Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz lorcsi #1 üzenetére

    Úszáshoz nem ajánlott használni. Én havi cseréjű lencsét használtam 2002. decemberéig, utána az orvos tanácsára leálltam vele. (Több, mint három évig lecséztem.)
    Mostanában egyetlen egyszer, paintballozáshoz hordtam; ilyen alkalmakra azt hiszem veszek egy doboz 1napos lencsét.
    Amúgy az első évben jó, utána inkább nyűg a lencsével való pepecselés - én pl. azt utáltam a legjobban, hogy akármilyen fáradt voltam, ha nem volt kéznél szappan, víz + lecsetartó + ápoló folyadék, akkor bármilyen fáradt voltam, nem szunyálhattam. A másik, hogy sosem dörzsölhettem meg a szememet, mert összegyűrődött benne a lencse.

    Számítógéphasználathoz pedig mindenképpen szemüveg, szvsz az sokkal kényelmesebb. A lencse nagyon kiszáírítja a szemet.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz emvy #14 üzenetére

    Fúj :D Én azzal a kezemmel, amivel megfogtam bármelyik BKV jármű kétes tisztaságú kapaszkodóját nem túrnék a szememben :)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tomoty #238 üzenetére

    És ami a legszomorúbb az egészben: ez nem csak túlhordáskor következik be, csak erről hajlamosak hallgatni. Engem 2002. decemberében tiltott el az orovos a lencseviseléstől úgy, hogy előtte 1999 májusától hordtam lencsét, havi cseréjű Bausch&Lomb SofLens 66-ot. Egyszer nem aludtam benne, mindig rendesen pucoltam, egy nappal nem hordtam többet soha, mint az előírt egy hónap/lencse. 3 havonta jártam kontrollra, az utolsó előttin még megdicsért a doktornéni, hogy nagyon szép a szaruhártyám (bár lehet, hogy ez csak bók volt, mert ki akart kezdeni velem ;]), a következő alkalommal pedig egy másik orvos volt, ő azt mondta, hogy azonnal felejtsem el a lencsézést, mert nagyon beeresedett a szemem. Tehát valamelyik doki nem értette a dolgát.

    Mostanában veszek majd egy doboz egynapos lencsét, és azt fogom hordani sporhoz, paintballhoz meg ilyenekhez, ahol a szemüveg nem túl szerencsés. A többi időben pedig továbbra is szemüveg, és spórolgatás a lézeres műtétre (bár nem igazán bízom benne, mivel a hosszú távú hatások még nem ismertek).

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Loretto #539 üzenetére

    Én is ezt használtam amíg lencséztem 3 évig a SofLens66 havi cseréjű lencséjével. Egyik kötelező kontrollvizsgálatnál vette észre a szemész, hogy nagyon beeresedett a corneám, és azonnali hatállyal eltiltott a lencseviseléstől. Ez 2002 táján volt, de azóta sem lencséztem, csak eseti jelleggel (összesen kb. 5 napot egy évben), akkor is napi cseréjű Johnson&Johnson lencsével; de ezt is alig akarta felírni nekem a szemész, mivel még mindig romos állapotban van a szemem.

    A lencséket nem hordtam túl, nem aludtam bennük, hetente egy-két pihenőnapot (azaz szemüveges napot) is beiktattam, és mégis: 3 hónap alatt teljesen paff lett a szemem, méghozzá úgy, hogy a 3 hónappal azelőtti vizsgálatnál még megdícsérték, hogy jó állapotú a szemem.

    Szóval a dokinak is a kurva anyját (a ''hibát'' egy másik diagnosztizálta), a Bausch&Lomb-nak is a kurva anyját a szaros lencséjükkel.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz gabranek #540 üzenetére

    Az összes haaaaaaaaaaaaaaatalmas nagy multit megilleti az ártatlanság vélelme. Emlékezz, azt sem lehetett megtudni tavaly (legalábbis így megnevezve, hogy X gyártó Y terméke), hogy melyik cég melyik terméke volt a szaros szaloncukor.

    [Szerkesztve]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák