Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rush77

    aktív tag

    válasz CB #71755 üzenetére

    Az első és második kérdésedre tudok válaszolni.

    - Teljesen normális, hogy két különböző kávé különböző térfogatú. Nekem is van amiből (pl. sötétebb pörkölésű kávék) max 16g megy bele a dupla kosárba míg vannak olyan kávék amikből 21g-ig el kell menni.

    - A szavatossági idő elvileg rajta van minden kávén. a Bolti kávéknál ha jól tudom 2 évet kell visszaszámolni és meg lesz a csomagolás dátuma. (Vannak olyan kávék is ahol mindkettő fel van tüntetve A, B jelzéssel pl.)

    Más.
    Szüleim hoztak Ecuadorból kávét nekem (egy kinti pörkölőtől) és azt tapasztalom, hogy:
    1- Crema nem sok van. Az első 3-4 másodpercben csak sötét lé folyik le és utána kezd megjelenni vékonyan a crema. A lefolyás szép egyenletes nyitott karral. Nem fröcsköl meg semmi. Gondolom ez sajátosság és nem bug. :D

    2- Belőttem a darálót hozzá és most 20g->25mp->30g az arány 92fokos PID beállítás mellett. Viszont egy kicsit savanykás (nem bántóan citrom mert van benne az enyhe savanykásság mellett valami kellemes picit gyümölcsös íz is) Ezen esetleg hogyan tudnék javítani szerintetek? több hő? gyorsabb esetleg lassabb lefolyás?
    Amúgy április pörkölés a cucc.

    Megint más (Norda)
    múltkor a Vera után gondoltam kipróbálom a Nordát de közben meg volt az éppen aktuális havi pulycaff-os átmosás és csak utána kezdtem el Nordával etetni a gépet.
    Ízben talán egy picit tovább lágyult a Verához képest viszont azt vettem észre (és nem csak én), hogy halkabb lett a gép. Ez gondolom nem nagyon lehet a a Norda miatt vagy mégis?
    Előtte is ugyanolyan időközönként végeztem/végzem a pulycaffos tisztítást és nem tapasztaltam ilyen jellegű változást.

    [ Szerkesztve ]

  • soldier2

    őstag

    válasz CB #71755 üzenetére

    Aeropress filterpapír, nedvesen mehet a tömörített pogácsa tetejére. Nem kell vágni, és árban sem vészes.

    #71750 djboris: a Hg1 leggyengébb pontja szerintem inkább a hosszú tengely (bár a késen nem mérte senki a kitérést darálás közben ez vsz lehetne jobb. Síktárcsás kés kézi darálóba nem működik (nem forog elég gyorsan, hogy a babok bekerüljenek a kések közé). Az EG-ről kérdeztem egyszer a Daráló telegrammján, és nem voltak a végeredménytől elájulva (vsz a többség leírásokból alkotott véleményt, nem sok van az országban belőle).

    [ Szerkesztve ]

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Új hozzászólás Aktív témák