Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Essejó #537 üzenetére

    Olvastam hogy "füstölésre is alkalmas" de gondolom láttál már füstölőt, na ez egy kémény nem pedig füstölő :N Amúgy nekem már ott hamuba fulladt ez az egész építmény amikor megláttam keresztbe a válaszfaltéglákat :D a kemence tapasztás, hát az is érdekes és a bogrács tüzér, azt úgy tudnám elképzelni ha valamilyen gázzsámolyt építene bele, bár akkor az egész elveszti a varázsát. Szépnek szép azt elismerem, ez kb. olyan amit a szomszéd bosszantására építünk hogy egye a sárga irigység :DDD Anno 25 éve amikor egy öreg szaki építette nekem a csempekályhát, kérdeztem az ilyen tégla kertitűzhelyekről, persze akkor még nem volt ekkora divat mint most. Azt mondta hogy amilyen téglával kezded azzal is fejezed be, Kivétel a samott az agyag és az apróra tört hazai cserép a tűztér kialakításánál, de ilyen válaszfaltégla meg beton zsalukő az tabu.
    Majd készítek egy két fotót az egyik barátom bontott téglás füstölőjéről, pár éve építette olyan mint egy középkori vár bástyája, na az füstölő 4 - 5 malacnyi anyagot lehet benne egyszerre füstölni ;)
    Én ezt a kemencés linket csak ötletindítónak szántam a fórumtársnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák