Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz venember83 #8644 üzenetére

    A váll belső részén vagy a külsőszáron elvileg rajta van egy kis körben, hogy pl 05.
    Ha levelős lenne és szuszogna akkor már régen rossz lenne, valami résen fújhatja ki a levegő amit összenyomódik benne, az Comp-ok szerencsére rugósak. (remélem jól emlékszem, de az évjárat függvényében le tudom ellenőrírni magam :) )
    Lehet bennük rugót cserélni, 4-6k körül szoktak lenni.
    Szerintem a csillapítás kitakarításával meg lehet oldani a dolgot, valami gumicafat vagy kosz eltömhette a csillapításban a kis réseket. Olajbol szerintem alád 5W-s kell (azt írják a manuálban is, én 60 kiló vagyok és azthiszem 2.5-ös olaj van a telómban, így kicsit túl izgága szeritem). A szervízleírás a Motorex olajat és zsírt említ, de bármilyen jómiőségű habzásmentes teleszkópolaj jó, ha nem akarsz venni egy falkonnal (2,5-3k 1l) akkor próbálkozz a környékbeli motor szervízeknél, lehet ott kimérnek neked 2 decit (kb 1,5 deci kell a villába) zsírbol szilikon zsír, csapágy és ékszíj boltban szoktam venni egy tubus bőven elég egy átkenésre.
    Nem kell félni a villatakarítástol, ha volt legód vagy fémépítőd akkor sima ügy. :D

Aktív témák