Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #119064 üzenetére

    Asszem megöltem a topikot, máskor délben már rég folyik a cicaharc valamin :DDD .

    hegyimorc: Picit utánnaolvasva nekem úgy tűnik, hogy pont a Bryton viszonylag új, mostanában felkapott márka, a Sigma meg nagyon régóta foglalkozik km órákkal... meg már többször említettem, hogy Brytonok csiganyálas ficsőrjéről amúgy is rosszak a vélemények, szal az mindenképpen kiesik.
    Ez a Garmin Edge 25 nekem úgy tűnik, hogy kb. egy szint a Sigma Rox 11-el, csak kisebb a kijelzője és valamivel butább a "navija".
    Azt amúgy még mindíg nem értem, hogy miért használhatatlan a csiganyál és miért kell mindenképpen térképes színes navi, mert eddig mindenki csak kijelentette, hogy sz*r, de, hogy miért, az sosem derül ki... amúgy valszeg mindegy is, mert ahogy elnézem még az Edge 520 sem tud rendes térképes navit (lehet, hogy mégis és benéztem valamit), csak színesben tudja kb ugyanazt amit a Sigma Rox 7.0 meg 11.0. És nekem már az Edge 520 is drága, fölötte szóba sem jöhet semmi, 150 dolcsit szánnék erre a történetre, ergo az összes normális navi kiesik.

    Esetleg -=RelakS=-? Ha jól látom neked volt Rox 10 és 11 is, akár privátban is jöhet vele kapcs bármilyen tapasztalat, ha a topiktagok már unnák a témát...

    Hogy mindenki értse miért ragaszkodok a csiganyálhoz annyira: haverommal újabban egyre többször tekerünk úgy, hogy valaki által bejárt, lementett vagy itthon megtervezett gpx-et feltöltjük a Suunto Ambit 3 órájára és azon követjük az útvonalat. Bevált, többször megmentett az eltévedéstől... Mivel én is szeretnék valami km órát vagy karórát, amivel mérhetem a dolgokat és feltölthetem strava-ra, arra gondoltam, hogy olyant keresek, ami tudja a csiganyálat is, így nem nem kell a haveromra várnom mindíg, ha valami komplikáltabb útvonalat is szeretnék bejárni, hanem mehetek egyedül is nyugodtan, mert lenne valamilyen saját navigációm, amire támaszkodhatok. Normális navik alapból kiestek, mert egyszerűen nem férnek bele a keretembe. No meg mivel a haver óráján lévő csiganyál is bevált és tökéletesen elégnek bizonyult, ezért nem is éreztem úgy, hogy szükségem lenne normál navira... egészen addig, amíg a topikban többször el nem hangzott, hogy az használhatatlan :DDD . Szal most káosz van és mivel nem kaptam választ arra, hogy miért használhatatlan a csiganyál, meg a tapasztalataim a haverom óráján lévővel pozitívak, ezért még mindíg foggal-körömmel ragaszkodok hozzá :DDD . De persze meggyőzhető vagyok, csak rosszul esne ha tényleg muszáj lenne kiadnom egy talicskányi pénzt egy komolyabb navira, főleg, hogy annyi pénzből már inkább egy normális teleszkópba ruháznék be vagy vennék egy új fényképezőgépet, vagy ilyesmi, mert ezek is tervben vannak.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák