Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz superecneB #22563 üzenetére

    Egy fontos kérdés, amivel a kínálat jelentős részét ki lehet lőni: tárcsafék vagy V-fék?

    R7 vs SID/Reba: azonos árban az utóbbit válaszd a szervizháttér miatt (mondom ezt R7 tulajként) és a jobb mozgás miatt (mondja ezt venember83 volt R7 és jelenlegi Reba tulajként)

    RS XC 28/30 = Dart utód, RS XC 32 = Tora utód

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz superecneB #22563 üzenetére

    Amikor a Duke volt, akkor még nem a Sram marketingesei kezében volt az irányítás. Hanem a Spinner-é volt a Rock Shox.
    Azt a korszakot el lehet felejteni, ez már nem arról szól.
    Az lenne a leg kompromisszum mentesebb megoldás, ha egy nyílt olajfürdős, levegős telót vennél, pl aprón egy FOX -ot. 140 körül már lehet kapni újat is ha szerencséd van.
    Lehet használtat is venni, de azokat nagyon meg kell nézni..
    Használtban egyébként már 25-35 ért is lehet kifogni olyan régebbi minőségi teleszkópokat, amik "teleszkópok", mert az XCM -et én nem igazán tekintem annak. Manitou Skareb, Duke SL, Rock Shox Psylo (főleg az Easton becsúszós fasza). Én pl egy régi dual air, olajfürdős SID et a mai napig megvennék.
    R7 nem rossz cucc, valamint most vannak olcsón, régebbi modellek mindenütt, de az (semi bath) fél nyílt olajfürdős, szóval nem olajfürdős, hanem igazából zsír kenésű.

    Olyan összefoglaló írásról amit így lehetne linkelni, hogy te ez alapján megtanulod a kerékpár szerelés összes csínját-bínját, olyanról nem tudok.
    De ha keresgélsz az alapján ami épp érdekel, pl hogy kónuszos agy beállítása, szervizelése, stb, találni fogsz cikkeket. Persze amit írtam is, ezek többségükben hiányosak, nem lehet belőlük profin megtanulni a szakmát.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák