsekkolni és kipróbálni, majd aztán utána tovább fejtegetni. De ha esetleg kifogtál egy hibás példányt, akkor nyilván felesleges tovább ragozni. Ez esetben vissza kell küldeni, cserét kérni stb., mint már említve volt. Ugyanis az nyilván nem normális, ha az újan megvásárolt dokkoló nem működik, meg nem ismeri fel az operációs rendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tobias40 #5017 üzenetére

    Ha USB-n csatlakoztattad a NAS-hoz a dokkolót, akkor normál esetben annak is fel kellene ismerni és megjeleníteni az online kezelőfelületén. Viszont, hogy az adott NAS-nál szükséges-e esetleg valami spéci beállítás ehhez, vagy a HDD újraformázása, azt már annak a topikjában kellene tovább fejtegetni.

  • King Unique

    titán

    válasz nemethchek19 #5030 üzenetére

    Maga az elgondolás jó, de ez már a külső merevlemezes topikban is le volt írva. A kiválasztott külső ház szintén, ajánlott modell és itt a topikban is többeknél bevált. Bár mostanában volt pár eset, ahol egyeseknek gondja akadt vele, ha visszaolvasod az elmúlt egynéhány hozzászólást. Viszont ezek alapján még nem feltétlen lehet általánosítani, sőt ilyenek akár más gyártók termékeinél is előfordulhatnak. A mostani eseteknél említett Chieftec külső ház szintén jó, vagy akár jobb választás lehet, de az már drágább, mint a Sharkoon.

    A másik topikban azt írtad, hogy a külső merevlemez folyamatosan a laptophoz, illetve annak dokkolójához lenne csatlakoztatva. A válaszban ehhez kapcsolódóan volt megemlítve az, hogy ha tartósan nincsen aktív használatban, akkor ilyenkor felesleges és értelmetlen "üresen" járatni, célszerűbb inkább a szoftveres leválasztás után lekapcsolni pl. a külső házon lévő tápkapcsolóval. De akár az is opció lehet, ha ilyenkor inaktív állapotban készenléti módba (alvó módba) vált a külső ház és úgy is marad mindaddig, amíg nem lesz újból használva. Tehát ilyen szempontból az alvó mód előnyös lehet.

    Akkor nem előnyös, ha gyakran alvóba megy, majd újra felpörög stb. a külső ház, illetve a benne lévő HDD, mivel az utóbbinál a sok indulás / leállás hosszabb távon élettartam-rövidítő tényező lehet. Viszont itt egyrészt (X) napi pár / néhány leállástól és indulástól még nem feltétlen fog tönkremenni a merevlemez. Másrészt az az OS-től, a programoktól és a használattól is függ, hogy alvó módba vált-e a külső ház és vele együtt a HDD, ha igen mikor, felébred-e idő előtt abból stb. Az pedig a gyártó weboldalán is fel van tüntetve, hogy 30 perc után vált alvó módba a külső ház, viszont ez csak akkor működik, ha 30 percig teljesen inaktív állapotban van. Vagyis, ha pl. 29. percben az operációs rendszer, vagy egy program folyamata hozzáférést intéz a lemezhez, akkor már nem fog alvó módba váltani. Plusz onnantól számítva újra 30 perc teljesen inaktív állapotra lesz szükség ehhez. Harmadrészt attól, hogy támogatja a külső ház az alvó módot, még nem feltétlen muszáj használni ezt a funkciót, nem feltétlen fog minden esetben működni. Ezt az előbbi példa is jól szemlélteti. Valamint a Sharkoon külső ház esetében külön előny a PID: 55AA azonosítós ASMedia chip, amelynél lehet frissíteni a firmware-t. Ennek köszönhetően pedig (saját felelősségre) akár olyan firmware-t is rá lehet tenni, aminél alapértelmezetten tiltva / engedélyezve van az alvó mód. De egyébként nem feltétlen muszáj ehhez a firmware-t piszkálni, mivel Windowson pl. a HDS programnál a lemezek leállásának akadályozása funkció használatával is megoldható (átmenetileg) a tiltás. Vagy olyan alternatív módszerekkel, mint pl. egy hosszabb műsoridejű audió (zene) / videó (film) fájlt rámásolni a külső HDD-re, majd arról (végtelenítve) lejátszani. Vagyis ezáltal folyamatos olvasási művelet lesz a külső HDD-n és azért nem tud alvó módba váltani, mivel ahhoz X perc teljesen inaktív állapot kell, mint már említve volt az előbb.

