Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roPHka

    senior tag

    Én ma vettem egy JWT-N68S típusú deszkát.
    Még ki nem próbáltam, de ami az első benyomást illeti, eddig elégedett vagyok, ennyi pénzért újonnan - garanciálisan pedig pláne.

    Csomagolását tekintve egy egyszerűbb fekete dobozban volt (valóban nem túl színnelteli), amin rajta szerepeltek az alaplap specifikációi, található a dobozon néhány nVidia-s és J&W-s logó illetve nagy betűkkel emelték ki rajta hogy integrált videókártyás alaplapról van szó. A doboz hátoldalán van némi szöveg az nVidia-ról, és a jobb alsó sarokban feltüntették a "Built for Microsoft Windows Vista" logót is.

    A doboz kibontását követően -amúgysem számítottam semmi extrára, és ez be is igazolódott-, találtam egy 41 oldalas kézikönyvet, melyben összefoglalva írnak az N68PV / N68S / N68PVNT típusú alaplapokról, továbbá csomagoltok az alaplaphoz 1db mezei IDE, 1db SATA, 1db SATA tápkábelt, természetesen a telepítő CD (pontosabban nem is CD, hanem DVD !!!) és a hátlap sem maradt el.
    A telepítő DVD-ről azt hittem pöpec megoldás, de miután betettem a dvd olvasóba, rájöttem, hogy tévedtem. Talán rossz dvd olvasóval próbálkoztam (NEC 16x-os DVD író), de a amint elkezdte pörgetni a lemezt csúnya hangokat hallottam kiszűrődni az olvasóból. Annyira csúnya és zajos volt, hogy azon kívül, hogy kiderítettem a Windows Vista és Windows XP alá is közel 1,3 - 1,3 Gb-nyi adat található a cd-n, hogy tovább nem mertem böngészni a lemezen, inkább megálljt parancsoltam neki az Eject gombbal.
    Komolyan az volt az érzésem, ha nem most robban fel a lemez az olvasóban, akkor soha :D
    Ettől független azért adok neki mégegy esélyt egy másik olvasóval, hátha abban nem lesz ilyen csúnya hangja.

    Visszatérve az alaplapra: tetszik a színvilága, nem olyan egyszerű mint pl egy hasonló szériás Abit lapnál (kék-fekete a domináns), jó hát ez ahhoz képest csicsás, de ízlések és pofonok, kicsit Gigabyte beütésű.

    Megfogott az alaplapi "elemek" elrendezése. Nem túl szokványos, hogy a memória foglalatok a hátlapi kivezetésekhez képest merőlegesen a tápegység alatt helyezkednek el, persze alaplap vásárlásnál nem ennek kell lennie a domináló fő szempontnak.
    Hogy szerelhetőség szempontjából, mennyire lesz mindez kedvező és a többi elem elhelyezkedése, az még kérdéses. Itt megemlíteném még a chipset elhelyezését és az azon található passzív hűtőt -ami egy egyszerű kocka alakú alumínium borda :)-, ennek az elhelyezése kicsit másképp alakult mint a legtöbb hasonló alaplapon. Ez a CPU foglalat és a PCI Express port között található közvetlen, amíg a legtöbb alaplapon (Gigabyte-ot, Abitot és Asrockot vettem figyelembe), mégha az szintúgy micro ATX kivitelű is, a PCI Express port alatt, vagy úgymond a két PCI port mellett helyezkedik el. Persze mindkét esetben fennáll annak az eshetősége hogy a videókártyánk, ha olyan hűtéssel rendelkezik, nem fér el a chipsethűtő miatt.

    mATX alaplap ellenére 4db memória foglalat kapott helyet az alaplapon. Továbbá található rajta 4+1db SATA, 1db IDE, 1db 16x PCI-Express, 2db PCI, 1db FDD, ventilátorokhoz 3db (2x 3tűs és 1x 4tűs) kivezetés.

    Ami a hátsó kivezetéseket illeti: 2x PS/2, VGA és DVI (mivel integrált NVIDIA® GeForce® 7025 található a lapon), 4x USB port, 1x eSATA, 1x Marvell Gigabit LAN, és 8 csatornás Realtek HD Audio.
    A soros és párhuzamos portok mint látható nincsennek a felsorolásban, azért mert ezek már nem találhatók az alaplapon, persze lehetséges akad olyan akinek ezek hiánya gondot jelenthet, de manapság szerintem aki ilyen korszerű cumókat vásárol, nem valószínű, hogy szüksége lesz már rá.

    Röviden összefoglalva, gyakorlatilag minden megtalálható az alaplapon ami egy átlag felhasználónak szükséges, vagyis nekem mindenképp megfelel itthoni teljesen átlagos használatra. Aki nem gamer konfigot szeretne építeni, és beéri eleinte integrált videókártyával is, figyelembe véve hogy a későbbiekben bővíthető PCI-Expresses kártyával (bár manapság ez nem újdonság, de azért még van egy két fajta olyan lap amin az integrált videókártya mellett nem található külön PCI-E port), továbbá az árát, a felszereltségét, és nem legutolsó sorban a 3 év garanciát, annak mindenképp jó megoldásként szolgálhat ez az alaplap !

  • roPHka

    senior tag

    válasz Gyuri27 #24 üzenetére

    Ez itt a reklám helye? :) Amennyiben igen, érdeklődj a feletted hozzászóló fórumtársunknál (butch3r) :)

Új hozzászólás Aktív témák