Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PiJee

    újonc

    válasz Perillustris #220920 üzenetére

    Ahoj,

    ehhez két megjegyzést kell hozzáfűznöm:
    - Az, hogy a Topstone Carbon 1 Lefty iránti jelenlegi megrendelői igényeket előreláthatóan csak 2026-ban sikerül teljesíteni az aktuális beszállítói visszaigazolások alapján prognosztizált gyártási tervek szerint NEM jelenti azt, hogy kerékpárt vásárolni szándékozó végfelhasználóként te csak egy ennél későbbre becsült szállítási dátumot kapnál, ha betérnél egy, a márkát forgalmazó bringaboltba. A beérkezett megrendelések a nagykereskedők/viszonteladók felől jöttek.
    Ha bemennél például a szomszéd utcai bringaboltba, lehet, hogy a velük kapcsolatban álló nagykereskedő által megrendelt X mennyiség következő adagja épp a következő hónapban kerülne legyártásra és kiszállításra és még épp van elérhető darab az általad keresett méretben/specifikációban/színben stb a cseheknél, amit ők le is tudnak foglalni neked. Augusztusban tekerheted is.
    Én személy szerint idén karbonvázas gravelt akartam vásárolni (két éve vettem alu hardtailt meg városi futkosós "fitnessbike"-ot), jövőre talán outi is meglesz. A végfelhasználói árból - alkalmazottként - jelentős kedvezményt kapok (bár csak egy-két bringára évente, értéktől függően), viszont az én megrendelésem nem a nagykerek által már lekötött batchekből kerül teljesítésre, hanem azon felül, közvetlenül a gyárhoz érkezik be. Innen nézve az összes nagyker és viszonteladó a versenytársam, tehát ha Topstone Carbon 1 Leftyre fájna a fogam, akkor adott esetben 2026-ig is várhatnék, ha közben nem mondanak vissza valamit vagy nem sikerül felgyorsítani a supply chain sebességét/növelni a gyártási kapacitást (vagy nem ismerek valakit, aki ismer valakit, aki bele tud nyúlni a rendszerbe és képes felgyorsítani a dolgokat, mert szépen kérem :) ).
    Példa: Topstone Carbon 2L-t rendeltem, MD méretben.
    Március végén a szerintem libafosra emlékeztető, hivatalosan pedig jádezöld színű legkorábban október vége-november elején lett volna elérhető, chalkboard színben június végét jósoltak. Jelen pillanatban a pedalpower.org.uk készleten levőnek jelzi a zöldet: [https://www.pedalpower.org.uk/products/cannondale-topstone-carbon-2-2022#select], vehető, vihető.

    Tehát: a gyártói kapacitások zömmel évre/évekre előre le vannak kötve/opciózva, de végfelhasználók számára ez nem jelenti szükségszerűen azt, hogy a kinézett kerékpárra nekik is éveket kell várniuk a megrendeléstől számítva.

    - Number two: az évekre előre lekötés nem azt jelenti, hogy három év múlva is a 2022-es modellévű/specifikációjú/színű kerékpár kerül legyártásra és kiszállításra, hanem azt, hogy az majdani kínálatból a mostani megrendelésnek megfelelő kategóriájú darab.
    Például: SuperSix EVO Hi-MOD Disc Dura-Ace Di2, TeamReplica színkód 2024-ben messze nem ugyanúgy fog kinézni és nem ugyanazt fogja tartalmazni, mint most.
    De ezeket a sales teamek lemeccselik egymás közt. :)

    +1: Boldog-boldogtalan ebike-ot akar, abból jelenleg akármennyit el lehetne adni. Ez azt is jelenti, hogy a gyártói kapacitások zöme azokra megy el, nemcsak nálunk, de más márkáknál is és a beszállítóinknál is.

Új hozzászólás Aktív témák