Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • eddie1978

    aktív tag

    válasz venember83 #26675 üzenetére

    Én sem vettem volna, csak bennem fel sem merült, hogy ilyenre is figyelni kellene.

    Most van az aprón egy 2001-es Cannondale R1000 váz. Szombaton megyek érte. Ez meg megy a padlásra.

    Nincs szerencsém a Meridával, mert az előző is megszivatott (903). Campa UT középrész miatt bevittem szervizbe, hogy marják le a középagynál a festéket (egyenetlen megfolyás volt a teljes felületen) és menjenek le 68mm-ig ha kell, de semmiképp sem 67,8 alá, mert a Campa ennyit ad meg minimum. Nos ott ezt úgy dekódolták, hogy 67.8mm-ig kell lemenni méretben. A szerszámuk egy lötyögős szar volt, amivel vittek a két felületbe 0.4mm ferdeséget (Campa 0.1mm-t enged), illetve alámentek a méretnek 67.7mm-ig. Ez lett volna a feladat. Reklamáltam, de a munkalapon az volt hogy 67.8mm-ig tolják le. Meg kellett volna néznem a munkalapot átadáskor. Egy 50k-s vázért nem indítok pert, mert nem éri meg nekem a tökölést. Ezt a vázat eladtam felhívva a figyelmet, hogy Campahoz nem jó. Shimanoja volt a vevőnek, az annyira nem érzékeny rá.

    Akkor döntöttem el, hogy én többet szervizbe nem viszem ha nem muszáj. Vettem a szükséges lehúzókat, kinyomót, benyomót stb. Illetve legyártottam magamnak ami kell. A campa szerszáma nem éri meg, mert 110000Ft. Igaz már a videó alapján is precízebb 100x mint a szerviz 60k-s fosa.

    Vagy meglóbálom a tezsvírek előtt, hogy "dik álumínyium". Minden probléma megoldva :D

    A bikemagon ajánlott alu hegesztő 10k körül mondta anno. Ehhez jönne még a két autózás 10k. 20k-t nekem nem ér meg.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák