Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pocee

    senior tag

    válasz HuMarc #248 üzenetére

    Na futottam egy kört: vegyésztechnikus rokonom azt mondta,hogy az állítással,hogy:a paracetamol LD50-es értéke patkányokra 1944 mg/ttkg, amit ha emberekre nézünk, akkor egy 80 kg-s ember ~100-150 gramm paracetamoltól 50% eséllyel meghalhat. Hozzáteszem, egy adag Coldrexben 1 gramm paracetamol van, tehát ha lenyomod mind a 10 tasakot, akkor lesz a szervezetedben 10 gramm paracetamol. És mivel jó esetben mindegyiket 2 dl víz kíséretében öntötted magadba, ezért mikor megittad az utolsót, utána pár órán belül ki is pisiled mind a két litert, amit bevittél. nem vitatkozik,mert így van.
    Viszont annyit meghagy lábjegyzetben,hogy 20 g paracetamol halálos mennyiség úgy,hogy nincs ellenszere,gyakorlatilag végignézik,hogy meghalsz szörnyű kínok között,mert szétesik a májad.
    Nyilván senki nem fog 20grammot bevenni egyben,bár volt már rá példa,hogy valaki így akart öngyilkos lenni...sikerrel.Ha normálisan szeded nem lehet bajod,bár felhívják a figyelmet,hogy ha 1 hét után sem múlik a panaszod hagyd abba és fordulj orvoshoz.
    A veszély inkább abban rejlik,hogy nem biztos,hogy amennyire "tolják" ezeket a recept nélkül kapható gyógyszerek megfelelően tájékoztatják az embereket,arról,hogy a pezsgő italokban és csomó ilyen dologban még paracetamol van,így tudtod nélkül adagolhatod túl és kaphatsz mérgezést.
    Így az én laikus földhözragadt fejemmel gondolkodva azt mondom,hogy nem jó egy életen keresztül ezekkel gyógyulni,mert nincs tanulmány,hogy hosszútávon okozhat e problémát.
    És még egyszer mondom,hogy én a hosszútávú hatásokról beszéltem,nem pedig, hogy belehalsz egy kúrába vagy nem.

    Mr.Brightside

Új hozzászólás Aktív témák