Hirdetés

2017. március 26., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-01-27 08:42:40

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18351) energy4ever

energy4ever
(őstag)

"Ide csak az írjon akit megkárosítottak és az válaszoljon akit megszólítottak."

(U)Nem karositottak meg, sot, en vagyok az elado!(/U)

2016,01,06-an felvasarolt tolem gba nevezetu felhasznalo egy nagyobb pakkot, amirol itt az archivalt hirdetes: Hirdetes.

Volt a pakkra tobb erdeklodo is, tobbek kozott az emlitett felhasznalo, aki megis kert, hogy o nezze meg eloszor a pakkot.
Engedtem neki, jott, megnezte, elmondtam neki mindent, megmutogattam neki a lemezeket, elmondtam a tudnivalok tobbseget, rengeteg kerdesere valaszoltam.
Elmondtam neki erthetoen, hogy ezek hasznalt dolgok, garancia semmire sincs mar, ha kiszeretne valamit probalni, akkor probalja ki nalam. a kb 10db gepbol kiprobalt 5db-ot. Mindegyik tokeletesen mukodott, ahogy kell. Par konzolt nem probalt ki, mert "sietnie kellet, a kesoi orak miatt nem akart itt lenni tobbet, nem volt ideje kiprobalni a tobbit". Kifizette az osszeget amiben megegyeztunk, segitettem neki lehordani a dolgokat. Mivel nem fert be minden az autojaba, igy egy masik napon is jott, elvitte a tobbi dolgot amit itthagyot.

Aznap csorog a telefonom, o hiv. Ami az "xbox classichoz van kontroller nem jo, es igy nemis fogjak tole megvenni a gpet se." Allitotta ezt. Mondtam neki, hogy jo, rendben, hozza vissza, adok helyette masikat, ne legyen ebbol gond(mar itt igen-igen erossen ketelkedtem. 2db vezetekes kontroller, ami evek ota tokeletesen mukodott, hogyan romlik el?). Visszahivtam, hogy ismerosomtol elkertem egy tokeletes, es hibatlan kontrollert, hozza vissza kicsereljuk. Na ekkor mar azt mondta, hogy eladta a gepet(dobozos gep, 2db kontroller, rca, tapkabel, 3db jatek) 8.000FT-ert(mashol csak a dobozos gep 15.000FT). Megmondtam neki, nem tudom csak ugy odaadni neki a masik kontrollert, ameddig nincsen nalam ami "mukodokeptelen".

Par ora mulva megint hiv. Nem jo a masik xbox gep, bekapcsol, lefagy a menuben. (eddig 2 kontroller, 1 gep hibarol szamolt be), mondom jo, hozza vissza, megcsinalom, van rengeteg bontott alkatreszem. (teljes mertekben kizartam, hogy ez valos allitas legyen, 2db kontroller, es 1 gep dogoljon be attol, hogy nalam allt a polcon!?) Mindig normalis hangon, normalisan beszeltem vele mind mindig, barmelyik uzletem soran. Telefonbeszelgetes kozben megyjegyezte, hogy "csak azert nem uvolt velem, mert van 200db pozitivom hardverapron".

Tegnap ramir, nem mukodik a ps2 slim. (2db kontroller, 2db gepnel tartunk ami allitasa szerint nem jo). Nem akarom leirni mit irt, mert tiltja a szabalyat, hogy privat uzenetet adjak ki.

Barmikor volt nalam, barki, mindenki megdicserte, milyen szep allapotban vannak nalam a gepek, tartozekok, stb. Napi szinten hasznaltam a PS"-t, kizart, hogy baja legyen. Ha megis, miert nem probalta ki? Miert nem rokton szolt? Miert kellet neki 4 nap?

Ma 2016,01,10-en a XV. Keruleti Rendorkapitanysagon kezdtem. Elmondtam mindent, hogy eladtam neki, semmire sem volt garancia, stb. Baratnom is velem volt, aki tanuja volt ennek az egesz adas-vetelnek.

Ide is leirtam legyen nyoma. Nem tudott megkarositani, nem hiszem el neki, hogy ennyi minden csak ugy megdogoljon a semmitol. Nalam evek alatt nem lett baja semminek se, 1db hardveres hiba se volt, semelyik konzolon, soha!(kb 300 eredeti jatek, es 25 gep volt tulajakent mondom ezt)

A rendorsegen megjegyeztek, hogy ha igazam van veletlenul se fizessek vissza semmit se. Amugyse tettem volna, de ezek utan foleg nem fogom.
Allitasa alapjan MEGBONTOTTA A PAKKOT, es ELADOTT belole tobb dolgot is'! Innentol kezdve ha meg igaza is lenne, hogy rosszak adolgok, mit akar!?

Ha ezert nem kap semmit se(nemis ez a szandek ezzel a hsz-el, hogy legyen neki ejnye-bejnye), akkor is kernem, hagyjatok itt a hsz-t, hogy legyen nyoma ennek!

Mivel adtál lehetőséget a próbára és a termékeket utánna elvitte az üzlet lezárult.Én semmit nem is cseréltem volna ki.Ezután ha megkeres hagyd figyelmen kívül.

[ Módosította: domperke ]

(#18352) Sanyabá

Sanyabá
(senior tag)

Tehát a történet röviden:[link]
Itt a garanciával volt a probléma, az igaz hogy a hírdetésben nem szerepelt, de telefonon direkt rákérdeztem hogy van-e rá garancia ? A válasz : igen, van rá, csak nem találja , de amint meg lesz, azonnal elküldi valamilyen formában. A telefonnal 5 napig nem is volt probléma, hacsak annyi nem hogy az ikon képek alatt a felírat betűi " olyan " ferdén álltak, amit betudtunk hogy bíztos a betű típus olyan.
Aztán már a nagyobb képek is kezdtek elmosódni . Ekkor már szóltam, hogy kellene a gari papír!
Érdekes módon akkor már meg találta , de egy pár napja lejárt az elmondása alapján. :((
Mikor is közöltem vele hogy akkor vissza küldöm a készüléket, mert közben bevittem egy szervízbe ahol is meg állapították hogy sorjelző hibás,aminek javítása kb, 30 ezer ft.
Ő elzárkózott minden nemű egyeztetés elől.
Ha telefonba mondta volna hogy már nincs rá garancia, akkor nem vettem volna meg.
Tehát így jártam.

Írj egy jelentést így [link] és értékelheted a tagot.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#18353) conair

conair
(tag)

Rövid történet:
Feladtam egy hirdetést, hogy vásárolnék egy I7-et, emberünk tiszaizsolti jelentkezett, hogy neki van egy. Mondtam, hogy friss ember vagy, nem utalok előre. Legyen vatera. (Vatera link Sajnos figyelmetlen voltam és nem néztem a nullás regisztrációt, bár csilingelt a csengő, hogy nem kellene. Azóta az emberünk ki lett tiltva innen, vateránál inaktív felhasználó lett, állítólag 2x feladta a CPU, de 1x sem jött meg, a visszautalásra igéretet kaptam viszont az első határidő letelt. Most küldtem neki egy fizetési felszólítást, természetesen feljelentem, viszont láttam, hogy mikor én vásároltam volt neki 2 jégbe rakott hirdetése. Felvenném velük a kapcsolatot, mert megérne annyit, hogy mind a hárman feljelentenénk, mert akkor a határ átlépi az 50 ezret és folytatólagos csalásnak minősül ami már bűncselekmény. Ebben kérném a moderátorok segítéségét ha van rá lehetőség. Van jó néhány nyomozó ismerősöm és nem akarom, hogy másokat is lehetségesen megkárosítson eme kedves ember.

Sajnos itt én voltam a hibás, pedig szoktam figyelni. Még lehet visszakapom a pénzt, de sajnos sok jel nem
erre utal. (prohardver kitiltás, mások megtévesztése, vatera inaktivitás, igérgetések, nem teljesítések)

Ez sajnálatos de a konkrét üzlet ha jól olvasom a vaterán zajlott nem itt. A mi részünkről amit lehetett elkövettünk.

I5 3470 8gb ddr3 asus p8b75 nvidia gtx 1060 1x2tb green power, 256 gb SSD samsung

(#18354) energy4ever válasza energy4ever (#18351) üzenetére

energy4ever
(őstag)

Kaptam a felhasznalotol egy sms-t, es egy privat uzenetet. Miszerint, azt igertem neki, ha gondja van, segitek neki. Ha ez nem igy lenne, akkor megteszi a jogi lepeseket.(ezt pont o mondja...)Valamint ezt hangfelvetelen rogzitette, a beleegyezesem, es tudtom nelkul!

Tegyek ellene feljelentest a kiemeltek miatt?

Szerintem felesleges több erőt belefektetni. Én ennyivel le is zárnám a dolgot.

(#18356) jimhun

jimhun
(senior tag)

Szeretném jelenteni Sony P felhasználót.
Az illető ezt a Nokia 920 telefont hirdette a hardveraprón.
Beszéltem vele, mondta, hogy utaljam át a pénzt és ő átküldi a feladási bizonylatot. Mivel 30 pozitív értékelése volt és több szöveges is ezért belementem a dologba. Azt is megígérte, ha esetleg elveszne a csomag visszafizeti a pénzt. A pénzt Kersák N számlájára kellett utalnom. Én ezt megtettem múlt hét hétfőn, viszont ő a feladóbizonylatot azóta sem küldte át, többször hívtam sikerült is beszélni vele mindig megígérte, hogy küldi a bizonylatot, nem küldte. Péntek óta fel sem veszi a telefont nem reagál semmilyen üzenetre, de itt sem a facebook-on. Próbáltam írni Kersák Nikolett-nek is Facebook-on ő sem reagál.
Mindent próbáltam elkerülni, hogy ne legyen rendőrségi feljelentés a dologból, de úgy látszik nem maradt más. Gondolom számlaszám név alapján meg fogják könnyen találni.

Elég 1 helyen jelenteni! Vagy itt vagy a normál jelent gomb használatával.

(#18358) energy4ever

energy4ever
(őstag)

Eddig evekig nem irtam ide, most meg a heten mar masodszor! :W

Ezt a 7950-et vettem meg. Felhivtam az eladot, irtam neki, stb. Hazhoz jott tegnap este. Mondta probaljam ki a kartyat, elkezdtem telepitgetni, benyogte, hogy erre nincsen ideje, ad a tegnapi napra probaidot(penzvisszafizetesi garanciat.)
Felraktam a drivereket, jatekokat. Kiderult vRam hibas a kartya. Hivtal az eladot, annyival lerazott, hogy biztos rossz drivert raktam fel, nala mukodott.

Ma volt idom, eloturtam a tellszamat. Kiderult volt mar itt regebben is regisztralva, de kitiltottak.
Mostani felhasznaloneve: AstraM4n
A regi felhasznalo neve: Necc84
Valamint a valodi neve: Laith Omár

Ma voltam a rendorsegen. Mentem volna birosagra is, csak a hirdetese szoveget torolte! Valaki visszatudna tamasztani a hirdeteset, hogy beletudjam irni a per alapba!?
Elozo rege miert kerult kitiltasra?

47.000Ft-al karositott meg.
Rendorsegen voltam ma miatta. Ha megvan a valodi hirdetese szovege, akkor fogyasztovedelemhez(igen, oda is lehet menni mindennel, nem csak boltokkal foglalkoznak) is bemegyek, valamint birosagra is!

necc84
Egy hete van rendezni.

[ Módosította: Kalandor ]

(#18359) domperke válasza energy4ever (#18358) üzenetére

domperke
(HARDVERAPRÓD)

[link] google cache.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#18361) hege8888

hege8888
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Sajnos ide kell írjak.... :(((

Zsaxn (Léhárt Gergely az úr) nevű felhasználótól vettem ezt a konfigot, még Karácsony előtt.
Még rám is telefonált, hogy ha még adott napon utalok, akkor feladja.
Pénz elutaltam (jelzem ezzel párhuzamosan másik 5 embernek is elment előre a pénz, minden 100%-on működött)

Karácsonyra persze nem jött meg, jól van a karácsonyi tumultusba belefér.
Aztán felhívtam olyan Dec 29 körül, "nem jött ki a futár"
Január 4.ére ígérte, hogy feladja, a késésért kárpótlásul(!) ad egy 8Gb SSD-t. Hát egye fene, de ettől még
nem vagyok előrébb...
Január 8.án ráírtam még a Hardveraprón, meg páshuzamosan sms-t is küldtem.

Azóta viszont telefont nem vesz fel, sms-re "dolgozom" a válasz.
Ma reggel felhívtam egy ismerősőm a Szegedi Nagypostán, csomag persze nincs.
Ma adtam neki egy ultimátumot sms-ben, hogy péntekig van ideje rendezni a dolgot, aztán bemegyek a rendőrségre.

Amennyiben van esetleg más karosultja is, várom a jelentkezőket privátban.

Egy hete van rendezni.

Hibás, de szép Onkyo Dr-90-est keresek! Ha pozitívat adok, tisztelj meg vele, hogy Te is!

(#18362) moya#no1

moya#no1
(tag)

Üdv a történet a következ:
[link]
[link]
2016.01.04. kaptam GTA5 felhasználótól. Írt hogy postán megvásárolná a gépet tőlem. Válaszoltam is neki hogy semmiképp nem adom postára a problémák elkerülése miatt, csak semélyes átvétel. De ő irt hogy nagyon szeretné ha feladnám a postaköltséget is elutalja előre. Ismét irtam hogy nem szeretném postán, itt elöttem probálja ki és úgy vigye el!!! ( hozzá teszem a feladás napján este irtak hogy jönnének érte :( )
Megadta a telefonszámát felhívtam. Próbált gyözkődni hogy posta, mondtam ha előre elutalja a pénzt és utánvéttel feladom akkor rendben. Én másnap mendtem becsomagoltam a hirdetésben lévő összes kiegészítőt dobozt kábelt csavarokat gépet mindent ami a leírásban szerepel. Kűldött egy képet hogy elutalta a postaköltséget. ( 10.330 lett volna mert szerettem volna biztosítást kötni erre azt mondta sok vállaljam be a biztosítást jó rendben) így 7000 forintról küldött banki visszaigzolást hogy nyitást követően érkezik az utalás. Rendben én igyekzetem a csomagfutárral és a céggel beszélni hogy monda sűrgős, telefonon hogy meg szeretném rendelni a szolgáltatást. Még az nap sikerült feladnom. Pénteki nap ír ( prsze addig semmi átutalás) hogy a prociból igért 4 magból csak 1 megy, a vga foglalatba tett kártya nem működik. Mjad d.u hogy a 3-1 HDD sem működik..... irtam is hogy erről beszéltem hogy mondhat bármit bármelyik fél ezért irtam csak személyes átvétel de te erősködtél. Hozzáteswzem az utalás azóta sem jött meg, igy ebből gondolom már igy indult az üzletnek hogy alkudott az árból is valamennyit plussz még a postát is benyeleti velem.... így már azért áron allul kapta meg. Cim telefonszám név számlaszám megvan, és a privát üzenet váltás is ahol én ellenzem a postai átvétet.
köszönöm. :R

Rendezve..

Just Ride KTM

(#18363) szeraj válasza szeraj (#18341) üzenetére

szeraj
(újonc)

Rendőri feljelentés megemlítésére visszautalta a pénzt.
Nem történt feljelentés.

Nagyszerű!

(#18364) Thduil

Thduil
(lelkes újonc)

Hirdető: http://hardverapro.hu/tag/interfesz

Hirdetés: http://hardverapro.hu/apro/elado_acer_aspire_2480_koranak_megfelelo_allapotban

Egyik munkatársam megkért hogy szerezzek neki olcsón egy netezős laptopot, ezt találtam, olcsón.
Elmentem, megnéztem, működött, netezni lehetett rajta viszont pár dolgot nem közölt a hirdetésben. Nem magyar billentyű és a töltő sem passzol bele, mondom okés ez még belefér.
Elvittem, értékeltem, vittem is kollégához. Ott kiderült hogy ha bezárok egy két programot akkor kékhalált kap valamint hosszabb használat után leáll. Ez még nem is volt akkora gond, ott hagytam a gépet. Három nap múlva jött a telefon hogy nem lehet bekapcsolni, szeretné vissza adni, na mondom okés elmegyek megnézem hátha(vásárlástól számított nyolcadik napon vettem vissza a gépet)...de semmi, töltést vette de nem kapcsolt be, vissza vettem ezt a "remek" kis gépet. Felhívtam a kedves eladót akinek mondtam hogy miújság a géppel, majd megoldást próbáltam kapni, szerettem volna vissza kapni a gép árát de azt mondta hogy általában 3-4 napot adnak garanciára stb...kérdeztem hogy mi lenne a megoldás? Válasz egyszerű volt: biztos van valami ismerősöd aki meg tudja csinálni...reakcióm annyi volt hogy köszönöm szépen.
Na de itt jön a java...Ez az igen szimpatikus úriember elfelejtette letenni a telefont és egy jól hallható "menj a picsába hülye köcsög" még átjött a telefonon.
Örülnék ha nem kapna cenzúrát a posztom hogy tudják az emberek milyen eladótól vásárolnak.

8 nappal a vásárlás utáni hibákkal mi nem tudunk mit kezdeni, nincs rá garancia, de értékelheted itt.

(#18367) interfész

interfész
(lelkes újonc)

Sziasztok! Először is elnézést a kijelentésemért csak nagyon felidegesítettél.

Szóval 1-2 részlet kimaradt...
1. nem egyeztünk meg garanciában de ilyen idős terméknél 3-4 nap a max Te 1 hét után kerestél meg.

2. konkrétan pénzvisszafizetési garanciát kértél egy kb 6000!!! forintos 10 éves termékre, ne haragudj helyenként új termékre nincs ilyen.

3. nem az volt a válaszom amit írtál hanem hogy dc csatlakozó hibás de azt Te is láttad hogy mozog fel is hívtam rá a figyelmed!!!

4. az ugyfélnél volt a gép 10 évet, nálunk 3 hónapot ment a gép, érdekes hogy elviszed és 1 hét után elromlik... ha vidéken volt se Te se Én nem tudjuk hogy használták.

rengeteg terméket eladtunk már semmivel sem volt eddig gond.

még1x a beszólásért elnézést nagyon rossz napom volt és ne haragudj rajtad csattant a vége.

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#18368) Kalos7 válasza Kalos7 (#18348) üzenetére

Kalos7
(fanatikus tag)

Időközben megoldodott a problémám és a(torolve) azon nyomban feladta postán elsőbbségivel és müködik is rendesen a kártya.
De egyáltalán nem volt tisztességes és becsületes sem. :((
Mert elutaltam a pénzt és írta, hogy megérkezett és fel is adja.
De 7 nap után se jött meg így ráírtam, hogy mégis mi a helyzet.
Majd 1 teljes hét után vissza ír, hogy "El nézést a kelemetlenségért vala milyen ok miatt nem tudtam válaszolni a mai nap folyamán fel lesz adva a csomag még 1x el nézést valami hibát írt amikor üzenetet akartam írni".
(Noha többször is bevolt jelentkezve, mert lehetett látni)
Előtte persze jól megfenyegettem és a vezetőség is ráírt.
De nagyon szánalmas ez a szőveg és sántitt az egész.
Szerintem az ilyet kikelle tiltani, mert kitudja nem-e csinált ilyet másokkal is. :(

Örülünk hogy rendeződött.A.személyeskedő postot töröltem.Javaslom a jövőben kerüld az előre utalàst ahogy kérjük javasoljuk.

(#18369) moya#no1 válasza moya#no1 (#18362) üzenetére

moya#no1
(tag)

A mai nap folyamàn megérkezett a postaköltség, és a csomagot is átvette. Kérem levenni az postomat köszönöm

Post törlése innen nem lehetséges.

Just Ride KTM

(#18373) derejecsokis

derejecsokis
(újonc)

csáoo segitsséget kérek!
Dizzytu nevű felhasználó valoszinü meg károsított 55ropival!! http://hardverapro.hu/tag/dizzytu
egy vga-át hirdetett [link] amit kedden elutaltam neki amit állitolag kedden fel is adott kb1 órája még válaszolt hogy holnapra itt lesz azota inaktiv minden hirdetése eltünt/ fel van fügsztve!! holnap megyek a rendőrségre!! mert eből nem lesz gtx :((
emailban kuldot egy személy ig. képet ami megegyezik a számlaszámal!
valaki tud valmit rola vagy mit lehet teni írjon prívit legyszi!!

Elég 1 helyen jelenteni. Nem kell itt is és a jelent gombbal is.A jelentésedben válaszoltam.

mi bajod angolkoros!?

(#18375) leskopeter3 válasza kvio1 (#18163) üzenetére

leskopeter3
(újonc)

Üdv!

Minket is megkárosított Nagatell néven:
UniCredit Bank
Számlaszám:
10918001-00000081-43370002
Név: Dancs Dávid Érd Kaktusz utca 22.
tel: 0620 2223132

Ide utaltunk többen is neki, semmit nem kaptunk, végig hazudozott.
Tegnap megtörtént a feljelentés üzletszerűen elkövetett csalás bűntett alapos gyanúja miatt,
aki csatlakozni kíván várom privátban.

(#18377) Jakuskacsa válasza derejecsokis (#18373) üzenetére

Jakuskacsa
(fanatikus tag)

Nekem van egy gyanúm, hogy ez az emberke megegyezik Erkel27 kollégával, nagyon hasonló hírdetései voltak, sokan tettünk ellene feljelentést még január elején, december végén! Ugyanígy járt el, voltak kiemelet hírdetései, szépen megfogalmazott hírdetések, személyes átvétel, és szem. ig. képpel, telefon... stb.

Annyit had kérdezzek, hogy milyen telefonon volt elérhető, és milyen igazolványképet küldött nektek?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#18378) leskopeter3 válasza Jakuskacsa (#18377) üzenetére

leskopeter3
(újonc)

Ezen a számon hívott bennünket:
tel: 0620 2223132

kép nem volt

(#18379) Jakuskacsa válasza leskopeter3 (#18378) üzenetére

Jakuskacsa
(fanatikus tag)

a szám nem egyezik a miénkkel, de ez semmit nem jelent, én még mindig azt mondom, hogy ez ugyanaz az emberke! Teljesen ugyanolyan a stílusa, ugyanolyan sémát követ! De én erre az illetőre értettem amit írtam: Dizzytu. Most nézem, hogy én más ügybe írtam, és nem neked... Na végre kinyitottam a szemem... látom már miért írtál!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#18380) Jakuskacsa

Jakuskacsa
(fanatikus tag)

Nem vagyok nyomozó, de a ph figyelmét felhívnám, hogy nagy a gyanúm, hogy ez ugyanazon emberke! Mégpedig azért, mint ahogy fent is leírtam, ugyanolyan módon hírdet, ugyanúgy megad személy ig. képet, telefonál, majd miután volt elég "hülye" aki utalt neki, köztük én is, megszüntetni a bankszámlaszámot, Erkel27 névvel ugyanezt csinálta itt egy másik delikvens is, szintúgy kiemelet hírdetésekkel, személyes átvétellel kecsegtet, bármilyen adatot képes feltölteni ide, csak legyünk hiszékenyek! Ezeket az 1-2 hetes újoncokat szerintem mostantól jobban kéne figyelni, főleg azokat akik kiemelt hírdetéseket rak fel, kiadja adatait, és szép, formázott hírdetései vannak. A hírdetések általában minden "kört" lefednek (cpu, vga, lap). Ezek szerint nem az első ilyen eset, és nagyon hasonlóak 1 hónapon belül! Bárki Ph vezetőségből olvassa, azért írtam, hogy segítsek, és mert szerintem összefüggnek.

(#18381) Jakuskacsa

Jakuskacsa
(fanatikus tag)

Nos, miután leírtam, hogy szerintem ez ugyanaz az ember, szerintem beigazolódott a gyanum. Kaptam úgy egy óraja egy levelet a következő fórumtárstól: [link]

a következő állt benne:

Szia
Olvastam fórumban a csalással a történeted és eléggé megegyezik nekem a mostani történetemmel ettől a felhasználtól Dizzytu akartam venni alaplapot és processzort de nem küldte el elvileg Baja-i lakos és Kis Lászlónak hívják.

Az ügyben érdeklődnék hogy nincs esetleg valami összefüggés a két ügy között? illetve neked hogy halad az ügyed?
Válaszol Előre is köszönöm.
Üdv Misi

Mutatom Mi mint megkárosultak Erkel27 által mit tudunk:

Kis László
10400528-86767175-50861009
K&H bank

telefon: 06202839216

A rendőrségen Erkel27 nick névvel már feljelentettük. Hamis személyit használ, ugyanis mint a rendőrség kiderítette, az a Kis László, aki a személyin szerepel, már pár hónapja börtönben csücsül ugyanilyen netes csalásért! Ez a valaki ez valami közeli ismerőse, aki ugyanígy próbál pénzt szerezni szerintem! Dizzytu néven, vagy Erkel27 néven, de ez egy és ugyanaz az ember!!!! Senki ne utaljon neki előre! Bármit mond, vagy bármit is linkel, küld, akkor sem! Én azt tanácsolom, hogy mások is tegyenek feljelentést ellene, és a vallomásban legyen benne, hogy gyanítjuk, ez a valaki egy és ugyanaz az ember, összeszedi a pénzt, majd megszöntetni a bankszámlaszámot, mint ahogy nálunk is tette!!! Ha valaki ráismer az újoncok közül hasonló hírdetésekre, mint amit az elmúlt hsz-kben tettem, nehogy beugorjon!

Kedves PH! Dühös vagyok magamra, hogy nem szóltam hamarabb, de nekem már ez a Dizzytu tegnap előtt gyanús volt, mert ugyanazon séma szerint hírdetett, mint Erkel27.... Nem tudom Ti tudtok e feljelentést tenni a rendőrségen, de ez az ember már sokakat megkárosított, és ugyanúgy visszaszivárgot! Ne értsétek félre, senkit nem hibáztatok, mert itt mi eladó-vevők vagyunk a legjobban hibások, de szerintem eljött az ideje, hogy 3x, vagy 4x már ne tudjon visszatérni közénk, szerintem neketek is lépnetek kellene a rendőrség felé, és kérés nélkül kiadni ezen két felhasználó IP címét, vagy egyéb infóját, mert 1 hónap alatt, 3 álnévvel, szerintem már az 1 misit súrolja a megkárosítottak pénzösszege. Köszönöm, hogy elolvastátok, és köszönöm, ha segítetek!

MIndenki más akit megkárosított: addig jelentsétek fel, míg nem szönteti meg a számlaszámot, mert utanna uszott a pénz....

jakuska

(#18382) derejecsokis válasza Jakuskacsa (#18381) üzenetére

derejecsokis
(újonc)

szia

mint fentebb láthatod engem is mekárositot! ma voltam feljenteni a kis laszlot és megtudtam h végzés is volt már ellene jelenleg is az enyém a 9. folyamatban lévője, egerben és baján is kapot felfugesztetet és bőrtőnt is novemberben feltételesen szabadult nincs most a böribe! nem tanult ugy látszik jobb neki bent!

nekem más képem van

[ Módosította: radi8tor ]

mi bajod angolkoros!?

(#18384) stimre

stimre
(kvázi-tag)

Aki a Nagatell nevű felhasználónak utalt, akárcsak én. az írjon privátot mesélje el a történetet részletesen!
Írja le hogy milyen telefonszámról hívta őket, email-cimet is. időponttal :)
Engem is átvert, aztmondta hétfőre nálam a kártya elkezdett minden hülyeséget kamuzni hogy ausztriába úton van nem ér rá.
Katona vagyok, szomszéd épület pedig rendőrség. Minden infóra szükségem van, kerek történetként lesz előadva. Itt nagyobb összegről van szó. Igen, valószínűleg ugyanarról a személyről van szó.
Várom privátokat! :K

(#18385) stimre

stimre
(kvázi-tag)

Én leszek a 10. akit megkárosított akkor, és ezzel be is fejezzük szerintem a pályafutását ;)
A pénzt remélem visszakapjuk mindannyian :K

(#18386) Jakuskacsa válasza stimre (#18385) üzenetére

Jakuskacsa
(fanatikus tag)

Ha az alteregóit is hozzászámoljuk, akkor inkább vagy a 30. vagy a sorban...

(#18387) somé válasza derejecsokis (#18382) üzenetére

somé
(őstag)

Kicsit tegyük tisztába a dolgokat.
A képen látható személy valóban Kis László, személyesen volt alkalmam találkozni vele a bíróságon. Igaz kicsit "megemberesedett", nem ilyen tacskó.
Aki titeket megkárosított az nem lehet a képen szereplő személy, ugyanis nem szabadulhatott még feltételesen sem.
Az én akkori feljelentésemből kifolyólag (és még vagy 7 hozzá kapcsolódó itt a Ph-n 2014. őszén), már akkor elfogták év végén, a rám vonatkozó tárgyalás meg is történt 2015. júniusában.

Az ítéletben szerepel többek között, nem szó szerint idézve: különös visszaesőként (az akkori csalásokat is próbaidőn követte el), halmazati büntetésül 2 év 4 hónapot kapott, ahonnan feltételesen sem szabadulhat, ezen kívül 3 év közügyektől való eltiltás.

Tehát a mostani csaló, bár ugyanazt csinálja, de az ő személyi igazolványát használja, amelynek a képét használja fel.

"Ha jönnek majd az angyalok, megismeritek őket ..... mert olyan arcuk lesz mint a gyerekeiteké."

(#18388) somé válasza stimre (#18385) üzenetére

somé
(őstag)

A pénz, hát, nem akarlak elkeseríteni..... :(

Az én ügyemben, az ítéletben is kötelezte a bíróság a kártalanításomat, de mint kiderült, pont ez a baj, hogy "kötelezte", ez azt jelenti jogilag, hogy nem fizet, ha nincs miből.
Más mód nem lévén, fizetési meghagyást kezdeményeztem közjegyző által (ez is pénzbe került), erre viszont, mivel jogilag megteheti, "ellentmondással élt", xy szöveggel. Ha ezt nem fogadom el, az ügy perré alakul, tárgyalás az ő lakhelye szerinti bíróságon innen 300km-re. A havi illetménye a börtönben 20-25e., kapásból levonásra csak a felét vehetik alapul, részletfizetés (HA), de akkor még ott a többi károsult, hányfelé osztják azt a kis összeget....A tárgyalással sem biztos, hogy elérem ezt, meg ügyvéd, utazás, idő. Az a 73e., amivel megkárosított, sajnos nem ér ennyit, hogy még én maradjak hoppon.

"Ha jönnek majd az angyalok, megismeritek őket ..... mert olyan arcuk lesz mint a gyerekeiteké."

(#18389) somé válasza somé (#18387) üzenetére

somé
(őstag)

Pontosabban: "..a szabadságvesztés büntetésből feltételes szabadságra nem bocsájtható".

Ezen kívül még a 2013-as ügye miatt, melyre 11 hónapot kapott feltételesen, "....11 hónap börtönbüntetés utólagos végrehajtást elrendeli", mivel próbaidő alatt folytatta a tevékenységét.

Mindezek alapján honnan veszed, hogy 7 hónapja 2 év 4 hónapra, plusz még 11 hónap letöltendőre ítélik és mégis kiengedték 6 hónap után? :U

[ Szerkesztve ]

(#18390) stimre válasza b. (#17320) üzenetére

stimre
(kvázi-tag)

Üdv! én már kb 1 éve utaltam neki pénzt! mi az esély arra hogy visszakapom azt az összeget?
babai valentina aranka nevére ment 20 ezer Ft, de időm nem volt intézni meló mellett.

(#18391) stimre válasza somé (#18388) üzenetére

stimre
(kvázi-tag)

Én úgy gondolom hogy a hardverapro adminok igencsak kivehetnék a részüket a segítésben, nem csak annyi hogy kitiltják a tagokat! Ilyenkor egyből ip cím stb.. küldése az illetékes nyomozónak! És ez lenne a minimum!
Ja a pénz... Én nem azaz ember vagyok aki megnyugszik. Nehéz kihozni a sodromból, de ha egyszer ráállok valamire akkor a csillagokat is lehozom hogy a bűnös előkerüljön, és a károsultak visszakapják a pénzüket!
És nem kevés időbe fog kerülni mindenki részéről, nagyon jól tudom hogy a srác olvassa most a fórumot, és azt is hogy hívni fog ha bármilyen kis sérelmet lát emailben hogy jajj ő van hibáztatva mert nem tudja küldeni a cuccot.
Nagatell fórumtárs.
20/222 3132 a telefonszám.
paldiz502@gmail.com

Nyugodtan lehet hívni nála érdeklődni hogy hol is van a cucc.
Mélyebb hang, és elmondja hogy ausztriába tart, nincs sok ideje beszélni. Nevét nem mondja el, de azt több embernek kihangsulyozza hogy rögzíti a beszélgetést. Nyugodtan lehet rögzíteni akkor ha engedélyt adok rá. amennyiben nem adok rá engedélyt, megint egy másik ügybe fogsz belecsúszni kedves barátom.. ne halmozd szerintem a vádakat. Ja igen, ha rögzíted a hangomat az engedélyem nélkül akkor pedig 2011. évi CXII. törvény vonatkozik rá.
Dancs Dávid számlaszámra lett utalva. az én részemről 35 ezer Ft.
Szegényke azt állítja hogy nincs köze "csak" ember megkárosításához! De kicsit belenyúlt ugyanis az egyik megkárosított egy volt rendőr, a másik pedig én, hivatásos katona.
De természetesen van 3. személy is :)
Ja és várom a hívásod újra kedves Nagatell, vagy ki is vagy. Hívj fel most még mérgesebb hangon de próbálj megnyugtatni a szokásos szövegeddel. :C

De továbbra is a következő számot küldöm NEKED! :
a börtön ablakában soha nem süt be a nap

(#18392) somé válasza stimre (#18391) üzenetére

somé
(őstag)

A Prohardver nem ügyeletes feljelentő, nem az ő felelősségük, ez csak egy felület, ahol adol, veszel.

Amennyiben te, itt, csalás áldozata leszel, az nem a ph hivatott jelenteni senkinek, viszont ha megteszed a feljelentést, hogy xy megkárosított bizonyítottan, itt meg itt, ezesetben ezen a felületen, akkor a rendőrség megkeresésére minden adatot kiadnak, ez a maximum amit tesznek, tehetnek, és meg is teszik.

Ismét le kell írnom, sajnos, a pénz visszaszerzése a legutolsó dolog, ha az elkövetőnek nincs vagyona, nincs a nevén semmi, pláne börtönben van/lesz....Ez egyébként is külön polgári per lenne, ha előtte minden rendeződik, ítélet van, stb. De hajrá. :U

(#18393) stimre válasza somé (#18392) üzenetére

stimre
(kvázi-tag)

Teljesen megértem.
Elég ha információkat szolgáltat az illetékes hatóságnak.

Az elkövetőnek lehet vagyona, ugyanis valós időben küldött aznap este képet print screennel, asic qualityre voltam kiváncsi, egyből el is küldte. dátum idő minden stimmelt.
Meglátjuk a többit, ami biztos hogy azt gondolja több lap van az ő kezében mint az enyémben, nem érzi még igazán a dolog súlyosságát. :)

(#18394) Eladó445

Eladó445
(tag)

segítség minden egyes károsultnak: [link]

http://hardverapro.hu/tag/elado445 -> http://bit.ly/2dQP5bq

(#18395) Studi válasza somé (#18388) üzenetére

Studi
(Ármester)

A feljelentéskor be kell jelenteni a károdat polgári jogi igényként, és akkor amennyiben bűnösnek találják az elkövetőt, egyből kérheted a bíróságtól a kártérítési összeg végrehajthatóságát. És akkor az egész fizetési meghagyásos procedúra kikerülhető, nincs ellentmondásra lehetőség.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#18397) sanyiksaborz

sanyiksaborz
(senior tag)
LOGOUT blog

Udv
Szabo Mario
[link]
Anyagi kar nem esett, de sok vasarlot viszont buktam.
A kedves forumtarsnak semmit nem szabad felretenni.
Katona volta ellenere nem tudja mit jelent a nomen est omen vagya renome.
Ha en felrerakatok egy termeket akkor azt nem mondom le 2het utan!

(Elnezest az elozo hozzaszolasert.)

FONTOS! OLVASD EL! Üzletszabályzat: https://logout.hu/bejegyzes/sanyiksaborz/uzletszabalyzat.html

(#18398) Sanyi2007 válasza #51367680 (#8048) üzenetére

Sanyi2007
(fanatikus tag)

Tisztelt Adminok, meglepődve vettem észre hogy a nevem szerepel egy 2012-es bejegyzésben, és tájékoztatást szeretnék kérni, hogy ez mi volt?
Miért nem kaptam erről privát üzenetet senkitől? Se a rendszertől, se moderátortól, se ettől a "jóembertől". Nem tudom ki ez a jóember, de hogy itt mocskolódik ok nélkül, azt nem szeretem. Soha nem volt olyan hogy valakinek nem küldtem volna el a megbeszélt terméket. De értesítés nélkül reagálni sem tudtam rá akkor.
Rákerestem a nevére a privát üzenetek között, kommunikációs hibát írt a hardverapro rendszere.
Visszanéztem a levelezést 2012-ig, nem találtam egyetlen levélváltást sem ezzel a jóemberrel.
A nevem viszont ott van, és a rágalmazás is.
Nem tudom hogy mikor volt pontosan az átállás a régi rendszerről az újra, akkor sem volt negatív visszajelzésem, azóta is csak elégedett vásárlóim voltak.
Ki lehetne deríteni hogy mi az oka a történteknek? Nyilván ha valós lett volna, akkor legalább értesített volna valaki innen, és nyoma lett volna az értékelésemben akár a korábbi, akár az új rendszerben.
Ha már nyilvánosan ment a rágalmazás, akkor kérhetem a bejegyzés törlését, vagy hogy szintén ide legyen leírva hogy mire jutottatok vele?
Köszönöm előre is.

(#18399) HF77

HF77
(senior tag)

üdv
kéretik MubaBuba "kollégát" messze elkerülni..!!
megállapodtunk egy játék vételében(több sms-t és telefonbeszélgetést is váltottunk), ezt követően másnak adta el, de ezt velem természetesen elfelejtette közölni..három nap várakozás után kérdeztem rá,flegmán csak ennyi volt a válasz, eladtam!
a lényeg, baromi megbízhatatlan és inkorrekt figura!
anyagi kár szerencsére nem ért(nem utalok soha előre), de az ilyen "emberkékről" itt az oldalon, jó tudni..!!

köszönöm
üdv

A neve marad.

(#18400) somé válasza Studi (#18395) üzenetére

somé
(őstag)

Természetesen így volt.
Bűnösnek találták, ítétel született. Kötelezték.
Fizetett?
Nem fizetett.
Hiába kérem én a végrehajthatóságot, ha nincs miből. (Persze lenne, csak ugye nem akar fizetni, ez már önmagában ellentmondás, részéről.) Önmagában is feltételes, tehát, újra csak ott vagyunk, ha nincs semmilye, fizetni nem akar, akkor a havi illetményéből, esetemben a börtönben kapott (esetleges munka utáni) keresményéből kerülne levonásra, amit polgári perrel ugyancsak hiába is akarnék behajtatni. Részletekben mikor jutnék a pénzemhez?
Ismét ott tartunk, hogy ügyvéd, bíróság, idő, utazás és a többi.

Tehát, mindegy, hogy fizetési meghagyás, vagy polgári per, max. részletfizetést tudok elérni.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.