Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Forraszto

    tag

    Üdv mindenkinek, hasonló kérdésem van nekem is mint mostanában többeknek. (Visszaolvasgattam, de csak tavalyi-tavaly előtt válaszokat találtam, elnézést ha lerágott csonttal próbálkozom. Látom pl. a #620-ast, de azt nem találtam, hogy adóköteles-e ha a saját számlára kerül, ami magyarországi):

    Tegyük fel, van egy komoly bányászfarmom (1 db 1060), és a tetemes mennyiségű hozamot (villany levonás után 8e ft kb.) szeretném valahogyan realizálni. A folyamat jelenleg a következő:
    2miners-en bányászom, a minernek egy binance-s wallet címe van megadva, úgyhogy feltételezem, így ha összekaparta a minimumot, a binance-s egyenlegen megjelenik a mesés vagyon. Azt gondolom, hogy onnan paypal-ra kiutalom. Ott két út van, vagy rögtön onnan elköltöm ott ahol lehet paypalt használni, vagy továbbutalom a bankszámlámra. Itt jön be a kérdésem:

    Ha paypalról saját számlára (otp pl.) utalok, onnantól adóköteles, és elkap a nav, vagy van valami minimum tétel, amire megmozdulnak, és ez még nem az? Nem feltétlenül akarom elkerülni az adózást, de ha nem muszáj mindenképpen, ennek a pár forintnak a 30%-át már nem szeretném kidobni. Privátban is várom a válaszokat, ha ilyet nem lehet leírni nyilvánosan.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák