Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Rive #165 üzenetére

    Kemény dió vagy az biztos :DDD.

    Végül is igazad lehet ebben :). A fene tudja mi van valójában.De én úgy gondolom, hogy ha utána járunk a dolgoknak, valahol találunk bizonyítást vagy cáfolatot egy kijelentésre. Van egy kis időd kutakodni?

    Pl most én örülnék annak, ha közösen elgondolkodnánk azon, hogy a műanyag lebontása és útvonala a szervezetben hogyan működik. ez által eldönthetjük, hogy eü szempontból mennyire kell figyelnünk arra, hogy műanyag mentesen étkezzünk vagy nem kell aggdónunk miatta.

    Vegyük figyelembe:
    1. A műanyagban sokszor festék van, az milyen anyagokból szokott állni, és milyen hatással van a szervezetre molekuláris állapotban.
    2. A gyomorsav (sósav) mennyire szedi szét a műanyagot, hogyan fut tovább a sejtekben.

    Biztos vannak tanulmányok, leginkább biokémia, molekuláris biológia területén, ahol mértek, és a méréseket összefoglalták. De ugye ezzel nem akar mindenki foglalkozni, mert időigényes. Most még van egy kis plusz időm, én lassan elkezdem. Aki akar csatlakozik aki nem nem. Nyilván nem fogok boncolni csak tanulmányokat keresek, és azok alapján alkotok...VÉLEMÉNYT... aztán meglátjuk :).

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák