Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Dluinet #7081 üzenetére

    A garmin.com-on próbáltad már bekapcsolni a Magassági javításokat?
    Ezt csak akkor érdemes bekapcsolni, ha az eszköz a magasságot kizárólag a GPS jel alapján határozza meg, ami már átlagos vételi körülmények között is pontatlan tud lenni, az erdőben a fák ezen még tovább rontanak. Ekkor az opciót bekapcsolva a Garmin oldala egy szintadatbázis alapján korrigálja a rögzített jelet. Az Edge 705 tartalmaz barometrikus magasságmérőt, így ebben az esetben az opció bekapcsolása csak elrontja a mért értékeket.

    A barometrikus magasságmérő sokkal pontosabb, de ez sem tökéletes, azt a hirtelen változó időjárás tudja megtréfálni eléggé. [1] [2] [3] [4]

    Jól látom, hogy egy Garmin Edge 705-t használsz, durva az ára.
    Megfelelő időpontban/helyen kell venni. Alapból nagyon drágák a bringás Garmin GPS-ek, ki kell fogni az akciókat, és máris sokkal barátságosabb lesz az ára (sok tízezer forintos spórolásra gondolj a listaárhoz képest).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Ariadne

    őstag

    válasz Dluinet #7081 üzenetére

    Csak bólogatok itt, dqdb igazán ért ezekheza kütyükhöz....

    Egyébként ha megnézed, klikk tél környékén azért jóval lejjebb volt az ára, akciózták rendesen. Polarból is azok az órák, amiben van már barometrikus magasságmérés és kifejezetten bringásak, majdnem ilyen árban vannak, és így lehet balta egyszerűségű telefonom, nem kell az arra való szoftverekkel szenvednem. Amikor megvettem, gondoltam, hogy felesleges, most viszont nagyon megszerettem, iszonyú jól lehet követni az ember teljesítményének a változását. Tegnap pl. dqdb a grafikonokból meg tudta mondani, hogy tényleg azért szálltam le a HHH közepénél felfelé, mert technikailag nem ment, és nem erőnléttel nem bírtam... :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák