Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3.Aragorn

    addikt

    válasz 3.Aragorn #29 üzenetére

    Közben egy másik topicban ott a megoldás...

    [link]

    Nem minden vándorút céltalan...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz 3.Aragorn #29 üzenetére

    Win10 (Pro x64) alatt gond nélkül elindult a GOG verzió, csak a konzolparancsokat kellett áttúrni, hogy a helyére kerüljön a kijelző-gamma (le kell tiltani a hardware-es gamma vezérlést és 1.0-ra állítani a szoftverest AMD kártyához).

    Az én problémám az, hogy túl nehéz a játék. :DD
    Gyermekkori nosztalgiából kezdtem játszani, de egyelőre nem túl jó élmény, "normál" nehézségen kvázi elakadtam nem sokkal azután, hogy megkaptam a lézerkardot, de már előtte is küzdelmes volt (ráuntam, hogy sorban egymás után többször is meghaltam, vagy hp/ammo szempontból "kimerülten" vergődtem csak tovább a következő ellenfél csoportig).

    Nagyon szokatlan játék ez mai szemmel. Az ellenfelek (bár a játékos karakter is) irreálisan gyorsan sprintelnek oldalirányban és váltanak kvázi pontszerűen irányt (nincs tehetetlenségük, nem torpannak meg jobbról balra futás előtt), de nagy arányban találnak célba futás közben, főleg ha én egy helyben állok/guggolok pár másodpercig, márpedig én pont azt szoktam meg az új játékokból, hogy mindig megállok/leguggolok, míg leadok egy sorozatot és utána mozdulok tovább (pedig itt én is betalálnék a célkeresztbe ugrás/futás közben lőve is, csak nem erre vagyok "szocializálva"). De ami még idegesítőbb volt, hogy néha "eltűntek a 'golyók' a levegőben", ha túl közel volt hozzám a cél. Messziről sokkal könnyebb eltalálni mindent, olyankor mágikus módon célba talál a "lassú lézer" akkor is, ha simán elhinném hogy a fele félreszór, míg közelről valahogy keresztülteleportál az ellenfeleken, pedig imádtak az arcomba rohanni a fehér ruhások (ilyenkor mint ha átszúródna a fegyvercső vége a hitbox-ukon és a hátuk mögül lőne a falba). De kardozni is gáz fegyveresek ellen, mert suhintáskor nincs blokkolás, így tuti bekapok néha egy-két lövedéket, de pár lövedék után máris halott vagyok.
    Illetve nem tudom mi ez pontosan, hogy akkor is mozog a célkereszt a képernyőn a 3D-s mélység függvényében, mikor nem látok ellenfelet. Néha szerintem el zavart meg, hogy mikor közeli tárgyra (ellenfél, vagy a mögötte lévő fal) néztem, akkor elmászott a kereszt, én pedig nem tudtam, hogy a fegyverem oda lő, ahova az mutat, vagy a képernyő közepére, de ha cikáztak az ellenfelek, akkor ugrált is...

    Talán nem szabadna a Half-Life 2 előtti FPS játékokat elővennem. :N

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák