Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz joshua7 #3852 üzenetére

    Lap meg a ram árak is, de a core i7 legolcsóbbja is 80K körüli most a jó magyar forint miatt.

    Q9550-et ilyen jó áron hol sikerült szerezned?(privbe is jöhet)

    [ Szerkesztve ]

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • szacsee

    nagyúr

    válasz joshua7 #3852 üzenetére

    Őööö közbeszólnék. :DDD
    Ne általánosíts, a Te esetedben megérte maradni LGA775 fronton. :K
    Én 75K-ért láttam procit (Q9550) és akkor a 920 70K-ért lett volna.
    A lapom olcsón vettem, legalább ugyanannyiért el tudom adni a 775-öst.
    Ramok lehet picivel drágábbak, de az ember 4x2Gb kitnél ami már a 2. típus és mindkettővel gubanc volt megunja a DDR2-t. Sajnos annak ellenére, hogy kiforrottab technika lenne túl sok degradálódik vagy nem úgy muzsikál, ahogy kellene (szvsz tucattermék lett belőle)... én ezt untam meg. Legalább egy jobb DDR3 trichannel kit árát buktam idáig is DDR2-ből sajnos, úgy hogy nem mentem extrém feszek közelében sem, illetve 7/24 ventillátorral hűtöttem őket (amit adtam max nekik: Gskill PC8500 2,1V max, Crucial Ballistix 2,05-öt tesztnél egyszer, és 2,0V 7/24-ben). PL-el és subtimingekkel vigyáztam mindig kényelmes középértéket adtam meg... :F
    2. lehetőség adott... vagy nincs szerencsém a ddr2-es ramokkal, vagy ennyire szarok... :F

    Nekem a lap+ram 72K-ba van (LGA 1366), ami nem rossz ár, főleg, hogy nem a legolcsóbb lapra tettem szert. ;]

    Mod: OFF

    [ Szerkesztve ]

  • Zájec

    veterán

    válasz joshua7 #3852 üzenetére

    mindenesetre az emlitett procik ára viszonlag egyforma... 70k körül van...
    ezek új árak ,amit te emlitesz 60-ért az gondolom"használt" proci (csak azért mert i7be alig van még használt mivel új ) , de semmi jelentösége nincs, teljesen jó vétel volt , klassz... ugy mint szacsee lapja , aminek semmi baja , attól hogy kapott beállitást , nem azt jelenti hogy megsántult,,,... az összevan rakva, van az X58-ba "anayag :D " , nem egy tönkremenös gagyit próbál gyártani a giga...szóval ott van szeren,, az bármikor álmából fölébreszted, és kihozhatod belöle az álatot ;] , mert birja... jó konstrukció ;) szóval no para.... only GIGA :P

    picit visszakanyarodva a a lapokra: az ep45-ud3r-t nem lehet összehsonlitani az x58-al... az ep45-nél is a felsöbb kategoria 40-50-55k ... amiben már van anyag ;] ,, majd a core i5 nél lesznek hasonló lapok... csak ott nem lesz tri-ch. pedig az dobja meg a rendszert..dehát valamit valamiért..
    sárpac:: a ramokra felesleges 50k-t számolni :N ... ottvan a kingmax 1333 amiböl 2gb 9k,tehát 6gb 27k-ba kerül boltba (i..n-ba 10év garival) és simán megy 1700-t 1.5v.al,, szóval no para...de amugyis az x58nál a szávszélesség a lényeg, az adja meg a sebességet... akár alapon járatott procival is lehet iszonyu ramgyorsaságot beállitani a "QPI és Uncore" beállitásával.... ellentétben a korábbi platformal ahol az FSB emeléssel lehet fokozni a dolgot , de nem sokáig mert limites lesz... itt már nincs ilyen másabb az x58.... itt már "alapbeállitáson" is 15000-s irás-másolást csinál everest bench-ben...

Új hozzászólás Aktív témák