Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz trialboj #133600 üzenetére

    Ha aszfaltos túrázós bringázás is játszik akkor legfeljebb egy ilyen [link] kis rugóútú jöhetne szóba,de akkor inkább már merevfarú,így kiiktatva a hátsó rugóstag meg a kismillió forgáspont miatti macerát.Ennek az ára egy valamelyest kényelmetlenebb kerékpározás,lassúbb lefele csapatás,talán néhány nagyon technikás sziklás/gyökeres meredek terepen felfele tapadásvesztés,kipörgés,de hát valamit,valamiért.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz trialboj #133600 üzenetére

    Tavaly nyártól úgy kéthetente a haverommal én egyre durvább terepekre megyek, meg újabban a helyi teljesítménytúrákon is részt veszünk, ahol szintén vannak elborult sziklás-köves helyek. Persze valszeg 80%, hogy belsővel sem lenne defektem, ha 1.3 bar-ra engedném sem, mert nem szokásom állatkodni, max eleresztem a féket lefelé néha, ha nem túl rázós a terep. De azért jó lenne bebiztosítani magamat, hogy alacsonyabb nyomáson is teljes biztonsággal használhassam a gumikat paranoja nélkül.

    Amúgy senkinek nincs tapasztalata tubeless-el alacsony nyomáson? Mondjuk 1.3 bar-t használnék 66kg testsúllyal. Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg eleresztheti könnyen a levegőt? Mert akkor lehet jobb lenne valami olyasmit venni, mint a Vittoria Air-Liner, azzal levegő nélkül is van tartása a guminak és nem esnék el vele egy kanyarban. Mondjuk nem mintha olyan gyorsan venném a kanyarokat, de na... :DDD . Attól nem félek, hogy lefordul a gumi a felniről, picit úgy érzem, mintha ez valami urban legend lenne, egy turista XC-snél nem hiszem előfordul valaha ilyesmi. Emlékeim szerint talán Strezi is írta volt, hogy 0.75 bar-on pályázott enduróval, tubeless-el, 95kg súllyal és még neki sem fordult le a külső.

    szerk: amúgy egy kis ízelítő miért is jók ezek: [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák