Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz gabber01 #5615 üzenetére

    Ez akkor jön elő, amikor egy totál más időzítésről váltasz a profilodra. Tegyük fel, hogy mellényúlsz, bios reset. Először betölti az alap, 2133MHz-es default állapotot. Ez tart pár másodpercig, normális. Aztán gondolom mindenki menti a bios profilját, így betölti azt, F10, és pár másodperc a normális indulás. Sikerült már olyan profilt mentenem, és ez az igazi szívás, hogy alapállapotról alig veszi fel a profilt, vagy el sem indul. Ha lazítasz pár értéket, lesz post és el is indul, majd visszaírod, és továbbra is működik, csak egy alapállapotról már nem kapja el. Pedig teszteken átmegy. Lehet ilyet is csinálni, futottam már így mellé. Arra gondoltam, hogy a kolléga ilyet hozott össze. Látszólag jó, de mégsem. A hibáimat osztom meg, lehet hasznos valakinek, hogy ne csesszen el sok időt ilyennel. Nekem is jól jött volna, de infó hiányába, mindenféle külföldi fórumokból bányásztam össze a szükséges infókat. Abszolut van mit tanulni rajta, de ha megnézed a számokat, szépet lehet javítani/kihozni belőlük. Gyári xmp profilok mind 50ns vagy felette bőven, szerintem megéri. Játék alatt meg lehet profitálni a mikrolaggokban.

Új hozzászólás Aktív témák