Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz Hasaggymeg #119710 üzenetére

    Még pár éve vettem egy BBB műgyantás fékbetétet mert épp nem volt B01S Shimano és nagyon kellett. Azon túl, hogy 4000 Ft volt egy pár, nagyon rossz döntés volt, mert semmit sem fogott. Egyszerűen gördült tovább a tárcsa, olyan érzés volt mintha kis agyagdarabok lettek volt a tárcsa és a betét között és azok gördülnének. Gondoltam majd bekopik, de pár városban rohangálás után feladtam. A hangja is ugyanúgy fura volt, nem
    fémes sípolós, hanem darabos, mintha kézifűrésszel valami jó vizes fát vágnék. Szóval nálam a BBB nagy csalódás volt, pedig abszolút jókat írtak róla, a szervizes is dicsérte. A B01S meg sokszor 1500 Ft/pár és semmi baj nincs vele. Én nem cserélném semmire.

  • pc360

    addikt

    válasz Hasaggymeg #119710 üzenetére

    Shimano tárcsafékem nem volt mondjuk, én Avid vonalon használtam, és már az se ma volt. Hogy mostanában milyenek, azt nem tudom, de 3-4 éve kifogtam nagyon halk BBB padokat. A gyári fémesnél, de az organikusnál is halkabb volt a Juicy 7-esben, és egyedüliként hangtalanul indult be a fékezés vizesen. De gondolom ez erősen tárcsafüggő is.

    kacsyx: Azt simán el tudom képzelni, hogy a mai totálisan szétluggatott tárcsák nem mindegyikéhez tökéletes, vagy hogy gyengült az anyagminőség (mint majdnem mindenhol). Olyan, hogy semmit se fogjon, viszont valami súlyos hibára utal a rendszerben. Az semmiképp sem normális, és szerintem ez alapján nem érdemes leírni a márkát. Anyaghibára tippelnék, esetleg olajat kapott a cucc. Mindenesetre nem a termék alapvető tulajdonsága ez.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Új hozzászólás Aktív témák