Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz szasza_1 #89 üzenetére

    Nem értitek, én arról beszélek, hogy élőben effektezel, szól ami szól és rádobsz egy effektet és elkezdesz játszani azokkal a hangokkal, amiket eddeig nem hallhattál és az effekt miatt hallhatóvá váltak, és ez ad igazi teltséget a hangzásnak, vagy épp el is ronhatja rettenetesen, de a lényeg, hogy ezt csak élőben lehet csinálni, ez nem úgy megy, hogy kijelölsz egy részt és akkor arra kiadsz egy utasítást fixen, itt mész a füled után és a kimenetet rögzíted, azt ami éppen szól, amit éppen kitekergettél belőle az átmenetekkel együtt hangzásbeli törések nélkül. Azt nem lehet megcsinálni, hogy egy szerkesztőben kijelölöd és a 10. másodpercig így szól azt követően meg amúgy... Olyasmi mint egy dj esetében, csak itt nem feltétlen elektronikus zenéről van szó.
    Persze ez is megoldható egy darab hangkártyával, mert beállítod a felvételt a kimenetre és akkor azt rögzíti amit éppen hallasz, csak akkor mindig belekerül a piszok is, mert megakad olykor-olykor.
    Csak én idáig nem jutottam hozzá a felharmónikusokhoz rendesen, mert az analóg átjátszáskor elvesznek, viszont ha igaz az, amit a kolega mondott, hogy az SPDIF-fel veszteség nélkül át lehet játszani az egyik kariról a másikra a digit cuccot, akkor megúszom az analóg millás eszközöket... kápísi? Persze 100% ban ez csak akkor áll ha a forrásfile-om minősége ezt lehetővé teszi, mert rögzíteni nem tudok, hiszen hiába dugom rá a multieffektből a bass gitárt a kártya bemenetére a gagyi A/D konverter, sőt részben már maga az effekt megfoszt a felharmónikusoktól megintcsak, ha nem így lenne üresek lennének a stúdiók és minden zenész pc guru lenne szerintem :)

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák