Hirdetés

Aktív témák

  • tsimora

    tag

    válasz eTiggy #628 üzenetére

    eTiggy:
    Részvétem a szőr miatt. Nekem is sikerült kifognom egy nem túl jól sikerült példányt szept. 26-án. A némítógombja pár kapcsolás után egyre erősebben szorult, akadozott. Nem is lehetett azzal a kézzel kapcsolni, amivel a telefont fogom, és persze zsebben sem lehetett átbillenteni csak úgy. Mivel semmi kedvem nem volt megvárni, hogy rám rogyik a kapcsoló, még 72 órán belül visszavittem a pécsi T-be és kértem egy cserét. A szervíz nem akadékoskodott, felvettük a jegyzőkönyvet, de azt modta, hogy csak a budapesti forgalmazó jogosult a cserére, az értékesítés pont nem. Az alábbi pontokat jegyzőkönyvezték, hátha valakinek érdekes lehet:
    72 órán belüli garanciális csere igényhez
    - a hiba leírása: "a némító gomb erősen szorul"
    - a Fogyasztó igénye: "A termék típusanonos cseréje" (iPhone3G 16GB, fekete)
    - a Forgalmazó a jelzett hibát: "tapasztalta"
    - a kifogás rendezésének módja: "A termék díjmentes kijavítását vállaljuk"
    - Ha a kifogás rendezésének módja eltér a fogyasztó igényétől, akkor ennek indoklása: "javító központban végezhető a csere"
    - Fogyasztó a rendezési módot: "elfogadja"
    - Kiadási határidő: 2008. szeptember 13.

    Szerintetek ez alapján cseréni fogják vagy javítani? A felvevőt megkérdeztem, és azt mondta, szerinte cserét kapok. Azt jó jelnek tekintem, hogy nem is vonta kétségbe, hogy a telefon lényeges funkciója sérült. - amire az iPhone-ban igazi gombot tesznek, az már csak lényeges funkció lehet, nem igaz? :)

    Azt nem lehetett nem észrevenni, hogy a szervizes fickó ezerszer és közelről végigmustrálta a telefont, hogy nem érte-e fizikai erőszak, van-e rajta leejtés nyom, szétszedésre utaló jel. Nem volt. Én viszont még a visszavitel előtti napon alaposabban megnéztem a kapcsoló környékét, és összehasonlítottam egy másik iPhone-al is. Nos, ott ahol az én rossz kapcsolóm van, a kijelző üveg bal felső pereme és a fém szél között, a gumitömítésnél egy kis résszerűség van, olyan mintha a tömítést rosszul rakták volna bele. A másik iPhone-on ennek nyoma som volt (és annak a némító kapcsolója álomszerűen működött). Lehet, hogy összefügg a kapcsoló és a bénán berakott tömítés?

    A két napnyi használat egyéb szakmai észrevételei:

    - nekem is akad a kontaktlista, akár a telefonból, akár más funkcióból hívom meg. 573 bejegyzés van, de a számok mellett sok az email és egyéb céges adat is.
    - el-elszáll az allRadio és Tuner alkalmazás (fizetősek), szerencsére főleg csak akkor, amikor az adók listájában válogatok. Hallgatáskor atomsabil, bárcsak mennének háttérben is, de nem.
    - a Safari is el tud szállni egy-egy bonyultabb webportál töltésekor
    - az [origo] portálnak zseniális a direkt iPhone-ra készített nyitólapja

    Más bajom nincs a telefonnal, nagyon örülök, örülnék neki. De most várnom kell, akár egy hetet is, azt mondták. ha visszakapom, beszámolok mi lett.

    Üdv

     <- Alma vagy Ablak?

Aktív témák