Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz fjudors #38857 üzenetére

    Igazából az a probléma a hátizsákkal, hogy a hátadon lévő ruhát mindenképp nekinyomja a hátadnak (ezen nem segít a hálós megoldás sem). Nem technikai öltözet esetén ez azt jelenti, hogy az adott ruhadarab szépen átvizesedik, és rátapad a hátadra, ami rontja a komfortérzetet. De technikai öltözet esetén is más érzés, mint ha szabadon lebegne a ruha.
    Szóval valószínűleg ml-ben mérve nem izzad jobban a hátad, de a komfortérzet csökken.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz fjudors #38857 üzenetére

    Az sajnos tény, hogy egy táska alatt mindenképpen jobban beizzad az ember mint nélküle, hiába a hálós kialakítás, hiába van a hátánál szivacs púp ami elemeli a hátadtól. Viszont az izzadással én úgy vagyok, hogy nyáron pont nem érdekel, mert 30-35 fokban táska nélkül is szarrá izzadsz, de hamar meg is száradsz. Amikor hűvösebb van, akkor valóban zavaró lehet, hogy átvizesedik a pólód, ilyen esetre mindig van nálam váltópóló.
    Amivel viszont nem értek egyet, hogy kibillenthet a táska az egyensúlyodból. Szerintem egy bringán elhelyezett csomag hátul, előbb fog kibillenteni az egyensúlyodból. Én szinte mindig felvettem a bringás hátizsákot amikor bringázni mentem, és mondhatni elég sportosan közlekedem az erdőben, 45-60km/h tempóval is lefelé, ahol nem zavarnak be a turisták. :) Szerintem elmondható, minden nagyképűség nélkül, hogy azért ez az átlagnál biztos, hogy gyorsabb. Soha nem billentem ki az egyensúlyból a táska miatt. Az is igaz, hogy a derekamnál is össze volt csatolva.

    Én is azt mondom, hogy kényelmesebb viselet ha nincs a hátadon, vagy egy csomagtartón van elhelyezve.
    Viszont ez abszolút felhasználás függő. Egy városi közlekedőnek, aszfalton túrázónak a 15-16 kilós trekkingén érthető, hogy csomagtartón van elhelyezve a csomag, nem hátizsákot cipel. Ha ilyen bringát használnék, és annyi cuccot kéne magammal vinni én is inkább a csomagtartón rögzíteném, minthogy táskát vegyek fel.
    Viszont egy hegyikerékpárosnak nem lehet alternatíva a csomagtartó. Mert az már ténylegesen rontja a menetdinamikát, egyensúlyt.
    Az is megoldás lehet, hogy annyi cuccot viszek magammal amit a bringán el tudok még ésszerű keretek között helyezni, például kulacs, ha a váz engedi akár 2 kulacs, illetve nyeregtáska, váztáska.
    Nálam ez az egész ott dől meg, hogy ha felmegyek az erdőbe tekerni sok folyadékra van szükségem, legalább 1,5 liter, ha melegebb van, nagyobb túrára megyek, akkor a 2-3 liter is jó ha nálam van.
    Illetve mivel össztelós bringát használtam, a vázkialakítás miatt 2 kulacs felejtős, 7 decivel messzire nem megyek. Tehát mindenképpen kellett a táska már csak a folyadék miatt is. Voltam az alipinbike-al is szervezett túrán párszor, nyáron iszonyat mennyiségű folyadék kellett, 1200m körüli szintnél és kb 50-60km-es túrán kétszer töltöttem tele a 3 literes zsákot. 1 kulaccsal nem jutottam volna messzire. :)
    És az erdőben nincs kút minden kanyarban, se kisbolt.
    Akkor ehhez hozzájön a pótbelső, gumileszedő, kispumpa, marokszerszám, nálam még telópumpa is volt, váltópóló, egy széldzseki ha elromlana az idő. Egy kis kaja, pénztárca, telefon, zsebkendő. Ezt táska nélkül hova tettem volna? Nálam szerves részét képezi a táska a hegyi kerékpározásnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák