Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    válasz Cathfaern #104205 üzenetére

    A "süvítés"-t persze idézőjelbe kellett volna tenni vagy :-) jelezni a túlzást. Nem kócolja össze a jól belőtt sérót. A szelep nyitásakor nagyon jól hallható erőteljes szusszanás van. Túlzás nélkül. A nyomáskülönbség nem jelentéktelen, a pörkölt kávé pedig porózus (pörköléstől intenzitásától függ mennyire kicsit vagy nagyon), ergo a doboz belsejében a nyomás teljesen kiegyenlítődik a nyitások közti időtartam alatt. Hogy mi az igazi vákuum (bocs, az előzőben a bakiért), meg hogy van-e igazabb meg kevésbé igaz (kisebb) vákuum, az itt mindegy is, ugyanis a tárolók többnyire az elnevezésükkel is ezt sugallják. JH a tesztben (néztem anno) - számomra is arra a meglepő - eredményre jutott, hogy a vákuum(szerű :-)) cuccok, ha marginálisan is, de jobban teljesítettek, és becsületére legyen mondva, hogy igyekezett teljesen valószerű körülményeket teremteni, ergo naponta nyitogatta és vákuumozgatta őket. Én csak karosszék eszmefuttatással jutottam a következtetésemre. Érdekes lenne kideríteni, hogy hol bukik amúgy a dolog. De a végén ő is arra a következtetésre jut - ami amúgy a rendkívül alapos teszt legnagyobb hibája volt -, hogy nincs érdemi hozadéka a dobozoknak egy modern kávés csomagolással szemben. Sőt sok esetben éppenséggel hátrányban vannak, merthogy átlátszók. Azaz nem lett volna érdektelen megversenyeztetni a kávés zacsit az összehasonlításban, ha már mint csomagolás (hulladék) elkerülhetetlenül felhasználásra/forgalomba kerül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák