Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FLx

    addikt

    válasz OPiiPO #14009 üzenetére

    Mondjuk amit mostanaban fejlesztonek hivnak nagyobb cegeknel, az kodolo droid es nem mas. Gondolkodni nem sokat kell, csak utni a billentyuket.

    [ Szerkesztve ]

  • kexksz

    addikt

    válasz OPiiPO #14009 üzenetére

    En buborekban vagyok ilyen szempontbol, mert libraryket fejlesztek, de a kerdesek amik supporton jonnek fejlesztoktol donto tobbsegben olyanok, amikre banalisan egyszeru valasz van, csak erteni kene hozza hogy ugy megis hogyan mukodik az a szamitogep, internet, stb. amire alkalmazasokat irnak. Volt, akit interjuztattam, es amikor megkerdeztem hogyan mukodik a HTTP annyit tudott mondani, hogy milyen API-ja van az XMLHttpRequestnek, nem is ertette hogy megis mi mast szeretnek rola tudni. Ugyanigy valaki webre fejleszt es nem tud hasznalni egy Wiresharkot, ha egyaltalan hallott rola, hogy mi az. Egyebkent azt en is latom - es irtam is - hogy ha valaki csak mar keszen levo librarykbol, frameworkokbol meg egyeb dobozos termekekbol akar business valuet letrehozni ahhoz nem kell annyira mely tudas ilyen teren, foleg mivel manapsag a resource / performance nem nagyon szokott problema lenni, ha nem jo max 3-al tobb nodeot lonek fel belole. Ettol fuggetlenul szerintem ez resze a "ha valamit csinalok akkor csinaljam rendesen" hozzaallasnak, engem merhetetlenul zavarna ha fogalmam nem lenne milyen implikacioja van annak amit kodolok.

    (#14013) emvy: Semmi. Nalunk is ezt toljak, mert milyen jo, hogy egy rendes programozoi fizetes feleert ennyi embert tudunk felvenni, de nem az, hogy ezek az emberek rosszabb minosegu munkat vegeznenek, hanem konkretan kart okoznak es folyamatosan fogni kell a kezuket, igy aki kepes lenne dolgozni meg annak sem lesz ra ideje. Mondjuk nagy cegeknel ahogy manapsag eszlelem inkabb a policyk betartasa es a diversity statisztika javitasa a fo management cel, az hogy valami el is keszuljon mar egy mellektermek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák