Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    Kérdés: aktuális topikaktivitást mutató Aktív témák oldal a teljes történéshalmazt mutatja, mindent kilistáz vagy a főoldalról böngészve a szekciókat láthatjuk csak a valóságot? Ugyanez a kérdés Aktív témák és a baloldali topikajánlók viszonylatában is.

  • totron

    addikt

    válasz Malák #21183 üzenetére

    Ez az általános jellemvonás sajnos az adásvételek során, ami ettől eltér pozitív irányba, annak lehet örülni. Azzal nem értek egyet, hogy nem lehet vele mit kezdeni, lehetne gyűjtetni az ilyen eladóval a fekete pontokat és szankciót kiróni, ha nem megy az értés. Megkaptam már én is, hogy nem is vagyok vagy én vevő, az a vevő, aki helybe megy neki, oda, aznap, autóval, holott mi már a tárgyalások előrehaladott állapotában voltunk. Duma utólag mindig van, dolgozik, így nem jó, amúgy jobb neki, bla bla bla. Lehessen ezzel mit kezdeni, mert ez így az empátiátlanság és prolizmus fellegvára. A platformokat pedig többek között az különíti el egymástól, hogy például egy ilyen mennyire van megengedve. Felesleges azzal szembe állítani, hogy nem akkora kaliberű a dolog, mint egy konkrét anyagi megkárosítás. Igenis irtani kell ezt az attitűdöt. Nyilvánvalóan nem csak kettőnk bosszanata ez, csak akikkel megtörténik szépen sziszegve továbbgörgetnek, mert lehet. Ne lehessen.

    Hogyan kell akkor vásárolni, kérdem én? Kockáztassa az ember a pénzét, mert sietni kell, mert le kell csapni azonnal? Nem lehet körüljárni, a fontos információkat begyűjteni, mert másé lesz? Nem tötymörgésről és az eladó idejével, türelmével való visszaélésről beszélek természetesen. Orvosolni kell a jelenséget.

  • totron

    addikt

    válasz Szabi® #21194 üzenetére

    Az, hogy 1x történik ilyen elnézést kérés mellett nagyon nem egyenlő azzal a magaskultúrával, mikor 2 perc előbb való pénzbeérkezésért az anyját is eladja.

    Szerk.: ...rendszeresen.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz mac4657 #21193 üzenetére

    Ha belegondolsz, az általad felvetett 2 jelenség kiadja, hogy nem is mindig baj ha nem jön össze. Volt olyan ügyletem ahol nagyon nem olyat kaptam ami a hirdetésben/megbeszélésben volt, klasszikus sumák - utólag: vaterás - szöveg volt, ami kiemelte az előnyöket, a hátrányokról hallgatott, de még konkrét rákérdezéskor is, ami meg ugye hazugság már. Az értékelések - 150+ pozitív - és a vásárlói visszajelzés-ömlengés tenger mellett viszont neki sem futottam a magam kis nyilvános visszajelzésének, esélytelen lett volna nem szarul kijönni belőle. A mai napig itt árul az aprón. Tutira velem van a baj (nem). Elgondolkodtatja az embert azért, hogy egy eleve egy igénytelenebb váásárlói kört szolgál ki, azért állnak így a számok, vagy mi a túró van ilyen esetben. Elégtételt/cserét/jóváírást mindenesetre nem sikerült kieszközölni, pedig az egyetlen felmentő körülmény (jellemvonás) az lett volna, hogy oké, a nagy számú eladásba becsúszik ilyen is, orvosoljuk - de nem.
    Vagy épp nem tudja egy másik megnézni, hogy hibás-e a termék - ami nekem már vastagon hiba - mert nem ér rá. Becsomagoláskor a futár részére úgy is kézbe kell vennie, ott meg 10 sec lecsekkolni a dolgot, tehát nem értem én ezeket a dolgokat. Eladni meg el tudja másnak, nincs rákényszerítve holmi szöszmötölésre. Azt is aláírom, hogy van amit élőben szerencsésebb körbeszimatolni, de könyörgöm, ezek online hirdetések, férjen már bele ennyi. Szóval igen, belém is költözött némi szkepticizmus a számok terén.
    Nem itt, de volt már az évek alatt pár eladásom, nem sikerült egyszer sem begyűjtenem még csak hasonló panaszokat sem, pedig volt, hogy sorrendet kellett állítani/megválaszolni érdeklődői kérdéseket. Eltérő kereskedési kultúrák vannak, igyekszem idomulni, hogy ne puffogni vagy veszteséget realizálni/lenyelni kelljen aztán - nem mindig jön össze. Továbbra is erősebb szankciókat, nagyobb odafigyelést javasolok az említett jelenségekre.

  • totron

    addikt

    válasz Szabi® #21197 üzenetére

    Ja hogy nem vettem semmit, jó tudni. Ezt mire is alapozod? Itteni történeteket meséltem, saját bőrön és pénztárcán megélteket. Megoszthatunk tapasztalatokat, meg is diskurálhatjuk azokat, de ez a "tételes, semmibe mutató cáfolatokkal tartom meg magamnak a kívánt buborékomat"-attitűd fáraszt. Töb ízben volt, hogy megszívtam, nem unatkozásiból írkálok fikciót. Más is nyugodtan felkészülhet rá, hogy ilyen bizony benne van a pakliban és inkább lényeg az emberismeret, tapasztalat, gyakorlat, csillagállás, mint egy zöld szám a rendszerben, az csak irányadó. Azt is gondolom még, hogy nem abból tud hasznosan építkezni az itt olvasgató, hogy a minden is tökéletes ideáját vizionálja maga elé, úgyhogy nem teljesen tiszta mi a célod, azon túl, ellent kell mondanod nekem, illetve elhitelteleníteni szeretnél. Ha te visszamenőleg anyagilag, idegileg kárpótolnál minden gixerért, még akkor sem lenne értelme kétségbe vonnod a tapasztalatokat, mert félrevezetnéd a népet, ami sejtésem szerint téged kevésbé érdekel, inkább csak a jót látod meg, egészen addig, amíg lyukra nem futsz amolyan jobban megérzősen. Sem nem kárpótolsz, nem is feladatod, de kétségbe se vonj. Térjünk vissza majd akkor erre a témára, meg az arányokra és hogy az mennyire vigasztal. Ami fajta és tematikájú adás-vétel engem boldogít az nem itt van, így ide irányuló profilépítést sem fogsz látni, a benyomásokat, mint figyelmeztetéseket viszont közreadom, ha nem jelent túl nagy gondot. Hasznosnak tartom egyébként a hardveraprót, komoly igazodási pont nem kevés ideje a magyar használtpiacon, tehát nem az egész rendszert írom le, még mielőtt valaki kitalálná. De ugye akad javaslatra erősen érdemes jelenség is, ennyi.

    Spec, A vaterának van egy erős kulturális mélysége, ami tipikus. Király, ha vannak jó tapasztalataid onnan, nekem vegyesek jutottak - figyelembe volt véve az értékelés, igen. Nem azt állítom, hogy használhatatlan a rendszer, nyilván egy működő vállalkozásról beszélünk, csak tudod van klub, ahova nem akarsz tartozni eleve sem, ha ez megfejelődik pár keserű szájízű esettel, akkor meg nem nehéz elengedni. A nívók kontrasztja nyilván akkor mutatkozik meg, ha más site-on, kultúrkörben is mozogsz. Láttál már sokfelkiáltójeles minden is ritkaság szövegezettségű hirdetést környezetéből kiemelve, máshol? Megvan a maga szerepe és irányvonala mindegyik helynek. Amiért hozzászóltam a témához a zsebben nyíló bicska volt, hogy a sumákolás irányába mutató esetekkel "nem lehet mit csinálni". Másként látom.

  • totron

    addikt

    válasz Szabi® #21200 üzenetére

    Ennek nem sok értelmét látom amit csinálsz/folytatsz, egy cseppet pofátlan is, ami azt illeti, mindegy. Nem érzelmi, történés alapúak. Nem is értem egyébként ezt a vehemenciát amivel hozzám szólsz, te magad a kommunikációdban és üzletelésedben nyújtott produkciódtól leszel sikeres vagy épp nem, nem attól, hogy valaki negatív élményeket oszt meg egy topikban, ezt felesleges támadni. Nem leplezem le, mert nem akarok pluszgondot a nyakamba. Anyagi érdekek, kiterjedt haveri körrel, ha érted. Ha nem, úgy is jó. Nem az arrogáns hitetlenkedésedtől lesz valós vagy valótlan. Akibe kúszott már minimális élettapasztalat, az vágja, hogy benne van ilyen is. A többi előtt meg még ott a tapasztalni valók java.

    Csírájában kell elfojtani a sumákolást, ennyi az üzenet.

  • totron

    addikt

    válasz Szabi® #21202 üzenetére

    Elfelejtetted megválaszolni, hogy honnan a gondolat, hogy én itt soha nem vettem semmit. Erre a - kulcskérdéssé lett - kérdésre még mindig elfogadok választ. Teszem hozzá, amik az orrom elől lettek eladva azokat tényleg nem tudtam megvenni. Nem tudom miről szól ez nálad, de lehet, hogy heves vagdalkozás és hiteltelenítési szándék helyett az érzelmi intelligenciádon volna érdemes csiszolni, mert ezek a felesleges félremenések eléggé témaelvivők és energiarablók. Az előző hsz. végén leírtam emlékeztetőként a kiindulópontot, még mindig az van. Csak találgatni tudok, hogy a többit miért pakoltad rá.

  • totron

    addikt

    válasz Szabi® #21204 üzenetére

    Igen, megkérdőjelezhető, eleve sem garancia a mindenre is, de ha hiba csúszik a teljesítésbe és hajlandóság sincs korrigálni azt, akkor mégúgy. Ha te még nem tartasz ott tapasztalatban, gondolkodásban, hogy ezt lásd, ne velem pörölj.
    A végére hagytam a legérdekesebbet: nem minden adás-vétel után születik értékelés, egyébként csak vásároltam eddig itt.

    Remélem minden a helyére került.. Nyugodalmas estét.

Új hozzászólás Aktív témák