Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolanda

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Hosszú kálvária után múlt hét pénteken sikerült kihoznom a T-től újabb 2 év aláírásával egy 4S-t (én is, mint sokan itt mások regényt tudnék írni hogy hogy becsülik meg ezek a hűséges ügyfeleket). Mióta megjelent nekem ez tetszik a legjobban, a nagyobb testvérei nekem már túl nagyok, ez a méret is pont határeset, mert kis kezekkel rendelkezem. Androidról váltottam, és egy 1.gen touchom volt a megjelenés óta, viszont a 7 es dizájnja, és új funkciók nekem nagyon bejövősek. A hétvégén átrágtam magam az user manualon, és itt az e-havi hsz.eken (ami végére ismét összegyűlt majdnem 200 új :DDD), és majdnem minden kérdésemre meg is kaptam a választ, viszont az i4S topik után megosztanám itt is a rossz tapasztalatomat:

    A vásárlás után hazaérve (a telefont a dobozából kivéve) vettem észre egy sérülést az előlapon, a bal felső sarokban. Tüzetesebben átvizsgálva a készüléket találtam még 3-4 apróbb hibát a hátlapnál az üveg, és a műanyag perem találkozásánál. Ezek, és a home gomb ferdesége eléggé bosszantó számomra. Ilyeneket egy 5 ezer forintos (új) telefonnál se tartok elfogadhatónak, nemhogy ebben az árkategóriában. Ha a bevezető áron vásároltam volna 3 éve, akkor biztosan az agyvérzés kerülgetett volna. A topikban olvasottak után (lehet hogy most meg akarnak majd egyesek kövezni) de erősen elgondolkoztam hogy valami mesterkélt indokkal gariztatom, fikázást nem, de tippeket szívesen várok PM-ben.

    És most a jó dolgok:

    IOS 7:
    Ugyan kifejezetten sok kisebb, és 1-2 nagyobb buggal találkoztam, (7.0.4, mivel magam is fejlesztek szoftvert ezért nagyon könnyen szemet szúrnak a legapróbb dolgok is) viszont összességében semmi komoly kivetnivalóm nincs, és a 7.1 után szerintem (majdnem) mindenki meg lesz elégedve. Bátran kijelentem, hogy a sebességgel teljesen meg vagyok elégedve (mit is mondhatnék mást android után? :DDD ), és bár nincs sok viszonyítási alapom, (párszor nyomkodtam i5-öt) azt mondom hogy már a 7.0.4 is teljesen megfelelően gördülékenyen használható 4S-en.

    Kamera:
    Konkrétan majdnem leszakadt az arcom. Mentségemre váljék hogy egyáltalán nem tartom szemmel a konkurencia kameráit, és nem tudom hogy most mi a top mobil kamerában, valamint kompakt gépet se használok. Lőttem pár képet és videót, majd miután megnéztem gépen elkönyveltem hogy ezzel végre tudok majd kedvemre fotózgatni, és videózgatni, nem úgy mint az eddigi hiper-szuper 5-8 megapixeles droidokkal, amikkel a minőség miatt a készített képek száma erősen konvergál a 0-hoz. Mikor kiderült, hogy tud 60 fps@720p-t, még szélesebbre húzódott a mosolyom. Azért persze akkor is nagyot néztem, mikor találtam pár i5/S-el készített fotót, és videót, és egyből megértettem hogy egyeseknek miért i5 - től kezdődik a "jó kamera" az iPhoneokban.

    Audio:
    Meglepően keveset találkoztam a hangminőségre vonatkozó véleményekkel, ami számomra azért furcsa, mert az almás termékeket én a kezdetek óta főként a zenelejátszás miatt használom. Stúdió kategóriás lehallgatási környezetem van itthon, és nagyon igényes vagyok a jó hangzásra. Nem akarok mélyebben belemenni a részletekbe, de maximálisan meg vagyok elégedve, eddigi összes hordozható zenelejátszásra használt eszközöm közül megkockáztatom hogy ez a legjobb. A/B vakteszttel az 1.gen touchot is, és sok mást is lenyomott nálam. Szerintem egy kicsit színezett hangszínszabályzó nélkül a hangzás (konkrétan 200hz körül emel szerintem 3-4dB-t) de flatre állítva minden rendben. A kezelhetőséggel is majdnem teljesen meg vagyok elégedve, ami zavar hogy lezárt home screen-nél tekerésnél, és hangerőállításnál nehéz pont a csuszkát elkapni, és fel akarja nyitni, pedig akkora ujjaim vannak mint egy moncsicsinek. Ha csak a cover csúsztatással nyitná fel, az lenne a legjobb, és örvendetes lenne egy tekerésnél elérhető fine scrubbing a hangerő állításnál is, mert a gombokkal gyakran nem tudom beállítani a megfelelő hangerőt, kézzel pedig elég nehézkes pontosan állítani.

    Első nekifutásra nagyjából ennyi, az akksit ma használtam először élesben 3 töltési ciklus után, 3g, wifi, messenger, fényerő 40% körül, most 54%, 12:25 készenlét, 4:42 használat, ami elég bíztató számomra az itt olvasottak után.

    Sorry a a wall of textért, de talán egy kicsit használ is a topiknak egy kis ON ahogy elnézem ;)

    És egy kis érdekesség a végére , annyira jó benyomást tett rám a kamera hogy elgondolkoztam egy ilyen vásárlásán.

    Mehet on-ba és szakmai topikban nem hirdetünk.

    [ Módosította: Qru ]

  • kolanda

    tag

    válasz privacy99 #60473 üzenetére

    Sajnos nem hinném hogy szóba állnának velem, mert akár én is okozhattam a hibákat. Konkrétan olyan mintha a kis fehér műanyag perem le lenne horzsolva, és egy kis vékony benyomódás is van (mintha körömmel benyomtak volna valami puhább anyagot) . Persze nagyon kicsik, de az előlapon lévő azért már nem csak nekem szúrt szemet.

    A ferde home gomb meg no comment. Írták már hogy ez nem egyedi eset, de én még csak gagyi klónokon láttam ilyet...

    Ja, és persze a lock gomb lötyög nem csak ha piszkálom hanem kisebb rázásnál is, a némító gombbal egyetemben. Konkrétan elég zavaróak , de mégiscsak egy használati tárgy nem pedig valami festmény egy kiállításon. Előbb utább használattól is előjönnek gondolom, de ha az ember vesz egy új dolgot nem erre számít...

    [ Szerkesztve ]

  • kolanda

    tag

    válasz nederlanden #60479 üzenetére

    Hétvégén meghallgatom egy Lynx + Genelec párossal, de szerintem nem fog változtatni a véleményemen. Talán a színezéssel kapcsolatban.

  • kolanda

    tag

    válasz kolanda #60486 üzenetére

    power bankkal

    Túl szép is lenne, ha beépített csatlakozója lenne...

    Onavo tapasztalatok valakinek? Endomondo VS Runkeeper?

  • kolanda

    tag

    válasz M@te #60569 üzenetére

    Kösz, első benyomásra nagyon jónak tűnik. Ráadásul ingyenes, és reklám-mentes.
    Az ilyen magyar nyelvű, must-have kategóriás appok nincsenek valahol összegyűjtve? Ilyen budgeting appot fél óráig kerestem, és legalább 5 öt kipróbáltam, de a Koinról egy árva betűt nem találtam eddig

    [ Szerkesztve ]

  • kolanda

    tag

    válasz penell1234 #60670 üzenetére

    Egyszerűen megoldható, ha van google fiókod, és annak a naptárjait szinkronizálod a készülékkel. A google calendar web felületén a más naptárak melletti kis nyilacskával előugró menüből az "egyéb érdekes naptárak"-ban a névnaptár mellett más jó dolgokat is találhatsz.

    Például a születésnapokat is be lehet importálni e módon, már akinél ki van töltve Ha csak hónap, és nap van akkor így a legegyszerűbb hozzáadni, és kis torta ikonnal jelzi.

    Viszont ha van év is akkor az IOS en belül a "kontaktok születésnapjának megjelenítése" opcióval azt is kijelzi, hogy az adott személy hányadik születésnapja lesz, amit a webes import amúgy semmiképp nem jelenít meg. Persze itt is van hátulütő: a webes felületen nem fogod látni a születésnapokat.

    [ Szerkesztve ]

  • kolanda

    tag

    Szeretném a telefonon látni az oldalakat, amiket a gépen böngészek, persze ez könnyen megoldható két Safari, vagy Chrome között. De mivel én gépen Chromeot, a telón pedig Safarit használok és ezen nem szeretnék változtatni, összedobtam egy Chrome extensiont ami megoldja a dolgot. Jelenleg van egy működő bétám, ami meg is oldja ezt a feladatot, de még közel sincs végleges formában. Ha valaki beszállna a fejlesztésbe, vagy tesztelné a bétát dobjon egy privit. Kell hozzá az "iCloud könyvjelzők" chrome extension (amihez telepíteni kell az iCloud démont a gépre) , valamint természetesen hogy menjen a könyvjelző szinkronizálás iCloud-dal.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés