Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csƵ

    őstag

    válasz walakyb #64 üzenetére

    A PET palack amúgy nagyon jó dolog, mert újra hasznosítható. A szemeteléssel van a probléma.

  • stellaz

    addikt

    válasz walakyb #64 üzenetére

    " Az elején leszögezem, én magamnak nem vennék ilyet, dragat meg azért nem, mert nem fogok kiadni több 100k-t egy normalisra"

    Szalmabáb érvelés, senki nem mondta, hogy többszázezerért kellene venni ez helyett soundbart, hanem az az állítás, hogy ez 16 ezret sem ér, mert semmivel nem különb a tv beépített hangszórójánál. Én konkrétan egy 30 ezer forintos példát hoztam, ami ennél összehasonlíthatatlanabbul jobban szól.

    "Hangról lévén szó, itt megemlítem, hogy az emberek igencsak nagy részének NINCS zenei hallása, és bizony nem kevesen vannak, akik a legsilanyabb és a legprofibb cucc között sem tudnak komoly különbséget tenni."

    Nekik miért nem jó a tv beépített hangszórója?

    "jelen esetben simán benne van a pakliban az is, hogy egyszerűen ennyire futja, de szeretne egyet, miért ne vehetné meg???)"

    Mindenki azt vesz, amit csak akar, de neked miért probléma, hogy megvitatjuk egy termék ár-érték arányát, vagy jellemzőit?

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz walakyb #64 üzenetére

    "Egyrészt az emberi igények különbözőek, pláne, ha hozzáteszem, hogy bizony sok embernek problémát okoz meg az alsó kategória tetején lévő cuccot is megvenni. És szerintem azzal se árulok el túl nagy titkot, hogy ezeknek az embereknek a tvjuk se több százezres (a média Markt online részlegen dolgoztam, bizony irgalmatlan mennyiségben vették az emberek a szuper AKAI, iLike és társai tvket...). Márpedig ezeknél klasszisokkal jobb. Azoknak, akiknek ennyi pénzük van, nem lehet semmi? Azt meg, hogy nekik ez jo-e, avagy sem, már bocs, de ne döntse el helyettük senki..."

    Erről van szó! :R Mindenféle szempontból gagyi ez a soundbar, de legalább olcsó :DDD, és még mindig vannak olyan TV-k - sajnos nagyon sok -, amiktől még ez is jobban fog szólni. Szomorú, de emésszük meg...

    A legtöbb (hozzá nem értő) ember azért (is) vesz bármilyen soundbart, mert jónak, jobbnak véli (és ez amúgy gyakorlatilag mindig igaz is), ami a vásárláshoz mindenképp, de akár az elégedettséghez is elég lehet.

    Én még mono CRT-s korszakban nőttem fel. Amikor 17 éves koromban lett egy 55 centis (22"-os...) síkképcsöves Samsung TV-nk, na annak érdemben jobb hangja volt, mint addig bárminek. A maga valószínűleg 2×5 W-jával :DDD. De már volt némi dinamika és némi mély, a korábbi szarokhoz képest. A jóval későbbi LCD-ink meg nyilván érdemben jobbak voltak attól is.

    Szerintem még az elmúlt pár évben is elég sokan váltottak ilyen, vagy még ilyenebb CRT TV-kről belépő LCD-kre, amik viszont nagyon vékonykán szólnak (van olyanunk is, a konyhában lévő 22"-os LG borzalmas). Na azoktól még egy ilyen soundbar is jobb lesz... Egy alsó-középkategóriás LCD-től már valószínűleg nem (bár mivel van külön, relatíve nagyméretű doboza a hangszóróknak, ezért még ez sem kizárt), de nem is ahhoz kellenek.

    Az emberek ~90%-a nem műszaki tartalom, hanem pusztán pénztárca és/vagy márkapreferencia alapján választ. Akik megvesznek egy B&O-t, azok talán be se fogják kapcsolni, viszont legalább tudják róla, hogy elvben jó ;], és mindenképp burzsuj, szóval fel lehet vele vágni. Nem fogja érdekelni őket, hogy a QD-OLED homogénebb és nagyobb a fényereje, mint a WOLED-nek.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák