Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Találtgyerek #10749 üzenetére

    Az Apex-re adtak ki nemrég pár BIOS-t. Szerintem a Hero-ra is.
    Az újat eleinte szidtam magamba, nem akarta elfogadni stabilan a régi beállításaim. Hibázott mindig, de jó későn, tehát nem 5 percen belül, hanem 50 perc, 1 óra, stb. ... múlva.
    Elég mérgesítő tud lenni az ilyen. Nekem ez a 1402 BIOS, az elődök pedig rendre, hiba nélkül vitték.
    Apex-ben mindig megmarad az előző BIOS, így egy gombnyomásra váltogathatok kedvemre a 1202-re, majd vissza.
    A profilok is megmaradtak az előző verzióban, és nem volt világos, hogy ez hogy lehetséges. 1202 stabil, 1402 nem.
    Van egy rakat algo Asusnál, érdemes pár dolgot bekapcsolni, illetve a Vref változott. Ezzel tudtam helyre tenni a 1402-őt.
    Írtam itt régebben, hogy mik azok, amiket feltétlen ki és bekapcsolni kell.
    Érdemes a Mode 1-et használni 4000MHz felett, és a Vref értékkel játszani már az elején.
    Ez tudom, elsőre kicsit sok és zavaros lehet. Amikor viszed lejjebb a feszültségeket és elérsz a hibázásokhoz, ott vinni a Vref-et 0.500-ról .0505, 0.510, 0.515, illetve negatív irányba is.
    Így lehet majd az igazán alacsony feszt megtalálni. Így jutottam el az 1.395V dimm feszre, mások 4133MHz-nél jóval nagyobb feszekkel stabilizálnak.
    IO és SA feszeket is le tudtam vinni 1.10V-ra, és hibátlan. Kezdetben örültem az 1.20V-nak is :)
    Ha csak pár hétig van meg a konfig, akkor ezek annyira nem fontosak, menjen valahogy, aztán jó az úgy ;) vicc, de érdemes ezeket belőni, Hero lap pedig partner benne.

Új hozzászólás Aktív témák