Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz -=RelakS=- #25984 üzenetére

    A görgők nem kopnak olyan mértékben véleményem szerint ha van olyan lánc ami kibír +10k km felett is.
    Teljesen alkalmas az 500hufos mérő is, nekem olyan van és mindig jól mért (szemmel is látom mennyire van megnyúlva a fogakra felfeküdve).

    Tüzi:
    Nem kötözködni akartam, csak mondom, hogy ilyen dolgokra költenék a legkevesebbet. :)
    Láncra se értem egyébként minek költeni, volt 14 ezer huf-os láncom és 6 ezres, meg 1600ft-os.
    A közös mindegyikben, hogy ugyanúgy elnyúlik mindegyik.

    Amúgy nem tudom figyeltétek e mikor a láncot veszitek, DE:
    Egyikre sincs odaírva, hogy ez és ez tovább bírja, vagy tartósabb! Nem véletlen.

    Zola007: Ez is egy jó ötlet. :C

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • Zola007

    veterán

    válasz -=RelakS=- #25984 üzenetére

    Pardo-nak sem kellett volna erről litániát írni 10 oldalon keresztül
    a lényeg, hogy mikor mérsz, a két végponton a görgők ugyanarra legyenek feszítve.

    Amerikai ember mit csinál?
    Vesz 70 dollárért speciálisan megtervezett Shimano láncnyúlás mérőt a görgőkopásból eredő mérési hiba kiküszöbölésére

    Magyar ember mit csinál?
    a mérő utáni láncszem belsejébe bedug egy csavarhúzót

    Voálá', görgő megtámasztva, görgőkopás kiküszöbölve, 1000 ft-os mérővel is szintúgy csak a csapok kopását méred

    (#25994) -=RelakS=-: gyártók között is vannak eltérések, de sajnos gyártón belül is, ez főleg a KMC-re jellemző
    ezért is érdemes minden új láncot lemérni, mert nekiáll az ember bőszen 500 km-enként cserélgetni a kettőt, aztán vakarja a fejét, hogy miért nem egyformán nyúlik a 2 azonos márkájú, azonos típusú lánc :(
    Lehet, hogy a Sram strapabíróbb (remélem, mert nekem is az van :) ), de lehet, hogy eleve rövidebb volt minimálisan mint a többi
    Minden láncot full tisztára mosva mértél?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák