Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Juhosa #4263 üzenetére

    Helló!

    Amikor elolvastam a hozzászólást, először azt hittem, hogy egylemezes / kétlemezes külső házakról van szó. Amit szemrevételezéssel egyébként nyilván rögtön meg lehet állapítani. Illetve egy kétlemezes típusnál feltüntetik (pl. 2-fach, dual-bay) ezt a dobozon, a gyártó oldalán stb.

    Viszont, ha jól értem, akkor itt a (belső) HDD-ben lévő adattányérok száma a kérdés. Ezt a gyártók oldalán lévő specifikációkban, illetve pl. a HDD Platter Capacity Database oldalon is meg lehet nézni, ha ismert a pontos modellszám.

    Amúgy a kevesebb adattányérnak valóban lehetnek olyan előnyei, mint pl. a halkabb működés és a kisebb melegedés. Illetve a kevesebb alkatrész (lemeztányér, olvasófej stb.) miatt elvileg a meghibásodás esélye is kisebb lehet. De csak elvileg, mert a gyakorlatban nem feltétlen fog egy többlemezes típus sem előbb tönkremenni. Illetve ez függ az adott modelltől, a megfelelő használattól is stb. Na meg az 1 db adattányér eleve a tárolókapacitást is lekorlátozza, ami nem feltétlen mindenkinek opció.

    Egyébként most 3,5 colos külső ház már van és abba kellene egy egylemezes HDD, vagy pontosan miről is van szó? Csak mert az utóbbi témának van külön topikja, ahogyan pl. a gyári külső HDD-knek is:

    Milyen merevlemezt vegyek?
    Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

    A tárolókapacitás gondolom 500 GB akart lenni, de olyan kicsit manapság nem igazán érdemes venni, pláne 3,5 colos méretben nem. Egy 2,5 colos típusnál még talán, bár azoknál pl. az 1 TB-osok ár-érték aránya sokkal jobb szokott lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák