Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szgzuri

    csendes tag

    válasz galervin93 #61518 üzenetére

    Kíváncsiságból ránéztem a Vizügyi honlapon a Duna idősor adataira: [link]

    Itt órás felbontásban szerepel a vízállás [cm], a vízhozam [m3/sec] és a vízhőmérséklet.

    Próbáltam példát keresni az általad leírt esetre, azaz, hogy két különböző napon a vízállás ugyanakkora (pl 260 cm), a de a vízhozam különböző. Úgy gondolnám, hogy egy adott helyen egy adott vízállás mellett a horgász által érzékelt sodrás erőssége a folyó vízhozamától függ.

    Legnagyobb meglepetésemre azt tapasztaltam, hogy egy adott vízállás értékhez mindig pontosan ugyanazt a vízhozam értéket mutatja a táblázat, pl 260 cm-es vízállásnál fixen 2250 m3/sec vízhozam szerepel, mindegy hogy árad vagy apad a folyó.

    Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a Duna Budapesten becsült vízhozamát egyszerűen csak a vízállásból számolják, és ez nem ad pontos infót a horgászok számára a sodrás erősségéről.

    Persze ha belegondolok, akkor nem lenne egyszerű olyan mérési módszert kifejleszteni, ami néhány áramlásmérő által mért értékből kis hibaaránnyal meg tudná becsülni a Duna teljes kereszmetszetén átáramló vízhozamot.

    Na, majd holnap meglátom, milyen távon áll meg a 150 grammos kosár.

  • tsimehcla

    csendes újonc

    válasz galervin93 #61518 üzenetére

    Nekem is feltűnt tegnap, hogy mennyire húzós a víz, 150 g szögletes kisméretű kosár kb. 10-15 m-en állt meg, de néha ott is elkezdett "pattogni", mert rengeteg faágat meg levelet hozott. Én azt hittem, hogy nagyon sodrós részen ültem le (persze az is lehet), bár elvileg kanyar belső íve. Amúgy betli volt, igaz csak 2.5 órát voltam kint délutáni órákban.

Új hozzászólás Aktív témák