Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz Gergő_ #43719 üzenetére

    pff ember...
    kívánom neked kerülj ugyanebbe a helyzetbe!
    Aki nap mint nap edz, és az ilyen tahók direkt kiszúrnak, hogy b*sztassanak az borzasztó irritáló tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • pengemetal

    aktív tag

    válasz Gergő_ #43719 üzenetére

    A témával kapcsolatban: véleményem szerint a közlekedésben jobban kell figyelni a nálad "gyengébb" felekre, autó esetében gyalogos, kerékpáros, motoros (kamionnál az autósra). A másik dolog: az utakon mindenki hibázhat és hibázik is, közlekedési eszköztől függetlenül, ilyenkor ha hülye voltam felteszem a kezem és bocsánatot kérek. Az viszont tűrhetetlen, hogy valakit szándékosan veszélyeztetnek, illetve szabálytalankodás ellenére még neki áll feljebb. (Itt általánosságban értem, nem a konkrét esetre. Bár nem ismerjük a teljes történetet, nem érzem a biciklistát hibásnak). Tény, hogy rengeteg az agresszivitását a volánnál levezető autós és a kreszt nem ismerő biciklista és ez sok konfliktus helyzetet szül. Az én módszerem, ha nagyon anyáznak, leállok neki elmagyarázni mi a baja. (rázós esetekre autóban orosz tábori kisbalta - még nem kellett elővenni, biciklin vastag zár lánc kormányra tekerve és nyáron kick-box egyesületes póló :) Idáig mindig szóban sikerült megoldani a helyzetet, bár azt nem jelentem ki, hogy a másik fél 100%-osan belátta volna, hogy hibázott, de ha már elgondolkodik rajta az már fél siker.
    (Ide nem érteve azt a két esetet amikor jobb kezes kereszteződésben nekem balról jött a biciklista én pedig mertem kanyarodni elé, majd ordítva közölte, hogy neki van elsőbbsége mert egyenes vonalon haladt én pedig kanyarodtam :) Másik akkor bicajjal voltam: öreg úr balra indexszel és balra kihúzódik, de az út jobb oldalán lévő parkoló helyre akart beállni én pedig mellette voltam....)

    "Nem a berúgás a cél, de útba esik"

Aktív témák