Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    válasz moma #4461 üzenetére

    Menü:
    Ha kicsit konkretizálod, hogy mi érdekel, akkor mondom.

    Menüt szerkeszteni egyébként legkönnyebben az obmenu nevű programmal tudsz. Aztán persze ha megérted a logikáját, akkor ilyen-olyan feladatokra már hatékonyabb kézzel belenyúlni a .config/openbox/menu.xml file-ba.

    Persze a menümet is megoszthatom, csak bizonyos dolgokat nem fogsz érteni belőle. De majd maximum elmagyarázom. :)

    Tray:
    Egy stalonetray nevű alkalmazást használok rá, láthatod azt a körülbelül 1 pixeles sávot a jobb alsó sarokban. Na az az, ha ráhúzom az egeret, felugrik. Viszonylag egyszerű a beállítása (adom a konfigfile-t, ha kéred), és mivel tulajdonképpen egy Dockapp, ezért az Openbox is kellemesen kezeli (ld. obconf Dock füle).

    Téma:
    Annyira sok lehetőséget nem is ad a játszadozásra az Openbox témarendszere. Van körülbelül 200-300 változó, amit lehet állítani, és csókolom. :)

    Margó:
    Anno én is csináltam, aztán áttértem a billentyűzetesdire.

    Feladatváltás egérrel:
    Kattints az asztal egy üres részére középső egérgombbal. :)

    -----------

    Az igazat megvallva ha a PekWM nem lenne annyira hülye, amikor ékezeteket kell kezelni, már azt használnám. Tudja szinte mindazt, amit az Openbox, meg még jópár egyéb nyalánkságot is, és sokrétűbb variációs lehetőségeket nyújt. Így marad az Openbox, de nem húzom rá a szám, ezt is nagyon szeretem.

Új hozzászólás Aktív témák