Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raus

    aktív tag

    válasz dilipok #19169 üzenetére

    Gyakorlatilag neked egy BIOS hard reset kell.
    Tapot ki a konnektorbol es a kapcsolojat lekapcsolni, LED nem vilagithat a az alaplapon!
    Huzzal le mindent az alaplaprol: vga, vinyok, bövitökartyak, es csak 1db RAM modult hagyj benne az elsö DIMM foglalatban. Ezutan vedd le a procihütöt, foglalat karjat fel es ovatosan emeld ki a CPU-t. Nezd meg hogy a foglalat 775 darab laba oke-e ugy ertem hogy nem esett-e bele valami kosz vagy femszilank vagy ilyesmi es hogy ugy allnak-e ahogy kell pl görbe-e valamelyik vagy sem. De szerintem oke lesz. Ezutan vegyel egy szalmentes puha ruhat vagy inkabb konyhai papirtörlöt (Szilvia vagy ilyesmi) kell 96%-os Ethil-Alkohol a gyogyszertarbol es ovatosan törölgesd meg alkoholos ruhaval a CPU aljan az erintkezöket, azt a sok kis aranyozott lapocskat. Talan kontakt hiba van vagy összefogdostak es zsiros lett. Tiszta legyen. Fujkald le hogy szösz-mentes legyen mind a CPU alja mind a foglalat tüskei es tedd vissza a procit. Korrektül zard vissza a fogalaltot a karral. Nezd meg hogy jol all-e benne a proci. Ujrapasztazas aztan mehet vissza a hütö. Nem kell precizen mert mindjart leveszed ujbol. Gyözödj meg rola hogy a hütö jol illeszkedik es rögzitve van ahogy kell.
    Bios reset:
    1. Vedd ki az elemet
    2. A jumpert vagy kapcsolot tedd reset helyzetbe es varj egy fel orat.
    3. Majd a jumpert vagy kapcsolot tedd vissza alap helyzetbe
    4. Merd meg az elem feszültseget kb 3V egyenfesznek kell lennie az uj elem van hogy 3.4V is, a hasznalt de jo elem 3V körül kell hogy legyen. Ha nem ok akkor vegyel egy ujat valami markasat pl Energizer olyan 500Ft/db CR2032 a tipusa
    5. Tedd vissza az elemet

    Csak a billentyüzet, VGA, 1 RAM, proci legyen a gepben. Boot es menj be a bioszba hogy helyesen felismeri-e a CPU-t(model, cache meret, orajel stb.
    Aztan kikapcs. Tapot kihuz es aramtalanit. Procihütöt vedd le de, a procit vedd ki a lapbol.
    Tap vissza es inditsd. Ekkor el kezd sipolni a BIOS kod szerint mert nem erzekel CPU-t. Ez a jo mert CPU nelkül törlödik minden "Configuration Data" a BIOS-bol.
    visszateheted a procit, tisztasagra ügyelni, korrektül ujrapasztazni es mehet minden vissza a gepbe ahogy volt. Ezek utan boot es bemesz a BIOS-ba es beallitassz mindent ahogy neked kell. De a proci tuningot hagyd egyenlöre, mehet minden auton.
    Ezek utan nem lehet problema a procival. Csinalnek egy Win ujratelepitest is. Ha ezek utan is fagyogat a rendszer meg kekhalalozik, kernek egy masik jo minösegü tapot kölcsön es azzal probalkoznek. Irtad hogy 4x 12V-os aga van a tapodnak. Nem idealis de szerintem a tap oke, nekem is csifi van es szerintem kivalo marka. De azert egy masik tappal is kiprobalnam a gepet, sosem lehet tudni.

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák