Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bugylee

    tag

    válasz daimonion #53 üzenetére

    Ebben egyezik a véleményünk, ami a céges ingyenességet illeti. Vagy legalábbis így kellene lennie, de ugye abszurdisztánban élünk ahol soxor ilyesmivel megy a spórolás. Hisz nem egyszer hallani, olvasni, h XY-nak ellopták a laptopját a kocsiból, rajta az új lemezével, könyvével, csoda edzéstervével és nem volt védve semmivel. Céges környezetbe sztem a hardveres kulcs a legbiztonságosabb, meg amúgy is.

    Én a jobb félni mint megijedni elvét vallom, talán még kicsit paranoiás is vok a biztonságot illetően. Főleg akkor, mikor látom, h milyen módszerekkel lehet megszerezni a szuperbiztosnak hitt titkosított mondjuk Bitlocker vagy TrueCrypt jelszavakat pl. egy memoria dumppal v cold boottal. Telis teli a youtube ilyen videókkal ha vkit érdekel a téma. Az ember pedig elgondolkozik, h mi is az amit el lehet hinni egy online biztonságot áruló cégnek.

    Emellett én inkább bízom a nyílt forráskódban és a KeePassban, bár plugin formájában - és a KeePass bővelkedik pluginokban - érkezhetnek támadó kódok, szal észnél kell lenni.

    Open Source and Security
    As a cryptography and computer security expert, I have never understood the current fuss about the open source software movement. In the cryptography world, we consider open source necessary for good security; we have for decades. Public security is always more secure than proprietary security. It's true for cryptographic algorithms, security protocols, and security source code. For us, open source isn't just a business model; it's smart engineering practice.
    Bruce Schneier

Új hozzászólás Aktív témák