Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    Megjött a Teensy3.2 lapka tegnap. Ez lesz a vezérlő. A tervezett cucc 6 sor 12 oszlopos mátrixba lesz rendezve az elképzeléseim szerint. Ahogy nézegetem a különféle firmware forrásokat egyre bizonytalanabb lettem abban, hogy mi a jobb:

    1: fogok egy standard 101 gombos amerikaihoz való firmware-t és a mátrixot úgy huzalozom össze, hogy annak megfelelő legyen. Ahová nem jut billentyű, ott módosítom a fw-t. A specialitásokat (rétegek váltása, váltó gombok, stb) megoldom autohotkey-vel (pkl-lel, amiben már van némi gyakorlatom) és az xkbd fájl átszerkesztésével. Itt kell néhány kompromisszum, mert pl a Ctrl-Z kombinációt még nem sikerült a pkl-lel megoldanom úgy, ahogy szeretném. A "makró" és az angol billentyűzeten a Z pozíciójában lévő billentyűk lenyomásával. Ez az én kiosztásomon a "C" karakter.

    2: megpróbálok egy olyan fw-t összehozni, ami önállóan kezeli az összes specialitást, rétegeket, váltásokat, és helyből a megfelelő karaktert küldi a gépnek. Már ha ez megoldható. Gyanítom, hogy igen, de nem egészen világos, hogy pontosan mit is küld be a vezérlő a gépnek. Karakter kódot, scan kódot, vagy mit? Hogy lesz az összerakott billentyűzeten lenyomott AltGr-Shift-C5L2 kapcsoló (ami eredetileg az Y helye) kapcsolók lenyomásából egy "Ő" betű ebben a konstrukcióban?

    Az első előnye, hogy ugyan más elrendezésben, de "majdnem standard" billentyűzetem lesz, illetve nem kell teljesen újraírni egy már kipróbált fw-t. Hátránya, hogy hurcibálni kell a pkl-t és az xkb konfigot.

    A második előnye, hogy semmi plusz nem kell hozzá, a billentyű mindig, mindenütt a megfelelő karaktereket küldi a gépnek. Ha ez megvalósítható. Pl egy "ő" betű. Ebben erősen bizonytalan vagyok, mert nem értek hozzá.

    Szerintetek?

    Illetve még egy kérdés. Valamelyik firmware megjegyzései között azt olvastam, hogy teensy vezérlőknél a "sorokat" egy-egy ellenállással le kell kötni a "földre". Miért és mekkorákkal? Az rendben van, hogy bizonyos megvalósításokban bizonyos kapubemeneteket "felhúzunk", hogy biztosan '1' legyen az értéke és ne "lebegjen", de "lehúzni"? Tud erről valaki valamit?

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák