Hirdetés

Aktív témák

  • Peterisfree

    csendes tag

    Sziasztok fórumtársak!

    A következő időkben okostelefon beszerzését tervezem. iPhone 4S és Omnia 7 között gondolkodom.

    Volt már iPhone 4em, azon a következőket használtam:
    -ICQ kliens. Sajnos a munkámhoz elengedhetetlen, hogy mindig elérhető legyek ICQ-n.
    -PayPal app mindig sípolt, amikor utalás érkezett. Praktikus dolog, de tudnék élni nélküle.
    -Gyakran használom a google docs-ot MS office helyett, és időnként a telefonomról készítettem el az egész dokumentumot.
    -Elég sokat twitterezek.
    -Internetezésre, a safari tökéletesen megnyitott mindent és tökéeltesen érzékelte, hogy mire mutattam rá.
    -e-mileket olvasni. Ez talán a második legfontosabb.
    -Zene hallgatás.
    -eBook olvasás, erre stanza-t használtam. Tökéletesen működött, ha jobbra-balra hútam az ujjam a kijelzőn, akkor lapozott és ha felfele-lefelet toltam az ujjam a képernyőn, akkor a fényerőt tudtam növelni vagy épp csökkenteni. Ez nagyon tetszett benne.

    Hogy miért vennék WP7.5-ös készüléket?
    -A leginkább a Metro UI miatt. Színes, egyszerű, modern és elegáns. (Ezzel szemben az ios5 felülete nem túl modern, közel sem annyira sexy!)
    -Nagyon elégedetlen voltam az ICQ klienssel iOS-en, mert ha írt nekem valaki, akkor 5másodperc alatt nyegnyilt az app és utána még 15mp amíg megvátram a reconncet-et. Ez nagyon idegesítő, amikor valaki webet böngészni akar és ICQ-zni egyszerre.
    -Ha nincs PayPal app WP7.5-re az nem nagy baj
    -A google azt írja, hogy nem támogatja a dokumentumok szerkesztését WP mobilokon. Vagy átváltok office-ra vagy nem szerkesztem mobilon a dokumentumokat.
    -YouTube videókból ítélve a twitter megfelelően van integrálva. Ezzel biztos nem lehet gond.
    -A beépített internet explorerrel nem hiszem hogy gondom lehetne.
    -A beépített e-mail klienssel nem hiszem, hogy gond lehetne. IMAP-on töltöm le a céges emaileket és van jópár GMAIL email címem amit figyelgetek.
    -Nincs sok zeném, de azt mindig szortírozom. Ez iPhone-on úgy működött nálam, hogy 1csillagosra értékeltem azokat a számokat, ami nem tetszett. Időnként odaültem az iTunes elé és letötöröltem az 1csilalgosra értékelt számokat. Megoldható WP7.5-ön, hogy valahogy jelezzem magamnak, melyek azok a számok, amit törölni szeretnék, és melyek a kedvencek? A windows phone connector for mac csak iTunes-al tudja szinkronizálni a zenéket vagy van más megoldás is erre?
    - a Stanzával nagyon elégedett voltam, biztosra veszem van valami hasonló ePub olvasú kliens WP7.5re is.

    Samsunkg Focus tetszik leginkább, de az nem igazán elterjedt itthon, ezért szeretnék inkább Omnia 7-et. Nem sürgős választanom, talán megvárom amíg megjönnek a WP-Nokiák, amúgy is nagy NOKIA fan vagyok.

    Játszani nem szoktam. Az angry birds rajta volt a telefonomon, hogy időnként a barátok játszhassanak vele.

    Köszönök minden hozzászólást. :R

    UI: Még sohasem volt alkalmam WP készüléket nyomogatni. A baráti társaságomban mindenkinek iPhone vagy android van. A telenor és vodafone boltokban pedig nincs kiállítva WP készülék annak ellenére, hogy árulják. Szóval csak Youtube videókról láttam a különbséget.

Aktív témák