Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MiklosSaS

    nagyúr

    Megvan az elso atom stabil tuning. Kicsit nagy a fesz, de a 4.6 GHz 1.315 V-on elhasalt munkaba, de IBT-ben es Prime95-ben stabil volt. Ezert adtam ra 0.02 V-ot a Bios-ban...de 1.345 V lett terhelesben. Eleg rendben vannak az eredmenyek, peldaul a 4.6 GHz-en jaro 4790K-hoz visszonyitva.

    - negativumok:
    1. kicsit sok a feszultseg amit ker a processzor
    2. hihetetlen mennyi millio beallitas van az Asus lapban. A MSI-ben fele ennyi volt csak.

    - pozitiv:

    1. magasabb a feszultseg, de a ventik 700-800 fordulaton porogtek, a D5-os pumpa pedig 2400 - 3400 kozott, es eleg rendben van a max 80 fok. Full ventikel lehet olyan 75 - 72 lett kozott volna.
    2. Bitang eros a processzor, de nagyon. 4.6 GHz-en szerintem semmi nem tudja leterdeltetni. Munkaban olyan 5 GHz-en jaro 4790K-val tudnam befogni szerintem.
    3. Uj platform, uj lehetosegek.

    Siman megbaCChatja az Asus es az MSI is amiert igy el kell bonyolitani egy kis tuningot. Kulonosen az Asus!

    A heten lesznek meg par tesztek...4.8 - 4.9 GHz-en ahol meg birom huteni. Azt szeretnem leszogezni hogy nalam nem az IBT teszt stabilitas a fontos, hanem a szimulalas a meloban. Volt mar ugy hogy LinX + Furmark 2 oran keresztul atom stabil volt....de a meloban 20 perc alatt padlon volt. Ezert lehet nalam picivel magasabbak a feszultsegek....ez van. Meg a processzorom sem egy tuning barat....malaj qrva...+

    Ram tuning pedig holnap este!

    Visszont jol volt az este, elveztem tapogatni a BIOS-t....mar az Asus konyvet is tudom kivulrol... :C :C :C

    [ Szerkesztve ]

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Új hozzászólás Aktív témák