Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Club #6 üzenetére

    ''''Egy 30-as 5400-as tökéletesen működik 2000 vége óta.
    Sokat van úton, és semmi baja''
    Persze, mivel régebbi széria, mág abból az időből, mikor a MAxtor még a Quantum-szerű vinyókat csinálta.''

    2000 vége nem a Quantum felvásárlása előtt volt még?

    ''''Egy 120-as, 7200-as. A múltkor baja volt. Nem indult a gép, a vinyó leállt menet közben, formázásba belehalt. Átraktam egy másik tápkábelre, bad-sector nélkül megy tovább....(pedig itt pár hsz. miatt akkor erőteljesen megijedtem)''
    Érdekes, akkor evvel is volt gond''

    Vagy csak a tápkábel volt szar? Ami egyébbként elég gyakori oka a vinyók elhalálozásának? :F
    De tudjuk, a te samsungod biztosan még fél rézszálról csüngő molex csatiról is tökéletesen fut. :U

    Nekem 4 maxtorom van jelenleg.
    - 1 db Diamondmax Plus 8 20 GB.
    2 hónapja használom csak szóval túl sokat nem tudok elmondani.
    - 2 db 541DX 20GB
    Az egyik majd egy évig futott rendszervinyóként hibátlanul, most cseréltem le a 7200-es Diamondmaxra
    A másik mobil rackben leledzik. Naponta hurcolom munkába elég mostoha körülmények között, és gyakran menet közben húzom le a gépről, hogy ne kelljen leállítani azt.
    Ez utóbb garóból visszajött példány. Az elődjét kinyírtam saját hibámból. Garóba csere.
    - 1 db Diamondmax Plus 9 120GB
    Másfél éve tartom rajta az adataimat. Nem hangos. Gond nem volt vele.
    Az első fél évben nem volt hűtve. A ház aljában feküdt fejjel lefelé egy papírlapon.
    Házcsere óta hűtöm egy 8 CM-es ventivel ami két 120-as vinyóra fújja a levegőt. (A másik egy WD)
    A hazavágotton kívül 1 db maxtorral volt gondom. Az egy DM 8 60 GB-s volt.
    Adatvesztés nem volt, csak a gép időnként nem ismerte fel bootoláskor. Pár hónapos korában teszteltem először powermax-szal. Már akkor hibát írt, de én nem vittem vissza, hanem még másfél évig használtam.
    Utánna azonban elkezdett hangosodni a csapágyazása (még nem FDB-s) és ezért visszatoltam garóba.

    A maxtor kétségtelenül nem a legjobb választás manapság, de azért nem kell túlzásokba esni.
    A divatból fikázást meg különösen nem bírom.

    Aki hülye, haljon meg!

Aktív témák