Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ludsimon #20595 üzenetére

    Elsőre tömény baromságnak tűnik. Másodikra jogosnak, mert ne a gyorsabb haladás miatt dedikált sávot kapó buszt tartsd fel hosszasan, hanem inkább az autósokat.

    Én úgy oldom meg, hogy igyekszem kerülni az ilyen helyeket, ahol hosszan buszsáv húzódik kívül (például az imént emlegetett Rákóczi utat, ott a Dohány-Wesselényi páros, még a legnagyobb dugó idején, álló kocsisor mellett is tudok 15 km/h környékén tekerni, mert van hely, mozgó kocsisornál a 22-28 km/h simán tartható anélkül, hogy bárkit is akadályoznék). Ott, ahol csak a dugóban beragadás elkerülésére van külön buszsáv rövid útszakaszon (például a Dohány utcában a Rózsák terénél), ott a buszsávot és a forgalmi sávot elválasztó csíkon haladok. Ha jönne a troli, akkor kicsit balra húzódok (de nem jön, mert már rég lehagytam, vagy előtte hagytam ott a megállónál, vagy engedtem ki magam elé, hogy ne kelljen kikerülnie), és az autók is elférnek mellettem.

    Trolit szívesen kiengedek magam elé megállóban, mert kicsit gyorsabb nálam, amikor halad, de a következő megállónál úgyis úgy otthagyom, hogy többet nem ér el. Buszt kevésbé szívesen, de ez csak a BKV járműveinek az állapota miatt van, nincsen kedvem sem a friss dízelfüstöt letüdőzni, sem egy nagy levegővel tekerni sokáig ...

    De ugye álló sort jobbról megelőzhetek?
    Igen, és itt jegyezném meg, hogy nem jogász vagyok :D

    36. § (12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha

    a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és

    b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Aktív témák