    Tehát jelen esetben az alvó mód támogatása lehet pró és kontra is. De mivel az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezetben (PC, Mac & desktop OS) lesz használva a külső ház, vagyis könnyen lehet befolyásolni, illetve akár firmware szinten módosítani az alvó mód működését az előbb részletezett módszerekkel, ezért nem különösebben téma ez. :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Peter Kiss #5035 üzenetére

    Hát eddig a festésére nem nagyon volt még különösebb panasz. De persze nem is mindenki azt vizslatja elsődlegesen, meg kinek mi a minőségi.

    A belső kerethez eleve 4 db csavar jár, azokkal lehet benne stabilan rögzíteni a HDD-t, plusz kívülről további csavarokkal a belső beépítőkeretet. Arra pedig szintén nem volt tömeges panasz, hogy annyira instabil lenne a belső HDD rögzítése. Valamint hibás menetre vonatkozóan szintén nem. Ha valakinél ezek annyira nem stimmelnek, akkor elképzelhető, hogy kifogott egy gyengébben sikerült, illetve hibás darabot. Vagy magánál a belső HDD-nél nem teljesen stimmelnek a furatok, mint nemrég egy másik esetnél.

    Az ilyen külső házaknál általában a hátlapon, az USB-aljzat és DC tápbemenet mellett szokott lenni a fizikai tápkapcsoló. Így van ez a Swift Case Pro esetében is, ami normális és eddig ez sem volt különösebben téma itt a topikban. Ráadásul billenőkapcsolója van, ami megint előnyös.

    A HDD működési zaját, "mormogását" viszont korábban említette más is itt a topikban. De egyrészt ezt sem mindenki tapasztalta, másrészt egy 3,5"-os HDD azért rendszerint eleve nem teljesen zajtalan működés közben.

    Ez azért túlzás, eddig a külső ház minőségére általánosan nem volt különösebb panasz itt a topikban sem. Viszont, ha mihez viszonyítjuk alapon nézzük, akkor valóban vannak ennél minőségibb darabok is, mint pl. a nemrég említett Chieftec. De az utóbbi már más árkategória és drágább.

    Már akinek, mert eddig ez sem nagyon volt téma itt a topikban, meg hogy mindenkinél tönkrement volna idő előtt a tápadaptere.

    A kicsomagolása és az összeszerelése egy ilyen külső háznak azért nem szokott annyira bonyolult lenni, amit az ebben és ebben a hozzászólásban lévő videók is szemléltetnek. Valamint arra nem nagyon volt még panasz itt a topikban, hogy valaki ezt ne tudta volna megoldani.

    Szóval a Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 az alábbi árkategóriában továbbra is egy ajánlott külső ház és itt a topikban is többeknél bevált, még ha egyeseknél akadt vele némi probléma. Aztán ha már szóba került a minőség és a kivitelezés, akkor lehet van ennél jobban kidolgozott külső ház is, viszont nem feltétlen ebben az árkategóriában, ami megint nem mindegy. A másik meg az, hogy a Sharkoon elég fullos funkcionalitás és működés terén, támogatja pl. a szoftveres leválasztás utáni leállítást, az alvó módot, UASP-t, kezel akár 12 TB-os HDD-ket is stb. Valamint a PID: 55AA azonosítós ASMedia chip és ezáltal a firmware-frissítés, a firmware-szintű beállítások módosításának lehetősége pedig külön előny.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Peter Kiss #5040 üzenetére

    Az előző válaszban azért szerintem le van írva a lényeg, ami többek az is, hogy bizonyos dolgokat nem feltétlen lehet általánosítani pláne úgy, ha eleve nem mindenki tapasztalta őket. Az meg a másik, hogy egyes ilyen dolgok megítélése lehet némileg szubjektív is, nem kizárólag csak objektív. De ettől függetlenül, ha az említett külső ház (egyes) újabb gyártású példányainál esetleg általános gond lenne ezekkel, akkor természetesen kaphat másfajta minősítést. Viszont ezt egyrészt nem feltétlen lehet pár ilyet eset alapján általánosítva megítélni. Másrészt mivel itt a topikban is többeknél bevált és többségében nem voltak vele egetrengető problémák, valamint vannak bizonyos előnyei, ezért nyilván nem lesz egyáltalán nem ajánlott termék. :N

    Akinek másik külső ház kell, vehet nyilván olyat is, nem feltétlen kötelező az itt ajánlottakra alapozni, csak ezek közül választani. Ez mindenkinek a maga dolga, ahogyan az is, hogy az olcsóbbat, vagy a drágábbat veszi-e, melyik fér bele az anyagi keretébe. :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz andaman #5044 üzenetére

    Maga a külső ház és a HDD is SATA-s, tehát ez a része nyilván oké, bele lehet tenni. Egy passzív hűtéses USB-s külső házba viszont elsődlegesen 5400 RPM-es HDD javasolt, mivel az általában kevésbé melegedik, ellenben a 7200-as típusokkal. De szükség esetén használható akár az utóbbi is egy ilyen külső házban. Ha nem lesz tartós és intenzív igénybevételnek kitéve, valamint a környezet (szoba) hőmérséklete sem lesz túl magas, akkor elvileg a HDD túlzott melegedésé miatt sem kell különösebben aggódni. Aminek az üzemi hőmérséklete max. 40-45 °C-ig még rendszerint elfogadható, vagy rövid ideig akár még valamivel afelett is beleférhet. Viszont tartósan az előbbi érték, illetve pláne 50 °C fölé lehetőleg ne melegedjen a külső házban lévő HDD!

  • King Unique

    titán

    válasz maestro87 #5050 üzenetére

    Szia!

    Attól is függ, hogy pontosan milyen kell, mekkora rá az anyagi keret stb. Ha egy olcsóbb, akkor megfelelhet a célra pl. a Kolink HDSUB3U3 és az nBase n-Drive EH35ND3. A közepes árkategóriában a Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0, a drágábbak közül meg a Chieftec CEB-7035S. Ha nemzetközi online piacterekről (is) beszerezhető, illetve ORICO márkájú külső ház kell, akkor meg pl. az ORICO 3569S3 jöhet szóba, amiről szintén készült beszámoló. Viszont a felsoroltak között lehetnek akár az árak függvényében is minőségbeli különbségek, illetve némelyiknél bizonyos kontrák, ha visszaolvasol / rákeresel a topikban, valamint a téma-összefoglalóban. De az említett célra alapvetően megfelelhet mind. Bár azt nem mindegyiknél adja meg a gyártó, vagy éppen itt a topikban nincsen vele tapasztalat, hogy 6 TB-os HDD-t kezel-e. Ilyen szempontból a biztosabb értelemszerűen az, amelyiknél megadja a gyártó (példa), illetve kipróbálta a felhasználó és mondjuk itt beszámolt róla (példa). Az alvó mód működésére szintén érvényes ez, illetve az összefoglaló információs táblázatában lévő adatok. Plusz egyes külső házaknál akár utólag is van lehetőség engedélyezni / tiltani firmware szinten az alvó módot. Például az ASMedia vezérlős modelleknél a PID: 55AA azonosítóval rendelkezők preferáltak ilyen téren, azoknál lehet az összefoglalóban részletezett módon (saját felelősségre) átállítani. Sőt, a firmware módosításának lehetősége az előbbi, a max. HDD-tárolókapacitás kezelése szempontjából is előnyös lehet, mivel ez megint leginkább a firmware-től függő.

    "jelenleg Raspberry Pi 3, később valami androidos"

    A 6 TB-os merevlemez megfelelő kezelése nemcsak a külső ház, hanem az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet. Vagyis a vásárlás előtt nem ártana pl. a Raspberry Pi topikban is rákérdezni erre, illetve a 2 TB+ HDD-k és a GPT partíciós séma kezelésére. Valamint az alvó mód működésére szintén, mivel az egy dolog, hogy támogatja firmware szinten a külső ház, de ugyanakkor az operációs rendszernek is megfelelően kell ezt kezelnie. Arról pedig ebben a topikban is volt már több alkalommal szó, hogy ilyen téren eleve a PC, Mac & desktop OS az elsődlegesen támogatott. Ellenben egyéb környezetben már nem feltétlen garantálható minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Avagy pl. az alvó módnál a megfelelő működés külön beállítást igényelhet a Raspberry Pi esetében (példa).

    "Hülye kérdés, de olyan nincs esetleg ami a 12V-ot is USB-ről állítja elő?"

    Nem feltétlen, mert USB 3.1 Gen 2 Type-C alapon létezik ilyen 3,5"-os külső merevlemez (példa). Viszont arról legutóbb egy másik válaszban volt szó, hogy végül / eddig még nem terjedt el széles körben ez a megoldás és a jelenlegi USB 3.1 Gen 2 Type-C külső házak esetében is kell rendszerint a 12 V-os külső tápegység a működéshez.

    BÚÉK!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz andaman #5051 üzenetére

    Ha összeveted pl. ezekkel az eredményekkel, akkor jónak mondható, sőt egyes értékek már túl jónak is. 200 MB/s körüli, illetve afeletti tempót a gyártó adatlapja alapján eleve nem tud ez a HDD normál esetben, max. az újaknál a nagyobb tárolókapacitású, nagyobb adatsűrűségű lemeztányérokkal szerelt modellek. De mondjuk a CDM esetében is nem 50 MB-os, hanem eleve inkább 1 GB-os fájlmérettel szokás tesztelni, úgy reálisabb értékek szoktak kijönni. Valamint normál esetben a teljes lemezt, nem szimplán csak egy partíciót, illetve lehetőleg üresen / kevés adattal, mert ellenkező esetben nem jönnek ki a gyári max. értékek. Plusz az eredmény a hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, illetve az utóbbinál a teszteléshez használt program, annak verziója és beállításai sem teljesen mindegy.

    A Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 külső háznak egyébként meg sem kottyan egy ilyen HDD sebessége, mivel a benne lévő ASM1153E chip eleve többet tud. SATA 6 Gbps alapú, támogatja az UASP adatátviteli módot, vagyis USB 3.0-n egy SSD-vel lehetne csak teljesen kihajtani, elérni a szabvány ~ 450 MB/s gyakorlati maximumát (bővebben).

    BÚÉK!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz andaman #5054 üzenetére

    A CDM szerint nem volt üres, gondolom nem véletlenül írta a 116 GB-ot. Aminek ez esetben a fájlkezelőben is látszódnia kell a foglalt területnél a meghajtó (kötet) tulajdonságaira kattintva. Az pedig egy dolog, hogy a Windows fájlkezelője szerint üres, de az alapértelmezetten nem is mutatja a rejtett fájlokat, illetve a speciális rendszerfájlokat. Külső programok viszont már inkább, ahogyan van amikor a meghajtó vizsgálata (CHKDSK) is helyrerak ilyen gondokat. Viszont, ha jelenleg amúgy is üresként van használva az a partíció és nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor nyilván egyszerűbb lenne újraformázni / újraparticionálni.

    A WD Red (és a Purple) jó választás ilyen célra. A sebessége pedig kb. olyan lesz ebben a külső házban USB 3.0-n, mint egy korábbi teszt szerint a 2 TB-os modellnek az elődben (Rapid-Case).

  • King Unique

    titán

    válasz maestro87 #5057 üzenetére

    Ez az ORICO 7688C3 külső ház USB 3.1 Gen 1-es (5 Gbps), azaz USB 3.0-s. Csak azt használja ki a gyártó, ami ebben a leírásban van. Illetve a Type-C USB 3.1 Gen 2, lehet ilyen fizikai csatlakozó USB 3.0 alapon is. Vagyis nem lesz gyorsabb benne a HDD, mint a szintén USB 3.0-s Sharkoon külső házban. Meg ez esetben amúgy sincs értelme az extra gyors interfésznek, mivel arról pont nemrég volt szó egy másik válaszban, hogy egy 3.5"-os HDD-vel nem lehet kihajtani még az USB 3.0-t sem. Ahhoz eleve SSD kell, az USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) esetében meg pláne. Sőt, az utóbbinál már egy SATA3-s SSD is szűk keresztmetszet (teszt) és pl. NVMe PCIe alapú megoldás kell a Gen 2 szabvány sebességének "kimaxolásához" (teszt).

    A hálózati elérés, illetve megosztás akár egy normál külső HDD-vel is megoldható, amiről korábbi hozzászólásokban már volt szó. Példák: [link], [link]. Illetve vannak akik afféle minimalista (lebutított) NAS-ként routerhez csatlakoztatott külső HDD-t használnak. De ha igazán profi megoldás kell, akkor egy dedikált NAS, illetve (többlemezes) NAS ház a jobb választás. Ha kihasználnád az előnyeit és inkább egy ilyet vennél, akkor a Milyen NAS-t vegyek? topikban kellene érdeklődni, illetve elolvasni az összefoglalóját (+ ezt), ahol le van írva erre vonatkozóan a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz zeus_2k14 #5059 üzenetére

    Lehet, ha veszel hozzá egy 3,5"-os HDD-t fogadni és kezelni képes külső házat / dokkolót / adaptert. A topik összefoglalójában vannak információk, beszámolók, tesztek mindhárom megoldásra vonatkozóan, valamint legutóbb egy másik válaszban is említve voltak USB-s külső házak.

Új hozzászólás Aktív témák